استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر گچساران به عنوان بلندترین سد وزنی کشور به دلیل عدم پرداخت ۱۰ ماهه حقوق ۱۰۰۰ نفر متوقف شده است. به گزارش خبرآوران علی محمد احمدی، اظهار داشت: عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر به عنوان بلندترین سد وزنی از نوع […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر گچساران به عنوان بلندترین سد وزنی کشور به دلیل عدم پرداخت ۱۰ ماهه حقوق ۱۰۰۰ نفر متوقف شده است.

به گزارش خبرآوران علی محمد احمدی، اظهار داشت: عملیات اجرایی سد مخزنی و نیروگاه چم شیر به عنوان بلندترین سد وزنی از نوع بتنی غلتکی کشور هم اکنون با پیشرفت بیش از ۷۷ درصد به دلیل حقوق معوق ۱۰ ماهه ۱۰۰۰ کارگز متوقف شده است.

وی خواستار چاره اندیشی توسط مسئولان و متولیان امر بویژه مجموعه وزارت نیرو شد و افزود: برای پرداخت حقوق معوقه کارگران این پروژه و همچنین مطالبات تامین اجتماعی اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان نیاز است.

احمدی با اشاره به اینکه سد مخزنی و نیروگاه چم شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران واقع شده است، ابراز کرد: این پروژه در صورت بهره‌برداری سبب ایجاد تحول در منطقه می‌شود.

وی تصریح کرد: ذخیره سازی، تنظیم و کنترل آب شناسایی شده در حوزه آبریز رودخانه محل احداث و بهسازی کیفیت آن، تولید انرژی برقابی به میزان حدود ۵۲۰ گیگاوات ساعت در سال و افزایش سطح زیر کشت از ۳۱ هزار هکتار به ۱۱۰ هزار هکتار از جمله مزایای اجرای این پروژه است.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: توسعه صنایع وابسته چون پرورش ماهی، ایجاد بستر مناسب برای توسعه گردشگری و در نتیجه اشتغال زایی قابل توجه و افزایش کمی و کیفی سطح درآمد اهالی منطقه  نیز از دیگر مزایای تکمیل و احداث سد مخزنی و نیروگاه چم شیر است.