مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از استخدام ۱۰۰ نفر از فرزندان شهدای استان با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد. به گزارش خبرآوران منصور موسوی امروز در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بحث اشتغال دغدغه […]

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از استخدام ۱۰۰ نفر از فرزندان شهدای استان با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد.

به گزارش خبرآوران منصور موسوی امروز در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بحث اشتغال دغدغه اصلی همه مسئولان است، اظهار داشت: یکی از راهبردهای اساسی بنیاد شهید در سال‌های اخیر بحث خوداشتغالی و توانمندسازی جامعه ایثارگران بوده که در این راستان از سال ۹۶ تاکنون پنج جلسه و همایش توانمندسازی با حضور جامعه ایثارگری و ادارات متولی کسب و کار برگزار کرده‌ایم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی به فرزندان شاهد و ایثارگر استان خبر داد و افزود: در قالب این تسهیلات برای ۵۳۱ نفر شغل ایجاد شد.

موسوی به قانون ۲۵ درصد سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران اشاره داشت و بیان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت برق قانون را به نفع خود تفسیر می‌کنند که این تفسیر تخلف است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه همه در برابر جامعه ایثارگری وظیفه داریم، عنوان کرد: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی بحث ابهام را در قانون ۲۵ درصد سهمیه استخدامی فرزندان ایثارگران مطرح نکنند.

موسوی با بیان اینکه مجوز به‌کارگیری ۱۰۰ نفر از فرزندان شهدای کهگیلویه و بویراحمد با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی این استان سال ۱۳۹۱ از سوی دولت صادر شد، گفت: این افراد سال گذشته در قالب طرح کارورزی به تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان معرفی شدند.

وی بیان کرد: استخدام ۵۴  نفر از این افراد را دانشگاه علوم پزشکی تقبل کرده و قول دادند که تا پایان امسال وضعیت این ۵۴ نفر تعیین تکلیف شود.