به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، حجت الاسلام سید امین‌الله حجازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته این شهرستان ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوا و پرهیزکاری و دوری از نافرمانی‌های الهی با اشاره به برخی اتفاقات پیش‌آمده در هفته‌های اخیر در گچساران و سالروز تاسیس بنیاد شهید […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران از گچساران، حجت الاسلام سید امین‌الله حجازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته این شهرستان ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوا و پرهیزکاری و دوری از نافرمانی‌های الهی با اشاره به برخی اتفاقات پیش‌آمده در هفته‌های اخیر در گچساران و سالروز تاسیس بنیاد شهید اظهار کرد: سه‌شنبه ۲۲ اسفندماه با فرمان امام راحل بنیاد شهید انقلاب اسلامی تاسیس شد که این روز نیز به عنوان روز بزرگداشت شهدا نیز نامگذاری شده است.

وی ضمن تبریک سالروز تشکیل بنیاد شهید به مسئوولان این بنیاد گفت: بنیاد شهید نباید از دایره وظیفه خود خارج شود که گاه‌گاهی خارج می‌شود.

امام جمعه گچساران با بیان اینکه بنیاد شهید به معنای حافظ و  نگهبان اهداف شهادت است، افزود: وظیفه بنیاد شهید تکریم و تجلیل از خانواده‌های شهدا بوده و نباید از بنیاد شهید سواستفاده شود.

حجازی تصریح کرد: نباید در بنیاد شهید جلسه‌ای گرفته شود و در آن جلسه به نظام دهن‌کجی شود و زمینه کوبیدن نیروهای حزب‌الهی متدین حامی نظام فراهم شود و می‌گویند این نیروها از دیوار سفارت بالا رفته‌اند آن هم دیوار سفارت امریکا و عربستان سعودی.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حالا در گچساران ما در جلسه بنیاد شهید ما علیه امام حرف زده می‌شود چرا می‌ترسید کی گفت شما جلسه تشکیل بدهید، پاسداری که پاسدار نظام اسلامی است و مجروح است و در نظام اسلامی ما مدیون وی هستیم اعتراض کند، داروغه‌ها اور را کتک بزنند.

حجازی عنوان کرد: اینکه نفس مردم را ببرید کسی نفس نکشد، مگر به دوران منصورخان باشتی برگشته‌اید، گذشت، دوران دوران نظلم جمهوری اسلامی است.

امام جمعه گچساران ادامه داد: شما بیایید از جایگاه نظام جمهوری اسلامی سواستفاده کنید و جانباز نظام جمهوری اسلامی را کتک بزنید به دلیل اطلاعت کردن از دستور امام.

حجازی افزود: مردم حق نفس کشیدن ندارند مگر دوران دیکتاتوری است؟ دوران آزادی و حریت است، بنیاد شهید دو جلسه بیجا گرفته‌ای از این به بعد خودتان را اصلاح کنید جلسه بیجا نگیرید.

وی با اشاره به برگزاری جلسه دیگر در گچساران طی روزهای اخیر و اشاره به نامه یکی از سران فتنه به مقام معظم رهبری گفت: اولا نهایت و تمام این نامه بی‌تربیتی و توهین به مقام معظم رهبری، نظام و سپاه، مجلس خبرگان رهبری و بسیاری از جایگاه‌های مهم نظام جمهوری اسلامی بود، آقا می‌آید در این جلسه که عامه مردم نیز در آن حضور دارند،  بانام مبین این نامه می‌گوید آقای زید نامه نوشته و می‌گوید به خوب و بد نامه کار ندارم.

حجازی یاداور شد: اولا چرا این نامه را مطرح کرد چه ضرورتی داشت و ثلنیا می‌گوید از درون حصر نوشته شده است، بی‌خود کرده چرا به حصر رفته است؟بعد می‌گوید به خوب و بد ان کاری ندارم، چرا نداری؟بعد نتیجتا که به خوب و بد ان کار ندارم مردم ببخشید توجه کنید، خیلی درد دارد این شهر تحمل بی‌احترامی به جایگاه ولایت را ندارد، توجه کنید می‌گوید آقای کروبی نامه  نوشت به مقام معظم رهبری که به اشتباهاتتان اعتراف کنید.

