به گزارش خبرآوران، جاسم فولادی وندا از جوانان قشقایی طی یادداشتی به برگزاری جشنواره فرهنگ و هنر ایل قشقایی در گچساران واکنش نشان داده وی نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم خود گوئی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی …. در تاریخ ۱۴/۲/۹۷ در شهرستان گچساران در یادمان بزرگان واساتید قشقایی، در همایشی بزرگ در این تاریخ […]

به گزارش خبرآوران، جاسم فولادی وندا از جوانان قشقایی طی یادداشتی به برگزاری جشنواره فرهنگ و هنر ایل قشقایی در گچساران واکنش نشان داده وی نوشته است: 
بسم الله الرحمن الرحیم

خود گوئی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی ….

در تاریخ ۱۴/۲/۹۷ در شهرستان گچساران در یادمان بزرگان واساتید قشقایی، در همایشی بزرگ در این تاریخ تمام ایران بلاخص قشقایی های سرتاسر ایران را به وجد اوردند که بعد از چند روز محفل گرم هم ایلی ها سوژه محافل و صحفات مختلف مجازی شده است.

در ابتدا تشکری ویژه از طرف جمع خیل عظیمی از جوانان ایل بزرگ و سترگ قشقایی از تمامی دست اندکاران این همایش تاریخی داشته باشیم و قدر دان زحمات این گروه هستیم و آرزوی توفیق روز افزون برای افراد زحمت کش این همایش داریم.

گله هایی هم در مورد این جشنواره بوده وهست که در خانواده حل میشود و به شکل منطقی توسط برادران برطرف میشود. لذا نیازی به خود زنی و تخریب اعضای خانواده نیست.

در اینجا روی سخنمان با نماینده محترم شهرستان می باشد که الحق والانصاف بیشترین بهره برداری و برداشت را از این همایش داشتند ، زیرا روزی که این تصمیم بزرگ گرفته شد، هدف به وجد اوردن مردم و شور وشوقی ایجاد کردن در اعیاد شعبانیه در جوانان دل مرده ایل بزرگ قشقایی بود، با تصمیم جمعی از عزیزان مقرر شد که با حضور دکتر تاجگردون وحدت و یکپارچگی ایل را به رخ بکشنند.
و از نماینده مطالبات بجا وبه حق ایل را داشته و تبعیضی که در موارد استخدامی ها و به کار گیری نیرو کاروپیمانکاری ها در ادارات مختلف گچساران وهمچنین عقب گردی در به کار گیری مدیران و روئسای ترک زبان که به تعداد انگشتان دو دست نمی شود، مطالبه گردند.

و گله ای از دکتر کریمی که مطالب و سخنانی بجا و دلسوزانه ای داشتند ،تنها ایرادی که در سخنان ایشان بود این بود که ما باید در مورد مطالبات در شهرستانی که در ان زندگی میکنیم و ۷۰ درصد رایمان به سبد نماینده رفته است مدیر،رئیس ومعاون به کار بگیرند نه در سرتاسر ایران.

در اینجا روی صحبتم با نماینده محترم هست که هیچ زمان در دو دور نمایندگی خود چنین همایشی سنگین و یک رنگ ویکپارچه ای را به چشم ندیده بودید.

شاید جو سنگین این همایش دلیلی شد برای بکار بردن جمله ای سنگین و نه درخور شأن ومنزلت شما که اظهار کردید:

کسی که این وحدت را به هم بزند استخوانش را خورد میکنم
آقای تاجگردون، آیا شما این وحدت را شکل داده بودید،
که برای حفظ ان حاضر به خورد کردن استخوان شده اید.
ایا یک بار به این فکر کرده اید که تفاوت ها، تبعیض ها و نامیدی قشر عظیمی از قشقایی ها و امار بیکاری فاجعه بار حتی امار خودکشی در جونان قشقایی را بالا برده است؟
یاد جمله زیبایی که دکتر کریمی فرمودند: اگر کار نیست برای همه نیست .
در اینجا واقعیت این بوده که دکتر خویشتن داری کرده و بجای گفتن کار هست ولی برای قشقایی ها نیست استفاده نکردن و حرمت داری کردند.

اقای تاجگردون این جمعیت همگی منتظرتحقق بیان مهندس پرویزی بار دیگر برای اثبات کاکاگری به نحوه احسنت اقدام کردیم وحال شما باید کاکاگری خود را به ایل سترک قشقایی اثبات کنید و انشالله برحسب وعده در سه ماه اتی ضمن احترام به حقوق همه شهروندان گچسارانی فرصت جبران وپاسخ مطالبات فرزندان قشقایی است و شک نکنید اگر کاسه صبر ایل سترگ قشقایی، سرریز شود همین همایش که بیشترین نعمت را شما ازش برداشت کردید، خاری تیز و برنده میشود در چشمانتان .
حالا شما فرصت دارید تا چند ماه آینده دل همه موافقان و همچنین مخالفان را به دست آورید.
در اخر قولی از طرف جمعی از جوانان قشقایی به شما میدهیم که اگر تمام خواسته های ایل قشقایی عملی نشوند، همایشی پر بارتر وسنگین تر از همایش ۱۴ اردیبهشت در چند ماه اینده برگزار کرده و تمام بزرگان آمده و از حمایت شما در این سالها ابراز پشیمانی نموده و از ایل سترگ قشقایی عذرخواهی وطلب بخشش خواهند کرد.
یک چند به کودکی باستاد شدیم   یک چند به استادی خود شاد شدیم

پایان سخن شنو که ما را چه رسید        از خاک در آمدیم و بر باد شدیم

از طرف جاسم پولادی وندا