فرماندار گچساران گفت: در دو ماهه نخست سال امسال ارزش ریالی کالاهای کشف شده گچساران میلیارد و 910 میلیون ریال بوده است که با توجه به ارزش ریالی سال گذشته 12 میلیارد و 151 میلیون ریال کاهش 43%درصدی داشته است .

فرماندار گچساران گفت: در دو ماهه نخست سال امسال ارزش ریالی کالاهای کشف شده گچساران میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال بوده است که با توجه به ارزش ریالی سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۱۵۱ میلیون ریال کاهش ۴۳%درصدی داشته است .

به گزارش  خبرآوران، عبدالرحیم رحیمی روز گذشته در جلسه کارگروه قاچاق کالا و ارز گچساران با اشاره به لزوم و ضرورت حمایت از تولید کالای داخلی گفت: مبارزه با ورود کالای قاچاق اولویت‌ فعالیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی با اشاره به لزوم فرهنگی‌سازی در جامعه برای استفاده از کالای داخل و خود‌داری از خرید کالاهای خارجی و قاچاق افزود که  تلاش‌ها باید در بعد فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز جهت‌گیری شود تا نگرش و باور مردم تغییر کرده و تمایل به تولید داخلی و خرید کالاهای ایرانی افزایش یابد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران ضمن تشکر از فعالیت‌های اعضاء ستاد مبارزه با قاچاق شهرستان گفت: در دو ماهه نخست سال امسال ارزش ریالی کالاهای کشف شده گچساران میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال بوده است که با توجه به ارزش ریالی سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۱۵۱ میلیون ریال کاهش ۴۳%درصدی داشته است .

رحیمی تعداد پرونده‌های متفرقه بالای یک میلیون تومان را در سال جاری ۶۴ فقره عنوان کرد و افزود: این در حالی است که در سال گذشته ۴۴ فقره پرونده بالای یک میلیون تومان به تعزیرات حکومتی ارجاع شده و افزایش ۳۱ درصدی داشته است .

وی ضمن تاکید بر نیاز شهرستان به  راه اندازی آزمایشگاه مواد خوراکی گفت که با پیگیری‌های به عمل آمده  به زودی در گچساران آزمایشگاه مواد خوراکی راه‌اندازی می‌شود تا نیاز به ارجاع مواد و کالاهای کشف شده شهرستان به استان‌های همجوار نباشد.

رحیمی با بیان این مطلب که وجود کشفیات در شهرستان گچساران بخاطر شرایط خاص راههای مواصلاتی این شهرستان است گفت :کاهش این میزان کشفیات بخاطر کنترل مبادی ورودی شهرستان و تغییر مسیر قاچاقچیان به دیگر شهرستانها می باشد.

وی بیان کرد: این تعداد پرونده در زمینه کالا و خدمات، بهداشت و درمان و قاچاق کالا و ارز بوده است.

فرماندار گچساران مبارزه با قاچاق کالا را یکی از اقدامات موثر در حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت :تولید کنند گان داخلی باید با افزایش کیفیت محصولاتشان اعتماد مردم را برای خرید کالای ایرانی جلب کنند تا بتوانند در یک فضای رقابتی کارکنند.