تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
49

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت

 • کد خبر : 47171
 • 04 آوریل 2024 - 13:33
تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت

شرکت فنی مهندسی تمدن تصفیه ایرانیان یک شرکت خصوصی و از نوع سهامی خاص می باشد که متشکل از جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف و تهران می باشند که دو دهه در صنعت آب و فاضلاب و سایر فعالیت های زیست محیطی مرتبط فعالیت می نماید.

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت

برترین تولیدکنندگان پکیج‌های تصفیه فاضلاب در ایران، شرکت‌هایی هستند که در کارگاه‌های تولیدی خود مجهز به تجهیزات لازم هستند و بخش‌های مختلفی مثل جوشکاری تاسیسات فنی فاضلاب را شامل می‌شوند. شرکت تمدن تصفیه ایرانیان ازجمله بهترین تولیدکنندگان پکیج‌های تصفیه فاضلاب در انواع مدل‌های مختلف است که توانسته پکیج‌های خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی و تولید کند. تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت، بخش بزرگی از پروژه‌های تصفیه فاضلاب برای آبیاری زمین‌های کشاورزی، باغداری، صنعتی و … را برعهده داشت و توانست با تیم متخصص خود، صدها پروژه محیط زیستی را با موفقیت کامل به پایان برساند.

این شرکت با استفاده از دانش فنی روز دنیا، کارخانه مجهز و همچنین با تکیه بر دانش و تجارب کسب‌شده در طی سال‌ها فعالیت، بسیاری از مشکلات محیط زیستی ناشی از آلودگی فاضلاب‌ها را به حداقل رسانده است. خدمات شرکت تمدن تصفیه ایرانیان در چهار حوزه تصفیه فاضلاب شهری، انسانی، بهداشتی و صنعتی انجام می‌گیرد که در ادامه به‌طور کامل معرفی خواهیم کرد.

تمدن تصفیه ایرانیان

فروش انواع پکیج تصفیه فاضلاب

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت به فروش پکیج‌های تصفیه فاضلاب اعم از تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی پرداخت.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

این پکیج‌های بهداشتی برای محیط‌هایی که حجم فاضلاب روزانه آن‌ها کمتر از ۵۰۰ متر مکعب است، مناسب هستند. برای مکان‌هایی با استفاده بیشتر، استفاده از تصفیه‌خانه‌های بتنی برای تصفیه فاضلاب تولیدشده به‌شدت پیشنهاد می‌شود.

ازآنجاکه شرکت تمدن تصفیه ایرانیان با استفاده از به‌روزترین متدهای روز دنیا اقدام به طراحی، تولید، راه‌اندازی و نصب پکیج‌های تصفیه فاضلاب کرده است، انواع پکیج‌هایی که بسته‌به نیاز مکان‌های مختلف به فروش می‌رسند، عبارت‌اند از:

تصفیه فاضلاب انسانی

باتوجه‌به حجم بسیار زیادی از فاضلاب بهداشتی انسانی که در جهان امروز تولید می‌شود، این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تخلیه فاضلاب بهداشتی می‌تواند به محیط زیست صدمات جبران‌ناپذیری وارد کند. از طرف دیگر، اگر این فاضلاب بهداشتی تصفیه شود، می‌تواند به بحران کم آبی و رونق کشاورزی و اقتصادی کمک کند.

فاضلاب بهداشتی و انسانی ناشی از استفاده روزانه از آب برای فعالیت‌های بهداشتی مانند استحمام، شستن لباس، شستن ظروف، نظافت و … است. تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت، با انجام صدها پروژه در زمینه تصفیه فاضلاب بهداشتی، به توسعه پایدار کشور و حفظ محیط زیست و زندگی نسل‌های آینده کمک می‌کند.

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن

پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلن در دو نوع سطحی و دفنی طراحی و تولید می‌شوند. پکیج‌های پلی اتیلنی دفنی در محل مورد نظر، به‌صورت کاملا مدفون قرار داده می‌شوند و فضایی را اشغال نمی‌کنند؛ از این‌رو، برای مکان‌هایی که فضای کافی ندارند و درواقع با مشکل محدودیت فضا مواجه هستند، پکیج‌های تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

تصفیه فاضلاب بیمارستانی

تصفیه فاضلاب بیمارستانی در مقایسه با سایر انواع سیستم‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی و شهری، اهمیت بیشتری دارد. این اهمیت ازآنجا ناشی می‌شود که فاضلاب بیمارستانی، علاوه‌بر آلاینده‌های موجود در فاضلاب بهداشتی، شامل آلاینده‌های عفونی است که از بخش‌های مختلف بیمارستان مانند آزمایشگاه، اتاق عمل، واحدهای دیالیز و … وارد فاضلاب می‌شوند؛ بنابراین، فاضلاب بیمارستانی در مقایسه با فاضلاب بهداشتی، مقداری سنگین‌تر و پرآلاینده‌تر است؛ اما تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت توانسته بخشی قابل‌توجه از این معضل را با پکیج‌های خود رفع کند.

