سیدجمال‌الدین حسینی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرآوران با اشاره به اهمیت مواد غذایی سالم در شرایط کنونی از افتتاح نخستین فروشگاه فروشگاه ارگانیک و سالم برای نخستین بار در گچساران خبر داد و گفت: فروشگاه سلامت گچساران برای نخستین بار در این شهرستان دایر شده است که با ارائه محصولات سالم و خاص در برخی موارد […]

سیدجمال‌الدین حسینی‌فر در گفت‌و‌گو با خبرآوران با اشاره به اهمیت مواد غذایی سالم در شرایط کنونی از افتتاح نخستین فروشگاه فروشگاه ارگانیک و سالم برای نخستین بار در گچساران خبر داد و گفت: فروشگاه سلامت گچساران برای نخستین بار در این شهرستان دایر شده است که با ارائه محصولات سالم و خاص در برخی موارد برای نخستین بار در جهان برای شهروندان گچسارانی در راستای سلامت و پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها از جمله قند خون، دیابت و بیماری‌ها گوارشی، کلیوی و .. گام برداشته است.

وی با اشاره به برخی محصولات ارائه شده در این فروشگاه گفت: یکی از محصولات ارائه شده در فروشگاه سلامت گچساران بیسکویت‌های میان وعده کامور با استفاده از گیاه شیرین‌کننده استویا  و مواد سالم و ارگانیک است که سازنده این محصول برای نخستین بار در دنیا دست به تولید این محصول زده است.

مدیر فروشگاه سلامت گچساران تصریح کرد: این نوع بیسکویت برای بیماران قندخونی تولید شده که البته دیگر افراد نیز می‌توانند از ان استفاده کنند.

حسینی‌فر نخستین گز  تولید شده با گیاه استویا را از دیگر محصولات این فروشگاه عنوان کرد و افزود: این گز برای نخستین افراد دیابتی که از هیچ نوع محصولی نمی‌توانند استفاده کنند قابل استفاده و بدون هیچ‌گونه خطری است و این نوع گز فوق‌العاده از گزهای عادی شیرین‌تر و سالم‌تر است.

وی گفت: بیماران دیابتی می‌توانند با این گز بیماری خود را کنترل کنند و افراد عادی نیز می‌توانند با مصرف آن از بیماری دیابت پیشگیری کنند.

آب‌نبات و شیرینی‌های خاص فروشگاه سلامت نیز از محصولات دیگری بود که حسینی‌فر به آن اشاره کرد و گفت: این نوع شیرینی‌ها نیز در درمان دیابت و پیشگیری از آن بسیار مفید است.

حسینی‌فر افزود: بیسکویت با شیره توت و پودر ژلاتین که این پودر حلال بوده و از تاندوم و استخوان گاو تشکیل شده،برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار مفید بوده که از کودک ۲ ساله تا افراد مسن می‌توانند از ان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در این فروشگاه قوه مخصوص افراد دیابتی نیز موجود است ، گفت: این قهوه برای عموم مردم نیز قابل استفاده است زیرا ۳۰ درصد کافئین آن خنثی شده است.

مدیر فروشگاه سلامت گچساران  ادامه داد: انواع مربای خاص که شیرین‌تر از مرباهای معمولی است، عسل طبیعی، حلوا تشکیل شده از شیره خرما و ارده، پودر شیرین‌کننده، شکر قهوه‌ای و قند قهوه‌ای از دیگر محصولات فروشگاه سلامت گچساران برای شهروندان است.

حسینی‌فر بیان کرد: شکر و قند قهوه‌ای از محصولات فروشگاه سلامت بوده و دلیل قهوه‌ای بودن آن نیز این است که این شکر تهیه شده از عصاره نیشکر است، که متاسفانه کشور انگلستان در ایران اقدام به افزون آهک به شکر کرد و با این کار تمامی املاح آن از بین رفت اما شکر قهوه‌ای املاح مختلفی از جمله پتاسیم، کلسیم و آهن دارد اما شکر سفید املاحی ندارد.

وی حبه قند خرما را از دیگر محصولات این فروشگاه عنوان کرد و افزود: این محصول برای نخستین بار در ایران و جهان تولید شده زیرا خرما کالری و چربی زیادی دارد آقای ابراهیم‌زاده برای نخستین بار در ایران حبه قند خرما را تولید کرد.

حسینی‌فر عنوان کرد: حبه خرما با استفاده از شیره خرما و خمیر خرما تولید می‌شود و هیچ مواد افزودنی در ترکیب آن وجود ندارد که بهترین جایگزین قند امروزی است.

وی تصریح کرد: نخستین قند تولید شده در دنیا با گیاه شیرین کننده استویا از دیگر محصولات است.

سس انار، رب انار، اولین قهوه ارگانیک در دنیا، پودر سنجد، کامل‌ترین مجموعه عرقیجات کاملا طبیعی از دیگر محصولات فروشگاه سلامت گچساران بود که حسینی‌فر به معرفی آنها پرداخت.

مدیر فروشگاه سلامت گچساران در ادامه افزود: کامل‌ترین محصولات سبوس‌دار در این فروشگاه برای شهوندان موجود است، در شرایطی که بیشتر مواد غذایی امروزی فاقد سبوس است، هروندان می‌توانند ۳۵ الی ۴۰ گرم از غلات در غذای خود استفاده کنند از جمله برنج قهوه‌ای، سبوس برنج، سبوس گندم.

حسینی‌فر انواع مختلف دمنوش‌ در کیسه‌های ابریشمی را از دیگر محصولات فروشگاه سلامت گچساران عنوان کرد و گفت: ۹۹ درصد از مردم از این موضوع بی‌اطلاع هستند که دمنوش‌های ارائه شده در کیسه‌های بازیافتی و پلاستیکی به فروش می‌رسد که سبب بروز برخی بیماری‌های گوارشی از جمله سرطان می‌شود اما دمنوش‌های فروشگاه سلامت گچساران در کیسه‌های ابریشمی تهیه شده است.

وی شکلات‌های فاقد مواد نگدارنده و پالم را از دیگر محصولات این فروشگاه عنوان کرد و افزود: این محصولات زیر قیمت به شهروندان ارائه می‌شود.

حسینی‌فر نخستین جرم‌گیر بدون بو و بخار در دنیا را از دیگر محصولات فروشگاه سلامت عنوان کرد و گفت: رنگ موها و شامپوهای گیاهی بدون هیچ نوع مواد شیمایی از دیگر محصولات است.

گفتنی است که فروشگاه سلامت گچساران در محل پانصددستگاه نرسیده به ایستگاه آخر مستقیم به مدیریت سیدجمال‌الدین حسین‌فر افتتاح شده است.