رفتن به بالا
 • سه شنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱
 • کد خبر : ۱۷۸۵۷
 • چاپ خبر : سرمایه‌گذار ۴۰۰ میلیاردی که از گچساران فرار کرد/کسی در گچساران سرمایه‌گذاری نمی‌کند!
فرماندار
فرماندار گچساران:

سرمایه‌گذار ۴۰۰ میلیاردی که از گچساران فرار کرد/کسی در گچساران سرمایه‌گذاری نمی‌کند!

پرینت / چاپ خبرخبرآوران/کوروش رضایی به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، عبدالرحیم رحیمی ظهر امروز در جلسه کارگروه و اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: همه اظهارات و سخنانی که در این جلسه توسط مسئولان مطرح می‌شود، نشان از دغدغه‌خاطر و دلسوزی بوده و در این […]

پرینت / چاپ خبر
خبرآوران/کوروش رضایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، عبدالرحیم رحیمی ظهر امروز در جلسه کارگروه و اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: همه اظهارات و سخنانی که در این جلسه توسط مسئولان مطرح می‌شود، نشان از دغدغه‌خاطر و دلسوزی بوده و در این موضوع شکی وجود ندارد.

وی افزود: یک مسئوول در اینگونه جلسات باید شخصیت ححقیقی خود را کنار گذاشته و با شخصیت حقوقی خود سخن بگوید.

فرماندار گچساران توپ را در زمین همدیگر انداختن را عادت بسیار بد بسیاری از مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه گچساران دانست و گفت: این خصلت خصلت خوبی نیست.

رحیمی در ادامه با اشاره به آمار جمعیت بیکاران گچساران تصریح کرد: آمار بیکاری در گچساران علیرغم قرار گرفتن در چهار راه حیاتی و با توجه به جمعیت این شهرستان از تمامی شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر است.

وی با بیان اینکه مهاجرپذیری در گچساران و روستاهای اطراف آن بسیار زیاد شده است، گفت: گچساران شهرستانی صنعتی نیست و تنها تعدادی اداره در آن وجود دارد و یک شرکت نفت و یک پتروشیمی دارد که دوستان پتروشیمی گچساران را بسیار بزرگ کرده و روی آن بسیار مانور داده‌اند.

رحیمی ادامه داد: بسیاری از افراد مراجعه کننده دارای مدرک تحصیلی لیسانس شیمی یا فوق لیسانس و دکترای شیمی هستند که در این خصوص به آنها توضیحات لازم مبنی براینکه در حال حاضر مراحل تجهیز کارخانه  و اسکلت‌سازی پتروشیمی در دست اقدام است؛ داده شده است.

فرماندار گچساران عنوان کرد: بهره‌برداری از کارخانه پتروشیمی در گچساران در زمان تقریبی ۵ سال آینده تحقق خواهد یافت و در حال حاضر سوله، مخزن تخصصی و تجهیزات آن در دست اقدام است و پیمانکار آن در حال حاضر به تعدادی جوشکار و نیاز دارد.

رحیمی با اشاره به سخنان رئیس اداره کار گچساران خطاب به وی گفت: امروز من لذت بردم از اینکه مدیری این چنین با شجاعت سخن می‌گوید اما من می‌گویم این شجاعت باید ۱۰ سال پیش صورت می‌گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم توجه به امر سرمایه‌گذاری در گچساران عوان کرد: متاسفانه در برخی موارد مسائل و حواشی ایجاد می‌شود که سبب فرار یا دلسرد شدن یک سرمایه‌گذار می‌شود.

فرماندار گچساران افزود: اینکه فلان سرمایه‌گذار که به هر حال سرمایه خود را از طریق کار و فعالیت به دست آورده مورد برخی هجمه‌ها قرار بگیرد که فلان خودرو متعلق به رحیمی یا تاج‌گردون یا سرمایه‌گذار است، سبب پشیمانی و فرار سرمایه‌گذار می‌شود.

رحیمی در ادامه افزود: یک شخص سرمایه‌گذار که در حال ساخت ۴۰۰ واحد آپارتمانی در نورآباد برای آموزش و پرورش این شهرستان ساخته است و دارای سرمایه مناسب برای سرمایه‌گذاری در گچساران نیز بود به علت برخی مسائل و حواشی ایجاد شده از سرمایه‌گذاری در گچساران منصرف شد.

