تاریخ : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ 14 ربيع أول 1443 Wednesday, 20 October , 2021
3
یادداشت/

نگران نبود آقای تاج‌گردون نباشید/ در طرح‌های عمرانی هم عملکرد خارق‌العاده‌ای وجود ندارد

 • کد خبر : 20572
 • ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
نگران نبود آقای تاج‌گردون نباشید/ در طرح‌های عمرانی هم عملکرد خارق‌العاده‌ای وجود ندارد

به گزارش خبرآوران غلامرضا پاکدل در تازه‌ترین یادداشت انتقادی خود گریزی به عملکرد غلامرضا تاج‌گردون در خصوص طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی پرداخته و آن را به چالش کشانده است، پاکدل نوشته است: مسؤلین محترم رسانه ها و مردم شریف شهرستانهای گچساران و باشت و حومه با سلام و دعای خیر، روز شنبه ۲۳ تیر ماه […]

به گزارش خبرآوران غلامرضا پاکدل در تازه‌ترین یادداشت انتقادی خود گریزی به عملکرد غلامرضا تاج‌گردون در خصوص طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی پرداخته و آن را به چالش کشانده است، پاکدل نوشته است:

مسؤلین محترم رسانه ها و مردم شریف شهرستانهای گچساران و باشت و حومه

با سلام و دعای خیر،
روز شنبه ۲۳ تیر ماه ۹۷یادداشتی تحت عنوان ” تاجگردون در محاصره منتقدان / اگر تاجگردون نماینده نباشد ” در سایت خبری کبنا درج گردیده بود . هر چند متأسفانه نام و نشانی از نویسنده در میان نبود، چون نگارنده ای که قرار است بدون سند و مدرک حرف بزند و از کلمات و عبارات خارج از ادب استفاده کند، نمی تواند نام و نشان داشته باشد یا اگر هم شناسنامه ای داشته باشد نمی تواند آنرا بروز دهد، ولی به هر حال، از آنجاییکه بجز دو خط اول آن، تقریباً کل مطلب متوجه اینجانب بود و بنوعی ضمن قبول نقدهای قبلی بنده، به عملکرد نماینده در طرحهای عمرانی پرداخته بود، مطابق روال معمول و به احترام مخاطبین محترم، پاسخ مشروح تقدیم می گردد و بهانه ای شد تا ناگفته و نقد سوم نیزنگاشته شود :
۱- دعوت به مناظره از سوی بنده با دعوت مناظره از سوی سایرین متفاوت است، زیرا بنده در این دعوت کاملاً جدی بوده و در صورت عملی شدن، با مستنداتِ مکتوب پرده از دورویی، نخبه کشی، تبعیض، بی عدالتی و پارتی بازی بی سابقه، بصورت آماری و مقایسه ای، بر خواهم داشت.
۲- کاش نگارندهْ محترم مانند شخصِ نماینده، به شعور مردم توهین نمی کرد و سعی در تحریف این واقعیت نمی نمود و می دانست که مردم واقفند و توقع ندارند که مشکل پیچیده و فراگیر بیکاری توسط نماینده حل شود، بلکه آنچه مردم را کلافه نموده است تبعیض و پارتی بازی بی سابقه و ادامه دار شخص نماینده و نزدیکان ایشان است که در شش سال و نیمِ گذشته همهْ فرصتهای شغلی، اقتصادی و ریاستی و مدیریتی را فقط به فامیل، اقوام، بستگان ، دوستان و متملقینی مانند همین نگارنده اختصاص داده اند.
