به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، حجت‌الاسلام علیرضا صفایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاس جمعه این شهرستان ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزکاری و دوری از نافرمانی‌های خداوند با اشاره به نامگذاری روز وفات حضرت ام‌البنین(س) با عنوان گرامی‌داشت روز تکریم مادران شهدا اظهار کرد: یکی از […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، حجت‌الاسلام علیرضا صفایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاس جمعه این شهرستان ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزکاری و دوری از نافرمانی‌های خداوند با اشاره به نامگذاری روز وفات حضرت ام‌البنین(س) با عنوان گرامی‌داشت روز تکریم مادران شهدا اظهار کرد: یکی از ارزش‌های بزرگ در جمهوری اسلامی ایران احترام یه شهید و شهادت  و خانواده‌های معظم شهدا است.

وی افزود: نام شهدا همیشه می‌ماند و تا ابد ماندگار است زیرا برای دفاع از اسلام جان خود را در طبع اخلاص گذاشته‌اند و  درجمهوری اسلامی نیز این شهدا  و خانواده‌هایشان ماندگار شده‌اند.

امام جمعه موقت گچساران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سانحه واژگونی اتوبوس زائران گچسارانی به حرم امام رضا(ع) و سانحه هوایی پرواز تهران به شیراز و جان‌باختن ۶۶ نفر از مسافران این پرواز تصریح کرد: هردو سانحه تلخ و دردناک بود و  از طرف همه نمازگزاران نماز جمعه به خانواده‌های داغدار این عزیزان تسلیت عرض می‌کنیم.

صفایی ادامه داد: حوادث پیش می‌آید اما در این میان به رسیدگی نیاز است که مسئوولان رسیدگی کرده و می‌کنند و در هر دو سانحه رسیدگی بیشتری لحاظ شود.

وی عنوان کرد: در سانحه سقوط هواپیما نیاز به رسیدگی بیشتری وجود دارد هر چند امدادگران تلاش‌های خود را انجام می‌دهند اما وضعیت آب و هوایی به گونه‌ای است که چندین متر برف روی اجساد و لاشه هواپیما قرار گرفته شده است.

صفایی با بیان اینکه مکان وقوع این سانحه بسیار خطرناک است، گفت: در این فضای مجازی کسانی که مطالبی را نوشته و پخش می‌کنند باید دقت زیادی داشته باشند، کسانی که در خصوص این سانحه مطلب می‌نویسند باید دقت زیادی داشته باشند در برخی مواقع یک مطلب و یک پیام دل یک خانواده را به آشوب می‌کشاند.

امام جمعه موقت گچساران رسیدگی ویژه به وضیعت مسافران جان‌باخته و خانواده‌های انها را خواستار شد.