به گزارش  خبرآوران مجلس شورای اسلامی یا همان خانه ملت یک روزی شهید مدرس را به خود میدیدکه اگر لازم میشد ،به تنهایی در مقابل تخلف می ایستاد ، فریاد میزد و صادقانه برخورد می کرد. در روزی که مردم سراسر کشور دل به کارآمدی مجلس بسته بودند چنان ضعیف و حقیر عمل کرد که برخی […]

به گزارش  خبرآوران مجلس شورای اسلامی یا همان خانه ملت یک روزی شهید مدرس را به خود میدیدکه اگر لازم میشد ،به تنهایی در مقابل تخلف می ایستاد ، فریاد میزد و صادقانه برخورد می کرد. در روزی که مردم سراسر کشور دل به کارآمدی مجلس بسته بودند چنان ضعیف و حقیر عمل کرد که برخی از نمایندگان به آن اعتراف کردند و آن را کثیف خواندند. مجلس شورای اسلامی در روز استیضاح وزرای کار ، و راه و شهرسازی آنچنان ضعیف عمل کرد که تیتر یک روزنامه سراسری آن را افتیضاح نام نهاد. از روز بیست ودوم اسفند میتوان بنام روز سیاه مجلس و پیروزی قدرت بر مردم نیز نام برد. کاش این قدرت لابی گری و معامله آنلاین را نه فقط برای سر بریدن حق مردم خود که در مجامع بین المللی برای گرفتن حق کشور استفاده میکردند. به حدی زوایای پیدا و پنهان وجود داشت که به همان اندازه سیاستهای پوپولیستی و هویج و چماق میتوان یافت ،باید سالها برای مردم بگویند بیست و دوم اسفند نودو شش چگونه گذشت تا شاید باری دیگر شاهد چنین نمایش های مضحکی که هم وقت مردم را گرفت ، هم وقت مسولان و البته پول هایی که صرف شد تا این نمایش اجرا بشود. باید گفته بشود ، تَکرار بشود تا دیگر چنین صحنه هایی تَکرار نشود.

آش شله قلمکار استیضاح آنقدر شور شده است که برخی برای مبرا دانستن خود از این استیضاح دست به دامان رسانه های مجازی شده اند.

استیضاح هایی که در یک مجلس قوی و مستقل میتوانستند با رای بالا عزل وزرای ناکارآمد را رقم بزند، اما اینچنین نشد.
آقای تاجگردون در حالی که می بایست وزیر راه و شهر سازی را مورد مواخذه قرار میداد ، اما از جناب آخوندی گذشتند و یقه وزیر کار را چسبیدند.
وزیر راه و شهرسازی بعنوان مسئول ناوگان حمل و نقل هوایی باید مواخذه میشد، هر چند که مالک شرکت هواپیمایی آسمان وزارت کار باشد ، اما تمامی امور در دستان وزیر راه و شهرسازی است.
لابی و پشت پرده هایی که باعث شد وزیر راه و شهرسازی با رای بالا در مقام وزارت ابقا بشود هاکی از آن است که دل بستن به این مجلس خطاست.
چطور آقای تاجگردون سال گذشته در روزهای اواخر سال و نزدیک عید مانع از استیضاح آقای آخوندی شد اما دیروز بعنوان یک نماینده تاثیرگذار در مجلس((تا آنجا که خودشان و طرفدارانشان تبلیغ میکنند))که میتوانست صحبت کند، حرف بزند،اما ترجیح داد از این کار امتناع کند و برعلیه آقای ربیعی بعنوان وزیر فرعی در موضوع حادثه هواپیمایی تهران -یاسوج سخنرانی نماید.

