فرماندار گچساران از نصب المان خلبان شهید ابراهیم امیدبخش در دوگنبدان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران، جلسه بررسی روند ساخت المان خلبان شهید ابراهیم امید بخش با حضور فرماندار ،مسئول نشر و حفظ آثار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ،اعضاء شورای اسلامی شهر و معاونین شهرداری در محل شورای شهر برگزار […]

فرماندار گچساران از نصب المان خلبان شهید ابراهیم امیدبخش در دوگنبدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران، جلسه بررسی روند ساخت المان خلبان شهید ابراهیم امید بخش با حضور فرماندار ،مسئول نشر و حفظ آثار نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ،اعضاء شورای اسلامی شهر و معاونین شهرداری در محل شورای شهر برگزار گردید.

فرماندار شهرستان گچساران در حاشیه این نشست با اشاه به این مطلب که کار ساخت المان شهید خلبان امیرسرلشکرابراهیم امید بخش و المان هواپیمای «جنگنده اف ۵ » در مراحل پایانی قرار دارد اظهار داشت :این المان  در آینده ای نزدیک  وارد شهر دوگنبدان خواهد شد و در  فلکه ورودی گچساران( فلکه فرودگاه) نصب خواهد شد.

عبدالرحیم رحیمی افزود: برای ساخت المان شهید خلبان و هواپیمای جنگنده اعتبار مورد نظر در  کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب و برای اجراء در اختیار شهرداری دوگنبدان قرار گرفت .

وی  وزن المان هواپیمای جنگنده را  ۱۰ تن و طول آن ۲۰ متر و طول المان شهید نیز ۳ متر عنوان کرد.

رحیمی ابراز داشت  امیر سر لشکر ابراهیم امید بخش تنها خلبان شهید استان کهگیلویه و بویراحمد است که در گچساران متولد شده و در این شهرستان زندگی می‌کرد.

فرماندار شهرستان گچساران با بیان این مطلب که مردم شهرستان گچساران مردمی ولایتمدار و شهید پرور هستند که در تمامی مراحل و میادین وفاداری خود را به انقلاب و نظام ثابت نموده اند  و ۳۶۰ شهید را تقدیم نظام کرده است تصریح کرد :  در این شهرستان ۱۶۰۰ جانباز ۵ تا ۷۰ درصد، ۱۰۰ نفر آزاده و ۲۶۰ فرزند شهید وجود دارد.