به گزارش اختصاصی خبرآوران حجت‌الاسلام سید نعمت‌الله حجازی در بخشی از خطبه دوم نماز جمعه این هفته گچساران با اشاره به سالروز تشکیل شورای نکهبان اظهار کرد: شورای نگهبان دشمن دارد البته یک کمی اخیرا بعضی از دشمنان کمتر شده‌اند که ما از همین‌جا گله داریم از شورای نگهبان، همین‌که بعضی از دشمنان کم شده‌اند، […]

به گزارش اختصاصی خبرآوران حجت‌الاسلام سید نعمت‌الله حجازی در بخشی از خطبه دوم نماز جمعه این هفته گچساران با اشاره به سالروز تشکیل شورای نکهبان اظهار کرد: شورای نگهبان دشمن دارد البته یک کمی اخیرا بعضی از دشمنان کمتر شده‌اند که ما از همین‌جا گله داریم از شورای نگهبان، همین‌که بعضی از دشمنان کم شده‌اند، ما گله داریم.

وی با طرح پرسشی مبنی براینکه چرا دشمنان شورای نگهبان کم شده‌اند، افزود: مشخص است که اشکالاتی وجود دارد اما فقه‌های شورای نگهبان منصوب خلف صالح امام راحل مقام معظم رهبری هستند که افرادی فقیه و عالم، خداترس و کاربلد هستند.

امام جمعه گچساران یاداور شد: گلایه من به این دلیل است که بعضی از افراد به گونه‌ای دیگر موارد را آنگونه که باید و شاید عمل نمی‌کنند و اطلاعات به درستی به دست شورای نگهبان نمی‌رسد و یقینا اگر حقایق آنگونه که باید و شاید به دست شورای نگهبان برسد؛ بحث اینچنین نبود.

حجازی عنوان کرد:  امیدواریم که مسئوولان شورای نگهبان در گچساران، استان و کشور دقت کنند که فقط به وظیفه توجه کنند، اینکه چه کسی خوشش بیاید چه کسی بدش بیاید، این‌ها ملاک نیست.

وی بیان کرد: هیچ جیزی نباید انسان را از انجام وظیفه‌اش بازدارد ولو تهدید باشد و خطر و ممکن است خدای ناکرده تظمیع باشد باید شورای نگهیان به نظر بنده زنده‌تر از این شود، ببیند مسائلی وجود دارد که از  فیلتر شورای نگهبان به اشتباه عبور کرد.

حجازی ادامه داد: در سطح کشور مسائل اینچنینی ایجاد شد و دودش نیز به چشم‌های مردم رفت و خود شورای نگهبان نیز حتما در این زمینه متضرر می‌شود.

امام جمعه گچساران گفت: اگر چه بسیاری از رسانه‌ها صداها را نمی‌رسانند اما انتظار دارم مسئوولان شورای نگهبان شهرستان این نکات را به سمع و نظر شورای مرکزی کشور برسانند.

حجازی در ادامه گفت: به گوش مسئوولان کشوری برسانند که در برخی موارد فیلترهای تایید یا رد شورای نگهبان گشاد می‌شود و موارد نامناسب و نامطلوبی عبور می‌کنند آن موقع مملکت متضرر میشود و عامه مردم ضرر می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: رهبرمعظم انقلاب به خاطر مشکلات معیشتی مردم و به دلیل نوسانات نامطلوب بحث سکه و ارزو نیز مواردی که دور از انتظار است، ناچارا خودشان به این مسائل ورود کردند.

وی افزود:قاعده این است که رهبر انقلاب در امور کلی خط بدهند، در کلیات خط بدهند در یک سخنرانی و بایک اشاراتی بیان کنند ،مسئولان هم باید خودشان به وظایفشان عمل کنند.

حجازی تصریح کرد:اما اینکه گاهی اوقات می بینیم در موارد ریز هم مقام معظم رهبری ناچارا ورود می کنند که دلیلش را اگر بخواهیم عرض بکنیم ساعت ها وقت می طلبد وبنا هم براین نیست که ملال آور حرف بزنیم گرچه دلها خون است اما ناچار باید سوخت و ساخت.

امام جمعه گچساران اظهارکرد:اینکه یک انسان مسن باید امور جهان اسلام را بلکه گاهی اوقات مستضعفین غیرمسلمان را هم باید توجه کنند،لذا انتظار این است درون کشور مسئولین عزیزخودشان به وظایفشان بپردازند.

وی تصریح کرد:مسائل ریزمملکت نباید وقت مقام معظم رهبری را اشغال کند،مقام معظم رهبری به رئیس جمهور محترم فرموده اند که چرا بحث سکه و ارز در بازار چنین است؟و انتظار این است که هم خود رئیس جمهور محترم و هم هیات دولت و هم آقایانی که اختیارات مملکت را در دست دارندکمتر به مردم بی توجهی کنند و بیشتر دردهای مردم را ببینند.

خطیب جمعه گچساران درادامه افزود:این وضع خاص دشمن است تا به نوعی به مردم القاءکند که مملکت مشکل دارد،که باید گفت مملکت مشکل اقتصادی ندارد ،مشکل معادن ندارد ،مشکل نفت و گاز و معادن زیرزمینی را ندارد که متاسفانه باید گفت که مشکل مدیریتی دارد.

وی گفت:متاسفانه دولتمردان این مواردی که خیلی بزرگ هستند را نمی بینند، از شخص رئیس جمهور و هیات دولت و از برخی نمایندگانی که خیلی خیلی منم منم می کنند خواهش می کنیم بیش از این مردم را اذیت نکنند.

حجازی درادامه با اشره به آغاز دهه کرامت گفت:دردهه کرامت لازم است دقت کنیم و خدام حرم در شب میلاد علی بن موسی رضا(ع) میهمان مردم گچساران خواهند بود.روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها  را روز دختر معرفی کرده اند و پیامبر(ص)فرمودند:” فرزندان بهتر و برتر دختران هستند و مقام دختران مقام بلندی است”.

وی درادامه با اشاره به هفته حج گفت:خدا را به آبروی کعبه و مسجد النبی قسم می دهیم که ان شاءالله حکام نالایق سعودی را از بین ببرد و بتوانیم همانگونه که به راحتی به کربلا می رویم بتوانیم به حج و مسجد النبی هم برویم.

حجازی تصریح کرد:دشمن واضح ملت ایران ،اسلام و مسلمین حکام آل سعودهستند،حجاج توجه کنند که سرمایه هایشان را بی هدف در آنجا خرج نکنند و از خرید کردن در مورادی که ضروری نیستند اجتناب کنند و خریدی هم اگر دارند از داخل کشور داشته باشند.

وی درادامه با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت:توصیه می کنم که عزیزان خسته نشوید از اینکه کسی معلول و گرفتار است، اینها نعمت هستند و نعمت خدا را رد نکنید خیلی اوقات کسانی هستند که به دفتر مراجعه می کنندو گلایه می کنند و مشکلاتی دارند که کمتر به آنها توجه می شود.