به گزارش خبرآوران در حالی که توزیع کالای اساسی ماه رمضان در نقاط مختلف کشور آغاز شده و مردم با مراجعه به مراکز عرضه تعیین شده مایحتاج ضروری خود را با نرخ دولتی خرید می‌کنند اما در دهدشت خبری از این نوع کالا نیست. مردم دهدشت بر حسب سنت دیرینه معمولا قبل از آغاز ماه […]

به گزارش خبرآوران در حالی که توزیع کالای اساسی ماه رمضان در نقاط مختلف کشور آغاز شده و مردم با مراجعه به مراکز عرضه تعیین شده مایحتاج ضروری خود را با نرخ دولتی خرید می‌کنند اما در دهدشت خبری از این نوع کالا نیست.

مردم دهدشت بر حسب سنت دیرینه معمولا قبل از آغاز ماه مبارک رمضان نسبت به خرید کالای مورد نیاز اقدام می‌کنند، از پخت نان محلی در طبق‌های بزرگ گرفته تا تأمین اقلام غذایی مورد نیاز.

آشفتگی بازار و یک بام و دو هوای قیمت‌ها خرید مردم را با مشکل مواجه کرده و همچنان منتظر عملی شدن وعده مسؤولان مبنی بر اجرای طرح ضیافت هستند.

این در حالی است که ستاد تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان هفته گذشته طی اطلاعیه‌ای از شهرستان‌ها خواسته بود نسبت به معرفی عاملین توزیع اقلام طرح ضیافت رمضان که شامل برنج، شکر، مرغ منجمد، گوشت گوساله منجمد و تخم مرغ بر اساس سهمیه‌بندی است، اقدام کنند.

قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار بدین شرح آورده شده است:

قیمت برنج برای عاملین از نوع هندی pr11 دانه کوتاه ۲۳۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۲۶۰۰ تومان، برنج تایلندی هومالی برای عاملین ۳۶۰۰ تومان و مصرف کننده ۳۹۰۰ تومان ،شکر برای عاملین ۲۷۲۲ تومان و برای مصرف کننده ۳۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
مرغ منجمد برای عاملین ۵۸۰۰ تومان و مصرف کننده ۶۲۰۰ تومان ، گوشت گوساله منجمد برای عاملین ۲۲۰۰۰ تومان و مصرف کننده ۲۳۰۰۰ تومان ،تخم مرغ  برای عاملین شانه ای ۱۱۶۰۰ و برای مصرف کننده ۱۲۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

در این اطلاعیه تأکیده شده قیمت‌ها در سطح کل استان یکسان بوده و هیچ عاملی حق افزایش خارج از نرخ مصوب را نداشته و مسئولیت پیگیری و نظارت بر عهده ستاد تنظیم بازار شهرستان‌ها خواهد بود.

سید عمران تقوی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: عاملین توزیع برنج برای سهمیه ۵۶ تنی مشخص و معرفی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه، افزود: برای سایر اقلام هر عاملی که اداره صنعت به استان و یا شهرستان معرفی کند در اسرع وقت معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه محدودیتی در میزان سایر اقلام وجود ندارد،تصریح کرد: تعاونی مصرف کارکنان جهاد به عنوان عامل توزیع برنج معرفی شده که با دو عامل دیگر قرارداد بسته است و  ارسال محموله طرح ضیافت به شهرستان صورت می‌گیرد.

با این حال تا امروز(شنبه) هنوز خبری از توزیع کالای طرح ضیافت در کهگیلویه نیست و چندگانگی نرخ‌ در بازار جولان می‌زند.

عدم درج قیمت در واحدهای عرضه گوشت بر بی‌نظمی بازار این کالا افزوده و نشان می‌دهد تا امروز نظارتی بر چگونگی عرضه در قصابی‌ها انجام نشده است.

انتظار می‌رود اجرای طرح ضیافت رمضان با توزیع مایحتاج و کالای اساسی از این هفته در شهرستان شکل اجرایی به خود بگیرد و گشت‌های مشترک دستگاه‌های نظارتی هم با تشدید طرح نظارت متخلفان صنفی را از ادامه تخلفات باز دارند.