به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران، ظهر امروز و با حضور مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و مسئولان مختلف این شرکت ۶۸ اصله نهال در حواشی جاده سلامت شرکت نفت گچساران کاشته شد. در این مراسم که به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برگزار شد، ۶۶ اصله نهال […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران، ظهر امروز و با حضور مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران و مسئولان مختلف این شرکت ۶۸ اصله نهال در حواشی جاده سلامت شرکت نفت گچساران کاشته شد.

در این مراسم که به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برگزار شد، ۶۶ اصله نهال به یادمان ۶۶ مسافر پرواز هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲ شرکت هواپیمایی آسمان (EP3704/IRC3704) از مبدا تهران به مقصد یاسوج و ۲ اصله نیز به یادمان دو جا‌ن‌باخته فوران چاه ۱۴۷ رگ‌سفید گچساران کاشته شد.

به گزارش خبرآوران، مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت  وگاز گچساران با یاد و گرامی داشتن ۶۶ نفر از جانباختگان سانحه هوایی تهران_یاسوج و درگذشت دو نفر از کارکنان ایثارگر صنعت نفت که در فوران چاه رگ سفید جان خود را از دست دادند اظهار کرد: کاشت درخت به یاد این عزیزان توسط صنعت نفت گچساران نشان از ابراز همدلی و گرامی داشتن یاد آن عزیزان در این شرکت است.
وی در ادامه با بیان اینکه، حفظ محیط زیست و اشاعه فرهنگ فضای سرسبز و زیبا همواره مورد توجه ویژه این شرکت بوده گفت: شاهد آن هستیم اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته و در آینده نیز با برنامه‌ریزی هایی که در دستور کار قرار گرفته است بدون تردید شاهد رشد و حفاظت هرچه بیشتر از محیط زیست به عنوان یک نعمت بزرگ الهی خواهیم بود.

صیدالی تاکید کرد: توجه ویژه به حفظ و نگهداری محیط زیست در همه ادیان مورد تاکید قرار گرفته و در دین اسلام نیز، آیات قرآنی و احادیث بسیاری مسلمانان را به صیانت از محیط زیست و طبیعت توصیه کرده است و از این رو باید بدانیم نگاه ما نباید فقط به امروزمان باشد چرا که ما باید پاسخگوی نسل بعدی نیز باشیم.

وی با بیان اینکه این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت در جنوب و کشور همواره توسعه فضای سبز را از اولویت‌های اصلی خود می داند خاطرنشان کرد: از سال‌های گذشته تا به امروز صنعت نفت اقدامات تأثیرگذاری را در زمینه کاهش آلاینده‌های زیستی و توسعه فضای سبز انجام داده است.
مدیرعامل نفت گچساران با اشاره به دستاوردهای این شرکت در زمینه کاهش آلاینده های زیستی و توسعه فضای سبز خاطرنشان کرد:  توسعه کمربند فضای سبز ، افزایش سرانه فضای سبز در داخل و تأسیسات ، پوشش‌های گودال‌ها، استفاده از دستگاه‌های MOS و MOT و پروژه جمع آوری گازها از پروژه های این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست بوده است.
صیدالی اظهار داشت: توسعه صنایع نفت و گاز بدون توجه به تأثیرات آن بر محیط زیست، موجب بروز بحران‌های زیست محیطی می شود و از این رو با اقداماتی که در سال گذشته صورت گرفت ضمن استحصال ۸۰۰ هزار بشکه نفت موفق شدیم  با بکارگیری دستگاه های فرآورش نفت از سوزاندن هزاران بشکه نفت در گودال های سوخت در محل چاه جلوگیری به عمل بیاوریم.
مدیرعامل نفت گچساران با تاکید بر اینکه صیانت از نفت در کنار حفاظت از محیط زیست پیرامون تأسیسات اولویت اصلی این شرکت است به بحران کم آبی نیز گریزی زد و افزود: مشکل کمبود آب را باید جدی ارزیابی کرد تا بتوانیم با برنامه ریزی تصمیمی درست اتخاذ نماییم.

بر اساس این گزارش؛در پایان این مراسم به یاد ۶۶ نفر از جانباختگان هواپیمای مسیر تهران_یاسوج و دو نفر تعداد ۶۸ نهال سرو در جاده سلامت صنعت نفت گچساران کاشته شد.