به گزارش خبرآوران، پس از سانحه هوایی تلخ تهران به یاواکنش شدید مسئولان استانی روبرو شد اینبار دکتر کورش کرمی قاضی گچسارانی دادگاه های تجدید نظر استان تهران در واکنشی تندو قاطع خواستاررسیدگی قاطع وزارت راه و شهرسازی به وضعیت جانباختگان این سانحه و پاسخگویی شفاف وزیر شد. در این نامه آمده است: بسمه تعالی جناب […]

به گزارش خبرآوران، پس از سانحه هوایی تلخ تهران به یاواکنش شدید مسئولان استانی روبرو شد اینبار دکتر کورش کرمی قاضی گچسارانی دادگاه های تجدید نظر استان تهران در واکنشی تندو قاطع خواستاررسیدگی قاطع وزارت راه و شهرسازی به وضعیت جانباختگان این سانحه و پاسخگویی شفاف وزیر شد.
در این نامه آمده است:
بسمه تعالی
جناب آقای آخوندی،وزیر محترم راه و شهر سازی به رسم ادب “سلامٌ علیکم”
طی چند سال گذشته که شما مسئولیت وزارت راه و شهر سازی را بر عهده داشته اید،اتفاقاتی به وقوع پیوسته که حرف و حدیث های فراوانی درباره ی عملکرد شما به وجود آمده است،که مردم فهیم ما خوب می دانند یکی از این اتفاقات در کشورهای دیگر منجر به عذر خواهی و استعفای یک مقام مسئول می شود،اما در تمام مواردی که به آن اشاره می کنم،شما به حدی مغرور و خود خواه هستید که حتی یک عذر خواهی از ملّت شریف ایران نکردید.
در این حوادث تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند،امّا عدم حضور موثر،قوی و فعال شما حداقل بعد از این اتفاقات،باعث انتقادات فراوانی از عملکرد شما شده است و این در حالی است که اظهارات شما نه تنها کمکی به التیام مردم نکرد،بلکه فضا را ملتهب تر می کرد.
مهم ترین اتفاقات پنج سال اخیر مرتبط با وزارتخانه ی شما عبارت است از:
١.سقوط پرواز تهران_طبس:١٩ مرداد ماه سال ١٣٩٣ بود که هواپیمای شماره ی ۵٩١۶ تهران_طبس،دقایقی بعد از بلند شدن به علت خاموش شدن موتور سمت راست خود در منطقه ی مسکونی شهرک آزادی به دیوارهای سیمانی برخورد کرد و منفجر شد.اگر چه جعبه سیاه این هواپیما پیدا شد،اما اطلاعات ضد و نقیضی از علّت سقوط این هواپیما اعلام و گفته شد که خاموش شدن یک موتور هواپیما و عدم کنترل خلبان در نهایت منجر به سقوط هواپیما شده است،که متأسفانه کمیسیون عمران مجلس پس از مأموریت نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی،وضعیت خطوط پروازی و مشکلات ناشی از عدم ممانعت از پرواز هواپیماهای دارای نقص فنی را علّت اصلی بروز این حادثه دردناک دانستند.
٢.برخورد دو قطار در سمنان:روز جمعه،پنجم آذر ماه سال ١٣٩۵بود که دو قطار مسافربری در حوالی ایستگاه هفت خوان،در محور سمنان_دامغان با هم برخورد کردند که در این حادثه ۴٧ نفر کشته و ١٠٣ نفر مصدوم شدند،امّا شما جناب آخوندی در اظهار نظر خود بعد از این حادثه اعلام کردید که همه مسافران تحت پوشش بیمه می باشند و از این نظر جای هیچ نگرانی نیست،اما در نهایت تنها علتی که برای این موضوع اعلام شد خطای انسانی بود.
٣.تلفات انسانی در جاده های مرگ:حادثه ی سقوط اتوبوس سربازان ٠۵ ارتش کرمان که طی این حادثه ١٩ سرباز وطن جان خود را از دست دادند.
حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان دخترِ نخبه،حادثه ی دردناک دیگری بود که در شهریور سال جاری رخ داد و ١١ دانش آموز نخبه جان باختند و ٣٢ نفر مجروح شدند و باید به بی تدبیری شما تلنگری زده شود که جناب آخوندی این افراد سرمایه های ملی و مغز های متبلور این مرز و بوم بودند.
۴.زلزله ی کرمانشاه:بر اثر این اتفاق جانسوز که ایران عزیزمان را به غم فرو برد،حدود ۵٧۴ نفر جان باختند و حدود ٩٣٨٨ نفر زخمی شدند و حدود ٧٠ هزار نفر بی خانمان شدند،عدم حضور جدی شما پس از زلزله ی شدید کرمانشاه باعث انتقادات شدیدی از سوی مردم به وزارت تحت امر شما شد.