۳- اشاره نموده اند که برای تخریب ایشان از همه اهرمها از جمله تهمت، تخریب، تهدید، سخنرانی، شب نامه و … استفاده شده است. جدای از سایرین، اتفاقاً بنده در اکثر مرقومه هایم عرض کرده ام که ایشان از نظر کشوری، مطرح بودن در سطح ملی، اقتدار در مجلس و در میان دولتیان، جزء مقتدرترین نمایندگان می-باشند ولی افسوس که نمی دانند این اقتدار را با رأی مردم بدست آورده اند و بجای اینکه از این اقتدار به نفع مردم استفاده نمایند، به نفع خود، فامیل و دوستانشان و همچنین برای سرکوب منقدان و نابودی نخبگان استفاده نموده و مردم را متأسفانه به هیچ انگاشته اند و گرنه بنده به شخصه از دفاعیات ایشان و نمایندگان دو حوزه دیگر استان در خصوص دفاع آنها از حق و حقوق حوزه انتخابی¬شان در چارچوب قانون، احترام گذاشته و آن را می¬ستایم و به سهم خویش بابت دفاعیات قانونی آقای تاجگردون و فرماندار یا سایر مسئولین در هر زمینه¬ای نیز تشکر می کنم، ولی این به معنای نادیده گرفتن تلاشهای نمایندگان قبلی مردم گچساران و یا اهانت به نمایندگان مردم بویر احمد نیست. ( بگذریم که آقای تاجگردون از سادگی و صداقت مردم بویراحمد چگونه سوء استفاده می¬کنند و در شرایط دلخواهشان خود را بویراحمدی می¬خوانند و بر سفره آنها می-نشینند و نمک می خورند و نمکدان می¬شکنند، که این از ویژگیهای ایشان است ).
۴- خیلی از مردی و مردانگی سخن رانده اند ولی کاش می دانستند، مردانگی به صداقت، راستی، یک رنگی، شفافیت ، ادای حق مظلوم، ایستادن روی قول، وفای به عهد و صفاتی از این قبیل است.
۵- بدون هیچ عدد و رقم و استدلال و سند و مدرکی سؤال فرموده اند : آقای پاکدل شما و دوستانتان قادر خواهید بود یک دهم دکتر! تاجگردون در صورت نمایندگی، کارایی داشته باشید؟ بله، دوست ناشناس. قادریم. به دودلیل یکی اینکه قبلاً در عمل کار کرده و ثابت کرده ایم و دوم اینکه آقای تاجگردون در مقایسه با ما کمتر کار کرده است، لذا به جرأت و با اطمینان عرض می کنم نه تنها یک دهم بلکه بیشتر از ده برابر ایشان می توانیم کار کنیم. برای اثبات ادعایمان و برای اینکه مانند شماها شعار نداده باشم، پاسختان را با استدلال و سندو مدرک می دهم. باشد که قانع شوید، هر چند شما خواب نیستید ولی متاسفانه خود را به خواب زده¬اید و بیدار کردنتان سخت است. اینگونه که شما قلم رانده¬اید، متاسفانه و با عرض پوزش، از همان سرسپردگان متعصبی هستید که به هیچ صراطی مستقیم نخواهید شد ولی بنده عرض می¬کنم تا لااقل مردم شریف و مخاطبین عزیز، بیشتر در جریان قرار گیرند.
اولاً: بنده در ناگفته و نقدهای قبلی خصوصاً در ناگفته و نقد دوم، تحت عنوان ” انتصابات ” از عدم شایسته سالاری، تبعیض، بی عدالتی و پارتی¬بازی در فرصتهای مدیریتی، جذب نیرو، خودرو، حتی وامها و سایر فرصتهای معیشتی و اجتماعی، مستدل و مفصل پرده برداشته ام و جناب نماینده و هوادارنشان با تمام وجود سعی در پاسخگویی ( البته پاسخی که نداشتند باید گفت سعی در فرافکنی ) داشتند، که پاسخ آنها نیز داده شد. بنابر این هم برای مردم شریف روشن شد و هم خودشان تلویحاً پذیرفتند و هم از مرقومه شما مشخص است که با زیرکی آنرا فقط به نارضایتی جوانان از بیکاری ربط می¬دهید و می¬گذرید (یعنی شما هم صحه میگذارید ). خلاصه اکنون که آنهمه بدبختی را بر سرمردم آورده اند، حاضر به عذرخواهی نبوده و هنوز هم دست بردار نیستند و حتی در آخرین موارد یعنی صدوچهل نفر اخیر در شرکت نفت و نیروهای بیمارستان بی بی حکیمه، به طرز عجیبی، وقیحانه عمل کردند، تنها چیزی که به ذهن متبادرمی گردد این است که یا سر در زیر برف کرده اند، یا مردم را نادیده گرفته¬اند و یا به