خبرآوران/کوروش رضایی به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، هوشنگ صیدالی عصر دیروز در سمینار خانواده تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش‌های پیش رو با رویکرد کیفیت زندگی و حل تعارض در روابط زناشویی  که با حضور دکتر علی صاحبی روانشناس بالینی و مربی ارشد موسسه بین‌المللی ویلیام گلسر در سالن اجتماعات آزادی […]

خبرآوران/کوروش رضایی

به گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، هوشنگ صیدالی عصر دیروز در سمینار خانواده تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش‌های پیش رو با رویکرد کیفیت زندگی و حل تعارض در روابط زناشویی  که با حضور دکتر علی صاحبی روانشناس بالینی و مربی ارشد موسسه بین‌المللی ویلیام گلسر در سالن اجتماعات آزادی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد، اظهار کرد که کار ما به عنوان کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران کار خشنی است و از ابتدا نیز آموختیم که نگاهمان فقط و فقط به صادرات باشد و در برخی مواقع به صورت جزئی مسائل خانواده را نیز در نظر گرفت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران این رفتار را یک اشتباه خواند و گفت که ما خشت نخست را کج گذاشتیم اما امیدواریم این کجی تا ثریا ادامه پیدا نکند و از جایی به راه صحیح خانواده برگردیم.

صیدالی زحمات و تلاش‌های کارکنان صنعت نفت را تلاشی برای در رفاه زندگی کردن کارکنان نفت و دیگر اقشار جامعه عنوان کرد و این را یادآوری کرد که آنقدر غافل شده‌ایم که اصل کار که موضوع خانواده می‌باشد را فراموش کرده‌ایم.

وی به نوع و شیوه برخی مشاغل در شرکت نفت اشاره کرد و گفت که در برخی از موارد بعضی از همکاران ما که به صورت اغماری مشغول خدمت هستند، یک هفته از خانواده خود دور هستند و این موضوع سبب بروز مشکلات زیادی برای یک خانواده می‌شود.

صیدالی ادامه داد که بعضی از کارکنان نیز به صورت شیفتی مشغول به کار هستند که شاید به مدت ۷۲ ساعت خانواده‌های خود را نمی‌بینند و شب و روز دنبال چاه‌های نفت هستند تا بتوانند قطره قطره جمع کنند و در نهایت صادرات را حفظ کنند.

بالاترین مقام در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران در بخش دیگری از سخنانش در سمینار خانواده تحولات بنیادین عصر حاضر و چالش‌های پیش رو با رویکرد کیفیت زندگی و حل تعارض در روابط زناشویی یادآور شد که  همه ما می‌دانیم درد از کجاست اما در درمان آن دچار کوتاهی می‌شویم اما صادقانه باید بگویم ما مشکل داریم از من مدیرعامل به عنوان راس این سازمان تا پایین‌ترین اصل موضوع را رها کرده‌ایم.

صیدالی تصریح کرد که عمدتا من هر چه نگاه می‌کنم از معاونان خود تا روسای ادارات همه چیز را فدای کارشان کرده‌اند همه تنها توجه به کار  می‌کنند و مسئولیتی که بر عهده دارند غافل از اینکه مسئولیت اصلی ما توجه به خانواده‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، خود را ظالم‌ترین فرد در میان شاغلان شرکت نفت دانست و گفت که از ابتدای شاغل شدن من تاکنون فکر کنم خانواده من لذت داشتن همسر را نداشته‌ است چون ما وقتی برای خانواده‌هایمان نگذاشتیم همه تنها به فکر کار بودیم و کارهای بعدی.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران باشاره به شرایط کاری بعضی از شاغلان در نفت گفت که بعضی از همکاران من ساعت ۶ صبح که به محل کار می‌روند ساعت ۲۲ شب به خانه برمی‌گردند و در آن زمان نای برای صحبت با خانواده ندارند و نمی‌توانند سخنان خانواده و فرزندان خود را بشنوند.

صیدالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که من دستهای خود را به عنوان کسی که تاکنون روشی را غلط انجام داده‌ام، بالا می‌برم و نمی‌خواهیم بیشتر از این ادامه دهیم، هر کجای ضرر برگردیم منفعت است.

وی صیانت و همراه خانواده بودن را وظیفه‌ای مهم در راستای  حفظ تولید دانست و گفت که قطعا با درایت و تلاش کارکنان می‌شود تولید را حفظ کرد در عین حالی که به خانواده‌ها نیز توجه کرد و از آنها غافل نشد.

صیدالی در ادامه عنوان کرد: من به عنوان مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران می‌گویم هرگز حاضر به این روش کاری نیستم  و می‌گویم باید خانواده‌ها را دریابیم تا امروز بد فکر کردیم از امروز می‌خواهیم اصلاح کنیم.