شاید یکی از دلایل این امر را بتوان اطمینان تاجگردون در رای اعتماد مجلس به جناب ربیعی عنوان کرد . آقای ربیعی در جلسه روز بیست و یکم اسفند فراکسیون امید مورد حمایت قرار گرفت به همین خاطر تاجگردون وزیر اصلی را رها کرد تا با صحبت های خود در مجلس شورای اسلامی دل مردم استان را بدست بیاورد و با کدهایی همچون من لر هستم ، غیرت و احساسات استانی را در راستای بازیابی وجهه از دست رفته اش بکار گیرد.
تاجگردون تقریبا نیمی از صحبت هایش را به معرفی خود گذراند. آنچنان با صلابت از خود حرف میزد که به بیننده اطمینان میداد، من بعنوان تاجگردون این وزرا را برکنار میکنم. حرف زدن تاجگردون به گونه ای بود که در دام تبلیغاتی خود گرفتار شد. آنچنان از بالا به پایین با وزیر کار سخن گفت که هوادارانش او را تا عرش بالا بردند. تاجگردون ربیعی را ذلیل خطاب کرد ، و چنان پرقدرت پشت تریبون ظاهر شد که گویی اکثریت مجلس حامی ایشان میباشند، اما در نهایت ربیعی پیروز شد. در جایی که قدرت تاجگردون باید حق مردم مظلوم استان را میگرفت ناگهان از کار ایستاد و یأس و ناامیدی را به جامعه تزریق کرد . تاجگردون از گرفتن حق مردم ناتوان ماند و به ناچار دست به دامان فضای مجازی و ایجاد هشتک ها و متن های حمایتی شد . اما این که تاجگردون را تا هر کجا که جا داشته باشد بالا ببریم چه دردی از مردم دوا میکند چرا باید در لحظه ای که اثر مثبت از تاجگردون دیده بشود جز حرف های احساسی چیزی در خور شأن مردم از ایشان دیده نشود؟
تکلیف خانواده های داغدار چیست؟ تکلیف خانواده هایی که خدایی ناکرده در همین روند ضعیف دچار سانحه بشوند چیست ؟ پس چه کسی باید حق را بگیرد ؟ مگر نمایندگان کاری مهمتر از نظارت بر عملکرد مسئولان دارند؟؟!!شاید نمایندگان مجلس کارهای دیگری مهمتر از اینها دارند

آقای تاجگردون ، نمیشود جان مردم را فدای سیاست بازی کرد پس صداقت کجای کار است، شما حتی بر علیه آخوندی بعنوان وزیر نتوانستید یا نخواستید صحبت کنید، یا میتوانستید لابی کنید اما نکردید.
حتی کوچکترین تعهدی از وزرای ابقا شده گرفته نشد تا شاید این رونداصلاح بشود. از قدیم الایام گفته اند به عمل کار برآید .حالا بیایید همه با هم هشتک بزنیم تاجگردون تنها نیست و از این حرفها ، خانواده هایی که این میان حقشان پایمال شده و یا در آینده پایمال میشود، تکلیفشان چیست؟ هشتک و احساسات و بازی غرور؟!!

اگر میشود از طریق‌ سیاست های پوپولیستی احقاق حق کرد بگویید چگونه؟
اینکه آقای تاجگردون به فکر بازیابی وجهه از دست رفته اش باشد وهشتک های حمایتی براه بیاندازد آنگاه نتیجه اش بشود هیچ ،چه فایده ای دارد؟؟
آقای تاجگردون از رای ممتنع همکار خود گلایه دارد و البته بحق است اما آیا آن هنگامی که شما از استیضاح وزیر راه و شهرسازی جلوگیری کردید به این فکر نبودید شاید یک روزی اشتباهات مدیریتی جناب وزیر گریبان مردم استان خودتان رابگیرد؟ که حالا معترض به همکارتان می شوید.
تاجگردون تا همین هفته پیش بود که گفت، آقا باید عذرخواهی کند حالا برای اثبات گلایه اش از یک نماینده مجلس، فتوای رهبری را عَلَم میکند !!.
آقای تاجگردون این رفتارهای دوگانه پوپولیستی شما با جان مردم سر و کار دارد کمی از نمایش قدرت فاصله بگیرید ، دود اقدامات شما به چشم همه مردم خواهد رفت.حتی شوخی های شما در مجلس تاثیر جدی بر زندگی مردم دارد.

درمیان چانه زنی هایی که برای خود و اطرافیان محترم میکنید کمی به فکر مردم باشید.مشخص نشد ماجرای پاسارگاد که آقای ربیعی نسبت به تاجگردون گفت و چرا رییس کمیسیون اقتصادی از این موضوع شاکی بود ؟.
به هر حال در مجلس پوپولیست بازاری براه افتاده که همگان دیدند هر کس نمایشی جهت بالا بردن خود اجرا کرد، و فراموش شده بود که برای چه استیضاح کردند.گویا استیضاح بهانه بود و برخی بدنبال فالوور در اینستاگرام بودند . تادیروز آبگوشت بزباش با هم میخوردند حالا این شده شهری آن یکی شده پشت کوهی.
کاش به همان اندازه که با مرده و کوه دنا و کوه دیل و دشت و جامد و مایع صحبت کردند کمی صداقت داشتند و رفتاری جز رفتار پوپولیستی را با این مردم انتخاب میکردند.

  • نویسنده : داریوش دلبری