قلم افراد متملق همچون این نگارنده امید بسته اند. اکنون که ظاهراً سایتهای طرفدار نماینده ، قلم فرسایان دربست و دراختیار و سایر ذوب شدگان در ایشان، نمی خواهند یا نمی توانند ایشان را متقاعد کنند که به بی عدالتی، تبیعض ، پارتی بازی، حق خوری و … پایان دهد و بنوعی مهر تائید بر همه آنها زده اند، به پروژه های عمرانی روی آورده اند و سعی دارند با بی انصافی محض، نه تنها زحمات نمایندگان، مدیران و مسؤلین قبلی را نادیده بگیرند، بلکه آنها را به نام نماینده فعلی مصادره کنند. لذا هرچند وظیفه اصلی نماینده قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون بوده، نه دخالت و به نوعی اجرا و پیگیری وظایف قوه مجریه، ولی فرصت را مغتنم شمرده و این مورد را نیز مستنداً بشرح زیر عرض می کنم. باشد که انشاءالله از امروز به بعد دیگر در این خصوص نیز حرفی برای گفتن نداشته باشند.
با توجه به اینکه بهترین مقایسه، مقایسه دوره شش سال و اندی ایشان با شش سال و اندی قبلی است، و به همان دلیلی که خودتان فرموده اید که بنده مدیر بوده ومیدانم، حتماً قبول دارید در شش سال و اندی قبل از ایشان، جاده چهار خطه سه راهی به بندر گناوه ( تعریف، تصویب انتخاب مشاور و تقسیم آن به سه قطعه) ، دانشکده نفت، بیمارستان نود وشش تختخوابی (بی بی حکیمه)، بیمارستان شصت وچهار تختخوابی شرکت نفت، مجموعه ورزشی شهید افراز (کارکنان )، مجموعه ورزشی شهید درخشان (پانصد دستگاه)، زورخانه شهید نریموسی ( پانصد دستگاه )، استخر و زمین چمن انتهای بلوار بعثت، فرهنگسرای تپه آفتابگردان، فرودگاه، زیرگذر، صعود تیم فوتبال به لیگ دسته یک برای اولین بار با پانصد میلیون تومان و سقوط آن در دوره مدیران نماینده فعلی با حدود چهار میلیارد تومان به لیگ دسته دو، مدرسه شبانه روزی پانصد دستگاه، بلوار اول شهر به سمت کارکنان و پانصد دستگاه، هدایت فاضلاب و آبهای فصلی منتهی به رادک و پربالی، ( که تا این ردیف پروژه های از محل اعتبارات نفت بودند که با مناطق تفتخیز جنوب و نماینده وزارت نفت در پروژه های عمرانی، بطور مستمر توسط اینجانب پیگیری می شدند. جا دارد همین جا از براد بزرگوار آقای حاج سیف الله جشن ساز یاد کرده وتشکر نماییم). پتروشیمی، پالایشگاه نفت گچساران ( اخذ مجوز خوراک، بازدید سرمایه گذاران، مشخص شدن سرمایه گذار، تعیین محل و کلنگ زنی، که متاسفانه بدلیل عدم پیگیری در سالهای اخیر، مجوز خوراک ابطال گردید و نماینده محترم به تازگی مجدداً پیگیرتخصیص خوراک شده اند)، اتوبان با میدان به بهبهان، جاده پاتاوه/ دهدشت/ یاسوج شامل تونل دیل، سدکوثر، آبیاری زمینهای دشت لیشتر، سدچم شیر، آبیاری زمینهای دشت امامزاده جعفر، جاده کمربندی، فرمانداری جدید، پارک بانوان، احداث هفت جایگاه سوخت، احداث هشت ساختمان اداری و سه کتابخانه، هزار و هشتصد دستگاه مسکن مهر، اعطای هزار و هشتصد فقره وامهای بیست میلیون تومانی با کار مزد چهار درصد به روستائیان بدون مسکن، وامهای با بهره کم و با بخشودگی درصدی از آنها به کشاورزان برای حفر چاهها و نصب توربین و تلبمه برقی و آبیاری تحت فشار، اجرای طرحهای هادی در روستاها، آسفالت جاده های روستایی در کنار تکمیل گازرسانی، آب رسانی و برق رسانی، تصویب و اجرای دو