به گزارش خبرآوران در پی واکنش حجت‌الاسلام خدری نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامیمبنی بر اخراج چند نیروی گچسارانی در منطقه نفتی گوره حامد اسدی یکی از مخاطبان این پایگاه خبری با ارسال یادداشتی به ین پایگاه خبری گفته است: نماینده ی محترم استان بوشهر، جناب آقای حجت الاسلام خدری: در عجبم شما که در شهرستان […]

به گزارش خبرآوران در پی واکنش حجت‌الاسلام خدری نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامیمبنی بر اخراج چند نیروی گچسارانی در منطقه نفتی گوره حامد اسدی یکی از مخاطبان این پایگاه خبری با ارسال یادداشتی به ین پایگاه خبری گفته است:
نماینده ی محترم استان بوشهر، جناب آقای حجت الاسلام خدری:
در عجبم شما که در شهرستان گچساران خدری شدید، ریاست دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده ی سما در گچساران را به عهده داشتید، قاضی دادگستری این شهر بوده اید، شما که روزی در این شهر بنا به مأموریتتان ارتزاق می کردید، حال چگونه شده که گذشته ی خویش را فراموش کرده ای و دم از اخراج نیروهای گچسارانی واقع در بهره برداری گوره می زنی؟ ای کاش ما صدای کلنگِ انصافمان را قبل از صدای کلنگِ گورمان می شنیدیم تا این چنین بر سرِ کارگرهایی که همگی سرپرست و نان آور خانواده هستند، پُتکِ بی رحمی نمی کوبیدیم. که از قدیم گفته اند: پر پروانه شکستن نه نشانِ هنر است، تو اگر پرشکنی شاه پرِ شاهین بشکن. جناب آقای خدری: مطمعنا روزگاری که شما اینجا کار می کردید، بوی فقر و بیکاری مردم کوچه و بازار این شهر را به مراتب بیشتر از من حس می کردید، آیا کسی به خاطر غیر بومی بودنتان شما را تهدید به اخراج از این شهر کرد؟ این جوانانی که شما تهدید به اخراج کردنشان کرده اید چه گناهی دارند؟ شما که روزی در این شهر نمک خورده اید نمکدان چرا می شکنید؟ یک نفر به من بگوید حرمت نمک کجا رفته است؟ مگر در آموزه هایِ دینی شما، اصل قومیت و نژاد معیارِ برتری انسانها بوده است که شما گچسارانی بودنشان را گناه آنها برشمرده ای و به زعم خود حکم بر اخراج آنها کرده ای؟ خدمت جنابتان عرض می نمایم که این فرزندانی که شما تهدید به اخراج آنها کرده اید، فرزندان همان مادران رنج دیده ای هستند که نقشِ شرافت و پاکدامنیِ آنها را می شود لای پینه های دستهایشان دید. من به عنوان یک شهروند عادی، نمی توانم حال زارِ این مادرانِ نجیب را فراموش کنم و در مقابل کسانی که حرمت نمک نگه نمی دارند و نمکدان می شکنند سکوت کنم. اینها را گفتم شاید تلنگری باشد بر وجدانتان که از قدیم گفته اند: اگر بینم که نابینا و چاه است، وگر خاموش بنشینم گناه است….
(حامد اسدی)