سید عبدالرسول پوربهشت در گفت‌و‌گو با خبرآوران با تأیید خبر سرقت از امامزاده علی(ع) در حوالی چرام گفت: متاسفانه سرقت از بقعه متبرکه امام علی(ع) صحت داشته و این اقدام ناشایست توسط افرادی ناشناس صورت گرفته است. رئیس اوقاف و امور خیریه چرام افزود: مقادیری از نذورات نقدی مردم که در این امامزاده جمع‌آوری شده […]

سید عبدالرسول پوربهشت در گفت‌و‌گو با خبرآوران با تأیید خبر سرقت از امامزاده علی(ع) در حوالی چرام گفت: متاسفانه سرقت از بقعه متبرکه امام علی(ع) صحت داشته و این اقدام ناشایست توسط افرادی ناشناس صورت گرفته است.

رئیس اوقاف و امور خیریه چرام افزود: مقادیری از نذورات نقدی مردم که در این امامزاده جمع‌آوری شده بود، توسط این افراد ناشناس به سرقت رفته است.

به گزارش خبرآوران این بقعه متبرکه در بخش سردسیری بخش سرفاریاب واقع شده و از تکریم خاصی بین مردم در استان و استان‌های مجاور برخوردار است و سالانه تعداد زیادی از مشتاقان را به سوی خود می‌کشاند.

قرار گرفتن این امامزاده در روستای سرد سیری سادات ودره آخوند  که پوشیده از درختان گردو است و دره های زیبا و دامنه های پوشیده از  درختان  بلوط جلوه‌ای زیبا به اطراف این بقعه متبرک  بخشیده است.

این منطقه زیبای زیارتی، سیاحتی در فاصله مراکز بین شهرستان‌های بویراحمد و کهگیلویه واقع است که این امر باعث شده بسیاری از مریدان و مسافران سادات امامزاده علی و مناطق سردسیری آن را به عنوان تفرجگاه تابستانه خود انتخاب کنند.

تکمیل طرح مرمت، توسعه و احیای بارگاه این امامزاده، تکمیل طرح زائرسراها و تکمیل جاده دسترسی به امامزاده، این بقعه را به یکی از مراکز سیاحتی، زیارتی استان در سطح کشور تبدیل نموده است.

بارگاه این امامزاده در دو طبقه بنا شده و دارای دو گنبد خانه، ایوان شاه‌نشین و رواق‌های زیبا است، که هر کدام گنجینه‌ای از هنر و زیبایی دوره اسلامی را به یادگار دارند.

زیباترین و دلنشین‌ترین فضای این امامزاده تزئینات گچبری شده در گنبد خانه بوده، که مجموعه‌ای از قطار بندی‌ها، کاربندی‌ها، و رسمی بندی‌ها در طرح های اسلیمی و هندسی است.