به مناسبت هفته دفاع مقدس گلزار شهدای گچساران توسط فقط چند نفر مسئول و خانواده شهدای این شهرستان عطرافشانی و غبارروبی شد. به گزارش خبرآوران  به مناسبت هفته دفاع مقدس عصر روز پنج‌شنبه با حضور جمعی از خانواده شهدا و تعداد انگشت‌شماری از مسئولان گچساران از جمله امام جمعه گچساران، فرمانده سپاه ناحیه این شهرستان، مدیر […]

به مناسبت هفته دفاع مقدس گلزار شهدای گچساران توسط فقط چند نفر مسئول و خانواده شهدای این شهرستان عطرافشانی و غبارروبی شد.

به گزارش خبرآوران 

به مناسبت هفته دفاع مقدس عصر روز پنج‌شنبه با حضور جمعی از خانواده شهدا و تعداد انگشت‌شماری از مسئولان گچساران از جمله امام جمعه گچساران، فرمانده سپاه ناحیه این شهرستان، مدیر آموزش و پرورش، نیروهای نظامی و انتظامی گلزار شهدای گچساران عطرافشانی و غبارروبی شد.

در این مراسم معنوی شرکت کنندگان با نثار شاخه های گل و عطر افشانی بر مزار شهدا با دیگر با آرمانهای شهدا انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

نکته جالب و تاسف‌بار این مراسم عدم حضور بسیاری از مسئولان گچسارانی است مسئولانی که اگر امروز بر میز ریاست و خدمت تکیه زده‌اند بدون هیچ شعار یا تعارفی جایگاه‌هشان را مدیون جان‌بازی و شهادت جوانانی هستند که امروز بجز آرمان‌های بلندشان تنها آرامگاهی از آنها به جامانده است که آن هم اینگونه مورد بی مهری مسئولان گچسارانی قرار گرفته است.

احترام به شهید، عزت به سعادت انسان‎ها و جامعه بشری است و وظیفه هر شخص مسلمانی است که برای خون شهدا ارزش والایی قائل باشد.

انسانی که جان و سلامتی خود را در راه دیگران نثار کرده لایق بالاترین احترام‎هاست و به این موضوع به کرار در روایات اشاره شده است.
مسئولین بدانند که جایگاه فعلی شان را مدیون خون شهیدان دفاع مقدس هستند.

آهای مسئولین گچساران صندلی که شما روی آن نشسته اید برای حفظ آن صندلی هزاران شهید جان خود را فدا کردند مسئولین باید بدانند امروز میراث خون شهدا صندلی هاییست که با آرامش روی آن نشسته اید
یادتان باشد که به شهدا احترام بگذارید .
در پایان سخنان ارزنده و ارزشمند مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب را در باره مقام شهدا بخوانید و آن را سر لوحه کار خود قرار دهید.

قدر شهدا را باید بدانیم، قدر خانواده‌های شهدا را باید بدانیم. برادران عزیز، خواهران عزیز! هرکسی که سعی کند که یاد شهدا به فراموشی سپرده بشود، به این کشور خیانت کرده؛ هرکسی که سعی کند که به خانواده‌های شهدا اهانت بشود یا بی‌اعتنائی بشود یا مورد تعرّض زبانی قرار بگیرند، به این کشور خیانت کرده؛ [چون] اینجا بحث نظام نیست، بحث کشور است؛ به کشور خیانت کرده. به شهدا باید احترام بگذارند و قدر آنها را بدانند؛ به خانواده‌ی شهدا باید احترام بگذارند و قدر آنها را بدانند؛ خود را زیر بار منّت شهیدان بدانند. خب «زیر بار منّت شهیدان» یعنی چه؟ یعنی زیربار آن همسری که راضی میشود شوهرش برود در میدان جنگ به شهادت برسد؛ پس زیر بار [منّت] آن خانم هم هستند؛ زیر بار منّت آن پدر یا آن مادری که رضایت میدهد فرزندش برود [هم هستند]؛ زیر بار منّت اینها قرار بگیرند و همه بدانند، اینها است که ارزشها را در کشورمان زنده میدارد.