۵.سانچی دردناک ترین حادثه ی دریایی در تاریخ ایران:حادثه ی سانچی یکی از دردناک ترین حوادث ایران بود که به یک ترند جهانی نیز تبدیل شد،در این حادثه کمترین اظهار نظری از سوی شما دیده نشد،در صورتی که انتظار مردم این بود که شخص شما پیگیر این مسأله باشید.
اما در نهایت این کشتی بعد از ۶ روز سوختن،٢۴ دی ماه در ٣٠٠ کیلومتری سواحل شرقی چین غرق شد و ٣٠ خدمه ی ایرانی این نفتکش به همراه دو تبعه بنگلادشی جان خود را از دست دادند،البته ابعاد عملکردی نهادهای مسئول در این حادثه فراتر از وزارت راه بود و در مدت بیش از یک هفته ای سوختن کشتی،هیچ مسئولی در محل حادثه حاضر نشد و در نهایت بعد از گذشت ٨ روز از این حادثه وزیر کار به محل حادثه رفت که چند ساعت بعد از این اتفاق نیز کشتی غرق شد.
امّا جنابِ آخوندی هدف از موارد فوق رسیدن به بند ۶ بود که به شما تذکر ویژه و جدی بدهم،تکیه دادن بر مسند وزارتخانه و لاف مدیریت زدن کار آسانی است اما آیا تا به حال از خود سوال کرده اید که ماهیت وجودی شما در وزارتخانه به عنوان وزیر چیست؟
برای یک بار هم که شده نگاه خود را به سمت سرزمین محروم استان کهگیلویه و بویر احمد بچرخانید و به بازماندگان حادثه و مردم آن دیار فقر خیز فکری کنید و امّا…

۶.سقوط هواپیمای ATR تهران_یاسوج:هواپیمای ATR متعلق به شرکت آسمان به شماره پرواز ٣٧٠۴،ساعت ٨ صبح روز یکشنبه مورخ بیست و نهم بهمن ماه امسال،پس از پرواز از فرودگاه مهرآباد و طی مسیر به سمت یاسوج درمنطقه دناه کوه سمیرم از رادار خارج شد و سقوط کرد.این هواپیما ۵٠ دقیقه بعد از پرواز از صفحه ی رادار محو شده که پس از چند روز و به سختی لاشه ی آن پیدا شد،این هواپیما حامل ۶٠ مسافر،دو نفر خلبان و کمک خلبان،دو نفر مهمان دار و دو نفر کادر امنیت پرواز بوده که در این حادثه جمیع ۶۶ نفر جان خود را از دست دادند.
از شما می پرسم چرا پاسخ آن جوانی که جگر گوشه های خود را در این حادثه از دست داده بود و از شما سوال کرد آیا شما شخصاً حاضرید با این هواپیما سفر کنید را ندادید؟و محافظین شما مانع از حضور شما در آن جمع شدند؟
جناب آقای وزیر چرا تا پایان کار در محل حادثه نماندید؟مگر حادثه یا کاری مهم تر از پیدا شدن اجساد ۶۶ نفر از هموطنانِ عزیز ما هم داشته اید؟
جناب آخوندی شما به حدی مغرور و خود خواه هستید که حتی مجلس شورای اسلامی هم حریف شما نمی شود،امّا آیا در مقابل مردم کهن دیارِ لر زبانِ کهگیلویه و بویر احمد شرمنده نیستید؟آیا با خود فکر می کنید که چه نخبگانی در این حادثه از میان ما پر کشیدند و اما شما تنها با هلیکوپتر بر فراز دنای با صلابت چرخی زدید و به قول مدیران استان از نزدیک نظاره نمودید و البته بدون دوربین از بالا دنبال لاشه هواپیما می گشتید.
آقای وزیر در خصوص مردم این استان کمی مطالعه بفرمایید،این مردمان هیچ گاه در مقابل کسی گردن کج نکرده اند و نمی کنند،چرا که زیر بار هیچ ظلم و سمتی نرفته اند و نخواهند رفت،پس انصاف این نیست که بدون دوربین و بر فراز دنا چرخی بخورید و به تهران باز گردید.
در نهایت به عنوان یک شهروند گچسارانی با جدیّت به شما اعلام می کنم در شرایطی که یکی از این اتفاقات منجر به عذر خواهی و استعفای یک مقام مسئول در سایر کشورها می شود،امّا شما حتی یک عذر خواهی خشک و خالی به عنوان مسئول مستقیم این حادثه از مردم شریف این دیار نکردید،پس “مرا به خیر تو امید نیست،شر مرسان”.بنده به عنوان عضو کوچکی از آن سرزمین نخبه پرور به شما اعلام می کنم که دیگر هیچ نیازی به عذر خواهی شما نداریم و هر چه سریعتر استعفا دهید تا مردم شریف ایران عزیز از شرِ شما در امان باشند.