در هزار نفت برای اولین باربرای مناطق نفت خیز و سپس تبدیل آن به دو درصد برای مناطق محروم، احداث دانشگاه پیام نور باشت، شهرستان شدن باشت، ایجاد بخش بوستان، احداث سه سد خاکی، ایجاد زیر ساخت های شهرک صنعتی خان احمد، توسعه وایجاد چند منطقه گردشگری، احداث سالن ورزشی در بوستان، احدث چندین مدرسه از ابتدایی تا دبیرستان، خانه عالم، درمانگاه و خانه پزشک، ایجاد چند زمین ورزشی تا مرحله کاشت چمن و پروژه های کوچک دیگری، تعریف، مصوب، تأمین اعتبار و اجرایی شدند که برخی از آنها تکمیل ومورد بهره برداری قرار گرفتند و برخی نیز ادامه داشته اند که بعداَ تکمیل شده اند یا هنوز ادامه دارند.
در دوره شش سال و اندی نماینده محترم، براساس گزارش اغراق آمیز شما، ادامه اتوبان بابا میدان/ بهبهان، جادهای مواصلاتی، ورودی شهر و روستایی، گازرسانی روستاهای باقیمانده، اورژانس هوایی، نوسازی بافت فرسوده و بنده بر حسب انصاف اضافه می کنم: بهسازی خیابان بلادیان، ساخت بیمارستان در کارکنان، پردیس سینمایی، احداث تعدادی زمین چمن مصنوعی و پارک بازی در بعضی از روستاها، کلنگ زنی تونل دیل، لاستیک سازی، فازهایی از آبرسانی دشت لیشتر ، امام زاده جعفر و باشت، اعطای وامهای مختلف، تسهیلات بنوشکه، جاده سازی، گازرسانس و آبرسانی به روستاها، ساخت مدارس از ابتدایی تا دبیرستان، کتابخانه، درمانگاه، خانه عالم، خانه پزشک، سالنهای ورزشی، ادامه برخی دیگر از طرح ها و پروژه های دوره های قبل و پروژه های کوچک دیگر، مصوب، تأمین اعتبار و یا اجرایی شدند که برخی از آنها تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفتند و برخی ادامه دارند. (توجه: پروژه ها و اقدامات کوچکتر از موارد ذکر شده، برای هر دو دوره، ذکر نشده اند ).
توضیح اینکه از فرمانداران گچساران و باشت در هر دو دوره گزارش طرح ها و پروژه ها خواسته شد، تا اجحافی نشود و اطلاعات موثق باشد، ولی فرمانداران فعلی هر دو شهرستان علی رغم قول مساعدت، اطلاعاتی ارائه ننمودند. لذا سعی گردید در حد امکان طرح ها و پروژه های مهم دوره آنها، ذکر گردند. ممکن است موارد نه چندان بزرگی از هردو دوره از قلم افتاده باشندکه با توجه به ماهیت مقایسه ای بودن موضوع تفاوت بارزی ایجاد نمی نماید. روی درصد پیشرفت طرح ها وپروژه ها نیز بررسی های انجام گردید که اختلاف قابل ملاحظه و معنا داری نشان نمی داد.
با مقایسه سر انگشتی متوجه می شوید که همچنانکه در خصوص موارد دیگر، با هیاهو و شعار، فضا را به نفع آقای تاجگردون تغییر داده بودید، در خصوص طرح ها و پروژه های عمرانی نیز همین گونه است. حال آنکه با توجه به جایگاه ایشان در أس کمیسیون برنامه و بودجه، انتظار بسیار بیشتری نیز می رفت. مخصوصاً در خصوص تعریف و تصویب طرحها و پروژه های جدید که اصلاً فاصله از زمین تا آسمان است، یعنی اگر طرحهای قبلی نبود، نماینده محترم و تیمشان باید دنبال شغل دومی می رفتند تا ازبیکاری حوصله شان سر نرود!! ، پس ما بر خلاف ادعای شما، بدرستی مدعی هستیم که بیش از ایشان در این حوزه موفق بوده و به یاری حق و اعتماد مردم درآینده نیز می توانیم باشیم. بدیهی است چنانچه عنوان شود که اعتباری تصویب یا بودجه های آنچنانی تخصیص داده شده است، ولی منجر به طرح ها و پروژه های متناسب نشده باشد، حتی با احتساب تورم و تغییرات ناشی از نرخ ارز و امثالهم، توجیه پذیر نیست و اگر نپذیرند که فقط یک شعار وشوی تبلیغاتی است، پس باید دنبال اعتبارات، بودجه ها و پولها گشت!!!