تصفیه فاضلاب انسانی

تصفیه فاضلاب به روش IFAS

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت با استفاده از افزایش جمعیت میکروارگانیسم‌ها نیز توانست پکیج‌هایی برای کاهش آلاینده‌های فاضلابی ارائه دهد که تحت عنوان روش IFAS شناخته می‌شوند. این روش درواقع همان فرایند لجن فعال هوادهی است که با افزایش جمعیت میکروارگانیسم‌ها و افزایش سطح تماس در واحد هوادهی صفحات لاملا عمل می‌کند؛ به این صورت، بازدهی تصفیه فاضلاب به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد و با کاهش حجم مخزن هوادهی و کاهش ابعاد تصفیه‌خانه مورد نیاز، درنهایت منجر به کاهش سرمایه اولیه می‌شود.

تصفیه فاضلاب به روش MBBR

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت، از روش MBBR نیز در پکیج‌های خود استفاده کرد. روش MBBR (Moving Bed Biofilm Reactor) یکی از انواع فرآیندهای رشد معلق از نوع چسبیده است که در تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود. در این روش، درصدی از حوض هوادهی باتوجه‌به طراحی سیستم با پکینگ مدیا پر می‌شود. میکروارگانیسم‌ها به‌راحتی روی این پکینگ‌های معلق رشد می‌یابند و اکسیژن مورد نیاز خود را از هواده‌های موجود در تصفیه‌خانه تامین می‌کنند تا تکثیر یابند. سپس این میکروارگانیسم‌ها از طریق تغذیه از مواد آلی موجود در فاضلاب و انجام واکنش‌های بیولوژیکی این مواد، آلاینده‌های موجود در فاضلاب را تجزیه کرده و کاهش BOD، نیترات و سایر آلاینده‌های موجود در فاضلاب را به‌دنبال دارند.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب چگونه است؟

پکیج‌های تصفیه فاضلاب باید به گونه‌ای طراحی شوند که درنهایت آبی که به دستگاه وارد شده است، به آبی بی‌بو، بی‌رنگ و بی‌ضرر برای محیط زیست تبدیل شود. تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت برای طراحی این پکیج‌ها، چندین عامل را مورد توجه خود قرار داده است تا بتواند با کمک دانش و تجربه متخصصان خود به پکیج‌های تصفیه فاضلاب کارآمد و مفید برای محیط زیست دست یابد.

ازجمله نکاتی که در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب مورد توجه قرار می‌گیرند، شامل موارد زیر است:

 • استفاده از ازن ژنراتور، کلرزن و فیلترهای شنی برای کاهش آلاینده‌ها بسیار مفید هستند.

 • گندزدایی پساب خروجی فاضلاب ازجمله فرایندهای ضروری در مراحل تصفیه فاضلاب است.

 • مقدار آلایندگی پساب ورودی طبق شاخص‌هایی همچون BOD5 و COD مشخص می‌شود.

 • برای محاسبه مدت زمان توقف آب آلوده در پکیج، نوسان‌های تولید فاضلاب در شهر در نظر گرفته می‌شوند.

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب

پساب خروجی از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی، بهداشتی و صنعتی را می‌توان بعد از انجام ضدعفونی و گندزدایی با استفاده از کلرزن یا ازن‌ساز، برای آبیاری باغ و فضای سبز استفاده کرد. باتوجه‌به این موارد، تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت، پکیج‌های تصفیه فاضلاب خود را با حداکثر بازدهی برای مصارف مختلف صنعتی و غیرصنعتی به عرضه رساند که ازجمله مزایای قابل‌توجه استفاده از این پکیج‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پاکسازی محیط از گندآب‌ها و حفظ محیط زیست