امام جمعه گچساران افزود: این عبارات گفته می‌شود، بعد می‌گویی خوب بود آقای کروبی نیز به اشتباهاتش اعتراف کند، ما هم به اشتباهاتمان اعتراف کنیم، آقا هم به اشتباهاتش اعتراف کند، دقت بفرمایید.

حجازی بیان کرد: این عبارت یعنی چی( در این حین تعدادی از نمازگزاران اعلام کردند این یعنی مرگ بر کروبی مرگ بر ضد ولایت فقیه).

وی ادامه داد: اجازه بدهید این یعنی مرگ بر این مسیر یعنی اینکه خیالشان این است که مردم گچساران حامی فتنه‌گران هستند( این جمله امام جمعه گچساران با شعارهای مرگ بر فتنه‌گر نمازگزاران همراه شد)

حجازی افزود: در بین مردم گچساران در این که اگر کسی اشتباه کرد اعتراف کنیم نه به آیات قرآن استناد می‌کنند نه به روایات نه به فرموده‌های امام راحل و مقام معظم رهبری،یعنی دلسوز مردم آقای کروبی است، اقای که پرچم امام حسین(ع) را به آتش کشاندند اما یکبار اعتراض نکرد.

امام جمعه گچساران ادامه داد:آقای که در سال ۸۸ فتنه ایجاد شد و این افراد یک مورد اعتراض و اعتراف نکردند و امروز در سطح کشور در کمال تاسف نماینده ما نامه آقای کروبی را می‌خواند و استناد می‌کند به نامه آقای کروبی.

حجازی گفت: می‌گوییم آقا اشتباه گرفته‌ای مردم گچساران ولایت‌مدار هستند اینکه شما دهن همه ادارات رابسته‌ای نفس نمی‌توانند بکشند، کسی نفس نمی‌تواند بکشد این موضوع وقتی بحث به ولایت بکشد بچه‌های این مردم پای ولایت خون داده‌اند دیگر تا حدی ادم می‌تواند تحمل کند تا حدی می‌شود صبر کرد وقتی مرز به ولایت می‌رسد اگر چه فردا می‌گوید منظور من کروبی بود.

وی گفت: عبارت گفته شده را کسی می‌تواند اینگونه مطرح کند، می‌خواهم به برادران روحانی، نیروهای نظامی و انتظامی، نیروهای ارزشی و ولایت‌مدار به بازار، دانشگاه، حوزه‌ها به دانش‌آموزان و معلمان  و به عامه مردم عرض کنم مردم گچساران خطر تا به بحث اعتقاد، نظام  و ولایت رسید گاهی اوقات ممکنه بگویند سر کیسه دست اوست از این جهت مجبوری.

حجازی گفت: رازق خدا است به کسانی که در تهران و یاسوج نشسته‌اند می‌گویم بررسی کنید، تبعات را ببینید این شهر با به انحا مختلف با ساز و تنبور و رقص و دغل دارد از اهداف شهدا و نظام فاصله می‌گیرد بعد قانع نشدند دلشان راضی نشد تا کار به جای رسید که بگویند آقا هم اشتباه کرده و به اشتباهاتشان اعتراف کند.

وی گفت: کی می‌گوید آقای کروبی می‌گوید آقای کروبی بیجا کرد و شما.

امام جمعه گچساران افزود: مگر مردم مرده‌اند، نفس بکشید حرف بزنید، سروران عزیز روحانی داد بزنید، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی بازار مردم اجازه ندهید این شهر اینگونه با این بدبختی بلا سرش بیاید برگردد به دوران طاغوت.

حجازی گفت: توهین به ولایت را هیچکسی نمی‌تواند تحمل بکند، امیدوارم ایشان توبه و عذرخواهی کند و دیگر پای خود را در کفشی که نباید بکند نکند.

وی عنوان کرد: چرا این نامه را مطرح و معنا می‌کنید آیا شما می‌خواهید مبلغ آنها باشید و این بی‌احترامی به خانواده شهدا، ایثارگران و مقام معظم رهبری است. هر روز به یک بهانه جلسه تشکیل می‌دهید و مردم را به مسخره در می‌آورید.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم آقایان تهرانی و آقای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس حواسشان را کمی جمع کنند که در این شهر چه می‌گذرد.