۶- در خصوص مدیران و معاونین ادارات کل و معاونین استاندار در شش سال و اندی قبل از دوره نماینده فعلی هم از آقایان سید محمود موسوی، جعفر گرجی زاده، ایاز آقایی، یدالله مرادی، اردلان زینل زاده، آرش مصلح، نوذر شبرنگ، محمد جعفر زاهدی، عطا شیرزاد، صامر مرادیان، محمد احمدیان، عین الله درخشان، ابوالقاسم محمدزاده، داریوش محمودیان، نعمت الله دارفرین و سر کار خانم پُردال می توان نام برد. پس اینکه به کَرّات ادعا می کنید که قبلاً در استان کسی از حوزه گچساران و باشت در مصدر امور نبوده است، نوعی بی انصافی و کذب است.
۷- خیلی به مقاومت آقای تاجگردون و مدیران ایشان که بنده هم آنرا می ستایم، نازیده اید،. البته از آنجائیکه مطمئنم نمایندگان ادوار، خود در فرصت مناسب از عملکردشان دفاع لازم را خواهند کرد، قصد ورود و دفاع از عملکرد کسی را ندارم ولی چون طبق معمول مقاومت و تلاش سایرین را نادیده گرفته¬اید و پرسیده اید: “آیا تاکنون چنین اتفاقی رخ داده است که مسئولان گچسارانی توان حق طلبی در برابر دیگر قدرتهای استان داشته باشند؟”، فقط جهت یادآوری خدمتتان عرض می کنم: بله، فراموش نکنید بعضیها تا پرتاب بشقاب به بالاترین مقام استان پیش رفتند که همه به آنها ایراد گرفتند وگرفتیم که نیاز به حرکتهای اینچنینی، دیگر نیست. ولی طبق معمول شما تلاش و تعصب دیگران را نمی بینید.
۸- اینکه در خصوص شخص بنده قضاوت کرده و فرموده اید که جای تاجگردون را نمی¬گیرم، به جرات خدمتتان عرض کنم در پارتی بازی ( نیروهای بیمارستان بی بی حکیمه )، بی عدالتی (صد و چهل نفر اخیرشرکت نفت )، تبعیض ( معرفی نیرو به شستا )، عدم شایسته سالاری ( انتصابات، مخصوصاً انتصابات شرکت نفت )، دورویی
( اظهارات ایشان مبنی برعذرخواهی رهبر، در سخنرانی قبل از عید و پست اینستاگرام دو روز بعد )، وعده های بی اساس
( فریب دادن نیروهای قراردادی شرکت نفت با آوردن وزیر کار، گرفتن رأی آنها و نامه بلامحل به استاندارد و درج درسایت برای فریب مجددشان… ) و سایر موارد اینچنینی، درست می¬فرمایید، بنده با کمال افتخار جای ایشان را نمی ¬گیرم، ولی در خصوص موارد خلاف اینها، فعلاً که هنوز بنده اعلام کاندیداتوری ننموده ام و صرفاَ در مرحله دقاع از عملکرد خودم، نقد عملکرد ایشان، افزایش آگاهی مردم شریف، شناساندن چهره واقعی ایشان و بنوعی معرفی توانمندیهای خودم هستم، ولی اگر روزی خدا خواست و تکلیف احساس شد و اقبال عمومی بود، همچنانکه در نقدها و روشنگریها ظرف پنج ماه، به لطف حق تا این حد موفقیت حاصل شده است، با همراهی و همکاری اعضای اتاق فکر، تیمهای کارشناسی و حلقه های مردمی، برنامه هایی ارائه خواهد شد که نماینده فعلی و امثال شما، خواب آن را ندیده باشید و وقتی ایمیلهای لو رفته بعنوان برنامه نماینده فعلی ( که فکر می کنید اگر نباشند کسی از این برنامه ریزی ها نمی تواند بکند!! )، را دوباره مطالعه کنید از شرمندگی خیس عرق شوید. شک نکنید بر خلاف تصور جنابعالی، در عملکرد، راحتترین کار برای