 • تولید انرژی

 • امکان استفاده مجدد از پساب خروجی باکیفیت در صنایع دیگر

 • برخورداری از تجهیزات ساده با راهبردی آسان

 • امکان افزایش ظرفیت پکیج بسته‌به نیاز مشتری

 • هزینه نصب، راه‌اندازی و اجرای پایین

 • کمترین استفاده از مواد شیمیایی به‌دلیل به‌کارگیری روش‌های نوین دنیا

 • کاهش کدورت، روغن و چربی آب

مهم‌ترین خدمات شرکت تمدن تصفیه ایرانیان

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت علاوه‌بر فروش پکیج‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی و صنعتی، در حوزه‌های گسترده‌تری نیز فعالیت داشته است. بخشی از مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات شرکت تمدن تصفیه ایرانیان عبارت‌اند از:

 • ارائه پکیج‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی _ انسانی به‌صورت EPC

 • فراهم‌سازی پکیج‌های تصفیه فاضلاب صنعتی به‌صورت EPC

 • اجرای سیستم‌های تصفیه آب با استفاده از روش اسمز معکوس RO

 • راه‌اندازی سیستم‌های مانیتورینگ آنلاین برای نظارت بر فاضلاب‌های خروجی از تصفیه‌خانه‌ها

 • نصب سیستم‌های تله ‌متری و تجهیزات پایش آنلاین

 • ساختاردهی و اجرای شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب

 • واردات سیستم‌های پایش آنلاین برای تصفیه‌خانه‌های فاضلاب

 • ارائه سرویس‌های سپتیک تانک، چربی‌گیر و …

 • تهیه و توزیع مخازن آب از جنس‌های پلی‌اتیلنی و کامپوزیتی

 • فراهم‌سازی سیستم‌های فیلتراسیون کربنی و شنی

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت، پکیج‌های تصفیه فاضلاب خود را با قیمت‌های رقابتی نسبت‌به سایر تولیدکنندگان به عرضه رسانده است. قیمت پکیج‌های تصفیه فاضلاب به‌صورت اجمالی به پارامترهای زیر وابسته است:

 • کیفیت فاضلاب ورودی به سیستم: هرچه آلایندگی بیشتر باشد، قیمت بالاتر خواهد بود.

 • استانداردها: استاندارد سختگیرانه‌تر منجر به قیمت بالاتر می‌شود.

 • دبی فاضلاب‌ها: دبی بیشتر منجر به قیمت بالاتر می‌شود.

 • دفنی یا غیردفنی بودن: دستگاه‌های غیردفنی می‌توانند قیمت بیشتری داشته باشند.

 • ابعاد دستگاه: فضای بیشتر می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد.

 • جنس بدنه: پکیج تصفیه فاضلاب فلزی معمولا گران‌تر از مدل‌های پلی‌اتیلنی است.

 • کیفیت تجهیزات مورد استفاده: تجهیزات با کیفیت بالاتر، هزینه بیشتری هم دارند.

 • نحوه تصفیه فاضلاب: مدل‌های هوازی معمولا گران‌تر هستند.

 • تجهیزات تامین هوا: برندهای معتبر این تجهیزات، قیمت بالاتری دارند.

 • مارک الکتروپمپ‌ها، بلوئرهای هوا، پکیج‌های تزریق مواد شیمیایی، تابلو برق و دیفیوزرها: انتخاب مارک‌های باکیفیت ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

در مورد قیمت، پکیج‌های تصفیه فاضلاب برای واحدهای ویلایی با قیمت حدود ۱۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود. برای بیمارستان‌ها و مجتمع‌های مسکونی بزرگ، قیمت پکیج‌ها بیشتر خواهد بود. این نوع دستگاه‌ها برای فاضلاب انسانی از ظرفیت ۵ الی ۱۲۵ مترمکعب در روز مناسب و مقرون‌به‌صرفه هستند.

کلام آخر

تمدن تصفیه ایرانیان برترین تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب در سالی که گذشت با جمعی از متخصصان خود در زمینه آب و فاضلاب، فعالیت‌های محیط زیستی قابل‌توجهی همانند سال‌های گذشته انجام داده است که توانسته بسیاری از چالش‌های محیط زیستی به‌ویژه معضل فاضلاب را به فرصتی فوق‌العاده برای رشد و شکوفایی کشور تبدیل کند. این شرکت با طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی جدیدترین پکیج‌های تصفیه فاضلاب با استفاده از متدهای روز دنیا، امکان استفاده از فاضلاب تصفیه‌شده برای مصارف مختلف صنعتی و غیرصنعتی را در حجم‌های مختلف فراهم کرده است.

لینک کوتاه : https://khabaravaran.ir/?p=47171

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
 • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.