وی تصریح کرد: این سرمایه‌گذار برای رایزنی با نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی برای سرمایه‌گذاری در گچساران با خودروی شخصی خود آمده بود و با توجه به اینکه نماینده گچساران و باشت قصد رفتن به اهواز را داشت و ما نیز قصد رفتن به مراسم درگذشت والده نماینده اسبق گچساران و باشت در مجلس را داشتیم با تعارف سرمایه‌‌گذار سوار بر خودروی وی شدیم تا در مسیر در خصوص سرمایه‌گذاری و نحوه تعامل و همکاری با وی صحبت کنیم.

رحیمی گفت: در طول مسیر همه صحبت‌ها صورت گرفت اما از فردای آن روز در شبکه‌های مجازی و اینستاگرام مطالبی مبنی بر اینکه نماینده‌ای که بنز ۳۰۰ میلیون تومانی دارد، منتشر شد که همین حواشی سبب فراری دادن این سرمایه‌گذاری که فصد سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیاردی در گچساران را داشت شد.

فرماندار گچساران با اشاره به فرار یک سرمایه‌گذار اصفهانی از گچساران نیز گفت: آن سرمایه‌گذار نیز به علت برخورد سپر خودرویش با خودروی جلوی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از گچساران رفت.

رحیمی با بیان اینکه تاکید همه مسولان و متخصصان بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران برای تولید کار و اشتغال است، گفت: با این شرایط کسی در گچساران سرمایه‌گذاری نمی‌کند، تنها شانس پتروشیمی گچساران این است که تجهیزات آن از قبل خریداری شده بود اگر اینگونه نبود پتروشیی را تعطیل می‌کردند.

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۱۰ دیدگاه برای “سرمایه‌گذار ۴۰۰ میلیاردی که از گچساران فرار کرد/کسی در گچساران سرمایه‌گذاری نمی‌کند!”

 • اما به شرطها وشروطها می‌گه:

  واقعا فرار کرد اخ تا قیامت

  باردیگاردها کجا بودند؟ حتما در پتروشیمی … می کردند

 • عدالت .... عدالت ... عدالت ... می‌گه:

  جناب فرماندار شما و آقای تاجگردون برای کارآفرینی و اشتغال تاکنون چکار کرده اید ..شما خودتان تولید را نابود کرده اید … چند طرح تولیدی را تاکنون راه اندازی کرده اید ..

 • ؟؟؟؟؟؟ باوی ؟؟؟؟؟؟ می‌گه:

  طرحهای تولیدی را راکد کرده اید با این مدیران کل و شهرستان گچساران .. خداحافظ تولید ..خداحافظ اشتغال ….

 • عدالت
  اگه عدالت داشتی درباره نماینده اینطور با بی عدالتی کامنت نمیزاشتی

 • تاسف برا جوانهای شهر کاش یکی پیدا بشه بگه اقای رحیمی برا این شهر چی کار کرده؟

 • اداره کار گچساران را بایددرش را گل بست

 • کریم بختیاری می‌گه:

  نمایندگان زیادی آمدن و رفتن ولی این نماینده کارهای مثبتی که همه شاهد هستن از جمله ساخت پتروشیمی که معضل بیکاری را تا حد زیادی حل میکند، باید قدردان این نماینده باشیم

 • بابا سرمایه گذار کجا بود. اگرم بوده حتما خودتون باش کنار نیومدید. .الکی از خودتون حرف در نیارید. شما به مردم جواب بدید نیروهایی که به عنوان حراست و خدمات و غیره واسه پتروشیمی جذب شدن با چه مجوز و آزمونی جذب شدن غیر از اینکه رابطه بازی و اشنا و فامیل بازی بوده و لیست نورچشمی ها.

 • پتروشیمی طرحش مربوط به نمایندگان قبلی است آقای تاجگردون باید پیگیری میکرد در کل هر کی به فکر جیب خودش است مردم کیلویی چند

 • بهار جان بنده هم به تاجگردون رای دادم ولی شما تفاوت اشتغال و کارآفرینی را با کارهای عمرانی اشتباه گرفته اید … کارآفرینی یعنی اینکه در ۶ سال آقای تاجگردون تاکنون حداکثر ۲ کارخانه با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر افتتاح شده باشه ..نه فقط جاده سازی …در زمان ایشان تمام طرحهای تولیدی تعطیل شدن آیا تاکنون به شهرک صنعتی یا مرغداریها یا گاوداریها . گلخانه دارها رفته اید یا واقعا بی اطلاع هستید