اعتراض کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران در حالی است که ۲روز گذشته نیز همین کارگران تجمع مشابهی را جلوی درب ورودی مجتمع برپا کرده بودند که با بی توجه ای مسئولین امروز نیز ادامه پیدا کرده و هنوز کارگران پاسخ قانع کننده ای از سوی مسئولین امر دریافت نکرده اند. به گزارش خبرآوران، جمعی از کارگران(شرکت […]

اعتراض کارگران مجتمع پتروشیمی گچساران در حالی است که ۲روز گذشته نیز همین کارگران تجمع مشابهی را جلوی درب ورودی مجتمع برپا کرده بودند که با بی توجه ای مسئولین امروز نیز ادامه پیدا کرده و هنوز کارگران پاسخ قانع کننده ای از سوی مسئولین امر دریافت نکرده اند.

به گزارش خبرآوران، جمعی از کارگران(شرکت لیموچی) مجتمع پتروشیمی گچساران در این زمینه گفتند که امروز چهار شنبه  (۹اسفندماه) ، برای سومین روز پیاپی، مقابل درب ورودی این مجتمع دست به اعتراض زده اند.

یکی از کارگران بصورت مشخص در مورد مطالبات خود وهمکارانش می گوید: در شرکت لیموچی حدود ۸۰نفر مشغول کارند که این کارگران حقوق و مطالباتشان از آبان ماه امسال تاکنون پرداخت نشده است .

دیگری افزود:متاسفانه مسئولان شرکت به جای پاسخگویی و رفع مشکلات کارگران،۵ نفر از کارگران را نیز درلیست سیاه قرارداده اند و حق ورود به مجتمع پتروشیمی را به آنها نمی دهند درحالی که آنها تنها خواستار دریافت مطالبات قانونی و به حق خود بودند.

یکی دیگر از کارگران تصریح کرد:کارگران معترض از دو روز گذشته تاکنون تلاش کرده‌اند تا به نشانه اعتراض کاری انجام ندهنداما این موضوع درحالی است که  تجمع اعتراضی کارگران به روز سوم رسیده است و هنوز کارگران پاسخ قانع کننده ای از سوی متولیان امر دریافت نکرده اند.

دیگری ادامه داد:کارگران زیادی در مجتمع پتروشیمی مشغول به کارهستندبرخی مدیران شرکت با حضور در جمع معترضین وعده رسیدگی به خواسته های کارگران را درهفته ها و بلکه ماه های آینده داده‌اند واز کارگران خواسته اند به اعتراضات خود تا بررسی این موضوع خاتمه دهند که باید گفت این همان وعده سرخرمن مسئولان به کارگران است.

یکی دیگر از معترضین گفت:از آبانماه تاکنون پولی دریافت نکرده ایم نزدیک عید است و واقعاشرایط سختی برخانواده های چند فرزندی تحمیل شده است ،یکی هم باید به داد ما برسد با این همه نداری و شب عید باید چکار کنیم؟ چرا کسی به فکر ما کارگران نیست؟.

وی اظهارکرد:یکی نیست بگوید آقایان مسئول! به جای گزارش عملکرد بی ارزش به مردم حداقل مشکل کارگران را حل کنید؟خجالتم خوب چیزی است! گزارش عملکرد سالانه شما چه دردی از رنج و دردمان دوا می کند؟!،مگر در۵سال گذشته گزارش عملکردتان دردی از مردم گچساران برطرف کرده که حالا تبلیغ گزارش عملکرد سال ۹۶را می کنید؟!.

یکی دیگر از معترضین افزود:تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی گچساران درچند روز اخیر نتیجه بی توجهی مسئولین امر به حق و حقوق کارگران است و ما خواستار دریافت مطالبات قانونی و حقوقی خود هستیم.

وی ادامه داد:البته این موضوع اولین باری نیست که رخ می‌دهد و حتی در شرکت های مختلف پتروشیمی گچساران کارگران زیادی مشغول کارند که حقوقشان نیز به تعویق افتاده است.

به گفته وی کارگران پتروشیمی گچساران دچار مشکلاتی شده اند که زندگی را برایشان بغرنج کرده است درحالی که نزدیک عید است و هنوز پرداختی به ما داده نشده است.