« اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَیَاهُ الدُّنْیَا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَ زِینَهٌ وَ تَفَاخُرٌ بَیْنَکُمْ وَ تَکَاثُرٌ فِی الْأَمْوَالِ وَ الْأَوْلادِ … وَ مَا الْحَیَاهُ الدُّنْیَا إِلَّا مَتَاعُ الْغُرُورِ؛ بدانید که زندگی دنیا بازی و سرگرمی و تجمل پرستی و فخرفروشی در میان شما و افزون طلبی در اموال و فرزندان است … و دنیا جز متاع فریب […]

« اعْلَمُوا أَنَّمَا الْحَیَاهُ الدُّنْیَا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَ زِینَهٌ وَ تَفَاخُرٌ بَیْنَکُمْ وَ تَکَاثُرٌ فِی الْأَمْوَالِ وَ الْأَوْلادِ … وَ مَا الْحَیَاهُ الدُّنْیَا إِلَّا مَتَاعُ الْغُرُورِ؛

بدانید که زندگی دنیا بازی و سرگرمی و تجمل پرستی و فخرفروشی در میان شما و افزون طلبی در اموال و فرزندان است … و دنیا جز متاع فریب نیست.»

چشم و هم‌چشمی، نوعی رقابت است که می‌تواند اخلاقی و غیراخلاقی و ارزشی و ضدارزشی باشد.

وقتی از پدیده نابهنجار چشم و هم چشمی سخن به میان آورده می شود، منظور رقابت و مسابقه در مادیات است. وگرنه مسابقه در معنویات و اخلاق و این که هرکسی در کار نیک و خیر شتاب کند و در انجام آن گوی سبقت را از دیگران برباید، بسیار کار پسندیده و اخلاقی است و خداوند در آیات زیادی آن را تشویق و ترغیب کرده و به عنوان یک ارزش معرفی نموده است.

دوست و برادر گرامی جناب آقای تاجگردون، در ایام گذشته در دورهمی ارائه گزارش عملکرد با گفتن چند کلمه‌ای احساسی و عاطفی به موضع‌گیری‌های سیاسی پرداخته اید و متاسفانه در این روزهای زمستانی و سرشار از غم و اندوه همراه با تالم خاطر در استان کهگیلویه و بویراحمد به دنبال ماهی مقصود خویش هستید؟ به دنبال جایگاه و پایگاه‌ هستید و در تلاش برای حفظ این تحفه دنیوی ناچیز؟؟؟؟؟ تاسف بار است برادر گرامی. بر رقیب می‌تازید و جهت حضور به نرمی رخصت از بویراحمد می طلبید و هم آورد طلبی می کنید و اعلام می دارید که چناچه آرزو به واقعیت مبدل گردد حائز اکثریت آری می شوید!؟؟؟!!! به رسم تکرار مکررات مجددا تاسف میخورم از نوع نگرشتان و لحن گفتاری شما برادر گرامی.

شما آیا خود را به محکمه درونی وجدان و انصاف خویش دعوت کرده اید که چرا در جلسه دورهمی گزارش عملکردتان منتقدان مجازی را نا خوش احوال خطاب نموده اید؟ فرصت برای حلالیت هزارم ثانیه هست جناب تاجگردون. اتهام‌ها مشخص است و این‌قلم نمی خواهد بازهم تکرار کند.

به هر پیمانه‌ای که ما فریاد بزنیم و بخواهیم که دخالت را متوقف کنید، متاسفانه منصرف نخواهید شد. چرا؟. چون منافع‌تان تقاضا می‌کند. می‌خواهید ثبات و پناه گاهتان را از رهگذر جنگ روانی در استان در برابر رقیبان قدرت‌مند و غول‌آسای‌ حفظ کنید؟

این حق شماست و شبیه یک نظریه هست البته شما باید خود را قوی جلوه دهید و پیمانه‌ای قدرت‌مند و توان‌مند شوید که با کسب رخصت وارد جولانگاه رقابت شوید. به‌صورت واضح و مشخص باید گفت که دخالت‌های سیاسی بدون فراهم کردن زمینه‌های داخلی میسور نیست.

رفتارهای سیاسی در حوزه جغرافیایی بویراحمد و دنا در چهارچوب قومیت بوده است و در کنارش اهرم های حزبی تاثیر گذار بوده اند. جای تاسف است یکی از سیاست‌مداران که مدام از جهاد، آرمان‌های دینی و ملی و خدمت به کشور و مردم حوزه انتخابیه اش سخن می زند، گذشته از کارنامه‌های پیشین‌اش، در موضع‌گیری‌های انتخاباتی و در فضای جدید هم آورد طلبی می کند؟ جناب آقای تاج گردون فراموش نکنید مردم و ملت گچساران هم از جنس این دیارند اشتغال و صنعت و پیشرفت می خواهند کمی به فکرشان باشید.

به این مهم توجه فرمایید: برماست که هرگونه تصمیم احساسی و دخالت را پاسخ دهیم.

جناب آقای تاجگردون شما با توجه به اینکه در اقتصاد با فلسفه نظریه بازی آشنا هستید و کاربرد این روش در ریاضی را میدانید و شاهد نتایج مثبتی بوده اید در قوه مخیله خود تصمیم نظریه بازی، در سیاست را نیز امتحان کنید.؟؟؟؟؟؟؟؟

مردم بایست بدانند این نظریه بازی چگونه بوده و هست؟ پس کوتاه عرض میکنم:
نظریه بازی سیاسی در حوزه های مختلف تلاش میکند تا نتایج یک تعامل را به نفع یک طرف، به نفع همه طرفین و یا با سازش یا عدم سازش تعیین کند. نظریه بازی حضور و درخواست رخصت از رجال بویراحمد و دنا در قیاس با نظریه بازی در اقتصاد نتیجه عکس خواهد داد و نتیجه صندوق رای در نظریه بازی سیاسی پر از خالی ست.

در پایان این رخصت به حضرتعالی داده می شود که حضور بهم رسانید چرا که طلب رخصت نموده و به نوعی تصمیم گرفته اید.

جناب آقای تاجگردون نسبت به عملکرد گذشته تان نسبت به مسائل مختلف؛ پاسخگوی مردم شریف گچساران باشید و مطالبه اصلی شهروندان عزیز گچسارانی را در عمل پاسخگو باشید.
نظریه بازی سیاسی را کنار بگذارید و خدمت بی منت را به مردم پاداش دهید.
نصیحت برادرانه ای بود برادر گرامی.

*فعال سیاسی و اجتماعی