به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران، دکتر محمود کریمی شب گذشته در همایش بزرگ هنر و فرهنگ قشقایی که در محل سالن بشارت گچساران برگزار شد، خطاب به نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه جشن شادی است اما آقای تاج‌گردون از حضرتعالی اجازه می‌خواهم درددلی به عنوان اینکه نماینده شهر […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران، دکتر محمود کریمی شب گذشته در همایش بزرگ هنر و فرهنگ قشقایی که در محل سالن بشارت گچساران برگزار شد، خطاب به نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه جشن شادی است اما آقای تاج‌گردون از حضرتعالی اجازه می‌خواهم درددلی به عنوان اینکه نماینده شهر ما هستید با شما داشته باشیم.

این لیدر حامی تاج‌گردون و از افراد نزدیک به وی افزود: توانایی حضرتعالی بر کسی پوشیده نیست، شما از نمایندگان موفق  و چهره ملی هستید که در تصمیم‌گیری‌های کلان مملکتی نقش موثری دارید، مردم گچساران قدردان تلاش‌های شما هستند.

کریمی تصریح کرد که در خصوص عمران و آبادانی، پروژه‌های کلان راه‌سازی، آبرسانی به دو دشت اطراف گچساران و در یک کلام در بحث تزریق بودجه، عمران و آبادانی در شرایط خشکسالی مالی مردم از حضرتعالی راضی هستند.

وی که از افراد نزدیک و حامیان تاج‌گردون در ایل قشقایی است، با اشاره به برخی گلایه‌های ایل قشقایی از نماینده گچساران و باشت عنوان کرد که حضرتعالی مطلع هستید که قشقایی‌ها بنیان‌گذار گچساران هستند، مدتی  است که از گچساران مهاجرت می‌کنند به عنوان نماینده گچساران آیا جواب این سوال را می‌توانی توضیح دهید؟

کریمی ادامه داد: آقای دکتر دوستان قشقایی ما از تبیعض‌ها گله‌مند هستند در بعد اشتغال‌زایی تاکنون گله‌های وجود دارد اگر کار نیست برای هیچ‌کس نباید باشد در پتروشیمی، حراست نفت، در بهداشت درمان و همه ادارات در حق فرزندان محروم قشقایی اجحاف شده است.

وی افزود: انتظار ما قشقایی‌ها این است که در فرصت‌های ایجاد شده برای اشتغال جوانان قشقایی دوباره در بوته فراموشی قرار نگیرند.

دکتر کریمی یادآور شد: در جشنواره‌ها به عنوان مثال در مشک و ملار و عیدانه‌های که در قسمت‌های مختلف شهر برگزار می‌شود از هنرمندان و فرهنگ ایل غنی قشقایی کمتر استفاده می‌شود آیا سزاوار است ۴۰ درصد این شهرستان قشقایی باشد و در مجالس کلاه ایل قشقایی که نماد ایل  و تاج ما است بر سر فرد غیر قشقایی قرار بگیرد که شاید رفتار آن عزیز مورد تایید ایل سترگ قشقایی نباشد.

لیدر تاج‌گردون در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه گچساران و باشت افزود: کاش به‌گونه‌ای عمل می‌شد که قشقایی‌ها که بنیان‌گذار گچساران هستند و شما نیز علاقه خاصی به آنها دارید و قشقایی‌ها هم شما را میرشکار این شهر میدانند، این عزیزان احساس کنند که به این شهر تعلق ندارند، احساس امنیت داشته باشند و در این شهر بمانند تا شاهد روزی باشیم که گچساران نمونه کوچکی از ایران ما باشد و همه افراد با تنوع  هویتی و قومیتی زندگی کنند، روزی فقط یک قوم ساکن این شهر باشد و این زیبنده گچساران نیست.

کریمی با بیان اینکه ما به مفاخر ایلمان افتخار می‌کنیم، تصریح کرد: ما به آیت‌الله جهانگیرخان قشقایی، صولت الدوله قشقایی و به مدیرکل افسانه‌ای آموزش عشایر ایران مرحوم محمد بهمن‌بیگی، هنرمندان و نخبگان ایلمان افتخار می‌کنیم همانطوری که شما مقابل ۲۹۰ نماینده فرمودید من لرم و از پشت کوه آمدم و کلمات مرحوم بهمن‌بیگی استفاده کردید من نیز به نمایندگی از قشقایی‌ها می‌گویم من ترک، قشقایی‌ام و به آن افتخار می‌کنم.

وی افزود: امیدوارم روزی در مسندی قرار بگیری که نه تنها قشقایی‌ها، تمام اقوام ترک و لر و سراسر ایران به شما در سال ۱۴۰۰ افتخار دیگری بکنند همانگونه که بهمن ‌بیگی فرصت خدمت  برای وی فراهم شد چتر حمایتی را نه تنها بر سرقشقایی بلکه برای ایران باز کرد انتظار می‌رود این میراث بهمن‌بیگی در ایران و خدمت‌گذاران استان ما نیز نهادینه شود، آقای دکتر دست نخبگان قشقایی را بگیر، مدیران قشقایی پاکدست هستند و توانمند.

حامی تاج‌گردون در ایل قشقایی گچساران گفت: انتظار داریم همانگونه که به ۴۶ نفر از جوانان قشقایی در سراسر ایران فرصت خدمت دادی به جوانان قشقایی به عنوان مدیران موجود اعتماد کنید و حمایتشان کنید.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود در همایش هنر و فرهنگ ایل قشقایی افزود: آقای تاج‌گردون فقر مطلق در بین قشقایی‌ها بیشتر از اقوام دیگر است.

وی عنوان کرد: بزرگان قشقایی، سروران بنده از بنده گله‌مند هستند احساس می‌کنند من مشکلتشان را در خلوت با شما در میان نمی‌گذارم آیا خداوکیلی اینگونه است.

کوروش رضایی/خبرآوران