اینجانب، پیشی گرفتن از آقای تاجگردون است، چون برخلاف آنچه شماها فکر می کنید و براساس مستندات و استدلالهایی که تاکنون ملاحظه فرموده اید، ایشان عملکرد بسیار معمولی و پایین تر از متوسط دارند و فقط با تبلیغات از خود بت ساخته اند که انشالله در هم خواهد شکست. البته مجدداً تأکید می کنم، منکر لابیگری و اقتدار ایشان درسطح ملی و حضور موفقشان در رسانه ها نیستم، ولی این اقتدار که به سبب رأی مردم بدست آمده است، بیشتر به نفع خود، خانواده و فامیلش بوده و هست و کمترین نفع را برای مردم داشته و دارد.
۹- در کمال تعجب خواسته اید که دست از خیانت، تهمت و تخریب برداریم. این شیوه اتهام زنی ولگدمال کردن شعار زیبای ” زنده باد مخالف من ” و جایگزینی آن با ” بلاک باد مخالف من “، عادی شده است. بفرمایید دراین همه نقدی که بنده نوشته ام، کجا مصادیق این زشتیها وجود دارد؟ ضمناً، خودتان خوب میدانید، شست و شش هزار رأی را چگونه و در چه فضا و شرایطی بدست آوردید، با این وجود اگر حرمتشان را نگه داشته بودید، باز هم امروز می توانستید از آنها کمک بگیرید ولی خیلی دیر شده است. توصیه بنده به نماینده محترم و دوستانی که این مدت از هول حلیم در دیگ افتاده اند و به شدت از ایشان بد دفاع می کنند، این است که حداقل نقدهای بنده را که مستند، رُک و منصفانه هستند، به فال نیک گرفته و به جای اینکه با عصبانیت جبهه بگیرند، درصدد اصلاح خویش برآیند، “شاید عاقبت بخیر شوند “.
۱۰- با این اوصاف و نقدهای گذشته، لطفاً از نوشتن پاسخهای شعاری و بدون استدلال و عدد و رقم، و بکار بردن شعارهای تبلیغاتی در مقایسهْ عملکرد، خودداری کنید، زیرا مردم این روش را توهین به شعور خود می دانند. همینطور در خصوص القاب بی مسمّی که برای ایشان ساختید و می سازید، مثلاً معمار اقتصاد: در صورتیکه بدتر از این اقتصاد کسی بخاطر ندارد، مگر اهل قبور!!، یا میر شکار: در حالیکه ایشان توان شکار بهترین فرصتها را نداشتند!!. مثلاً از بهترین فرصتهای پیش آمده در وزارت نفت، بجای اینکه پروژه های مهم حاصلِ شکارِ ایشان باشد، گاهاً با انتصاب یکی از بستگانش در شرکت نفت، شکارش را از دست داد. یعنی میر شکاری که نمیدانست به کجا شلیک کند و شکار قوچ کوهی را با روباه معاوضه کرد. (بیاد سریال سلطان و شبان )، یا امیرکبیر: بی انصافی است اعطای لقب بنیان گذارِ دارالفنون جهتِ آموزشِ دانش و فن آوریهای نو، برای کسی که مدرک دکترای جعلی هم ندارد ولی خود را دکتر می خواند. یا شهریار: این لقب برازنده کسی است که تمام مردم شهرش را به یک چشم ببیند و به یک شکل به آنها یاری رساند، نه کسی که در دوره اش یکی خورده تا از گلویش بر آمده و دیگری از گرسنگی جانش در آمده.!. ایشان که بیش از هر چیز به فکر منافع فامیل و نزدیکانش می باشد. شاید فامیل یار برازنده اش بود. خواهشاً بدانید مردم آگاهند و متوجه هستند که ” به کچل می گویید: زلفعلی! “. پس اگر میخواهید گزارش یا پاسخ دهید، مستند ومستدل، مانند نقدهای اینجانب، و اگر میخواهید لقب دهید بامسمّی، مانند: “مرد هزار چهره ” یا “مرد لابیها “.
نتیجه اینکه، بدون شک اگر آقای تاجگردون نماینده نباشد، جای هیچگونه نگرانی نیست، بلکه پایانی است بر نوعی دیکتاتوری و امیدی است به فردایی بهتر.

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=20572

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 25در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۵
 1. اینجوری که مهندس پاکدل محکم و مستند از تاجگردون نقد میکنه و البته دردفاعیاتشون از عملکرد خود و هم قطارانش قاطع سخن میرانند، من که پشیمونم از رایی که به آقای تاجگردون دادم….

 2. درجواب محسن وجبارکه خودپاکدل خودتون راخسته نکنیدبه وجدانتون مراجعه کنیداکراقای پاکدل میخوای کاندیدشوی بااین روش موردمنفورمردم هستی

 3. همیشه پشت آدمای موفق حرف درمیان باید مثل نمایندگان قبلی وقت سخنرانیشو بفروشه تا خوب باشه

 4. کاش همه مردم گچساران و باشت این نقد را بخونم که دیگه فریب فریبکاران را نخورن

 5. بهتر از این نمیشه دستشون را رو کرد

 6. شما اصلا این مطالب مستند روخوندین که دوباره داریدکامنت ضد ونقیض میذارید،یعنی الان شرکت نفت وبیمارستان وپتروشیمی پارتی بازی وجودنداره.لطفا اول مستندات روبخونید بعد کامنت مغرضانه بذارید

 7. همسهری عزیز میشه لطف کنید اون فامیلی که میگید کیه و چه سمتی داره دقیقا که نمیتونه اسمشو بنویسه…. با این حرفتون تمام حرفهای مهندس پاکدل رو تایید میکنید

 8. آقای ک میگی خبراوران خوب و بد تمام مطالب پاکدل زو سایتای طرفدار تاجگردونم زدن مث فانوس زاگرس و کبنا و ..اتفاقا من سبک و سیاق خبراوران رو خیلی می پسندم

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
 • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.