به گزارش خبرآوران لیست جدید تحریم‌های آمریکا علیه افراد و شرکت‌های ایرانی منتشر شد در این لیست سیف‌الله جشن‌ساز که یک گچسارانی است به همراه  محمود نیکو سخن، احمد قلعه بانی، محمد علی خطیبی، محمود زیرکچیان زاده، سید محمود محدث افرادی هستند که در لیست جدید تحریم آمریکا علیه ایران قرار گرفته است. سیف‌الله جشن‌ساز کیست: […]

به گزارش خبرآوران لیست جدید تحریم‌های آمریکا علیه افراد و شرکت‌های ایرانی منتشر شد در این لیست سیف‌الله جشن‌ساز که یک گچسارانی است به همراه  محمود نیکو سخن، احمد قلعه بانی، محمد علی خطیبی، محمود زیرکچیان زاده، سید محمود محدث افرادی هستند که در لیست جدید تحریم آمریکا علیه ایران قرار گرفته است.

سیف‌الله جشن‌ساز کیست:

نام و نام خانوادگی : سیف‌ الله جشن‌ ساز

تاریخ تولد :  ۱۳۳۷ بهبهان

 سوابق و مشخصات فردی سیف‌ الله جشن‌ ساز

سیف‌ الله جشن‌ ساز (زاده ۱۳۳۷ بهبهان)کارشناس نفتی و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که در حال حاضر به‌عنوان مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران فعالیت می‌کند. وی سابقه مدیرعاملی شرکت ملی حفاری ایران، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی نفت ایران و شرکت نیکو را در کارنامه شغلی خود دارا می‌باشد، که با توجه به حوزه فعالیت شرکت‌هایی که او سکان هدایت آنها را در دست داشته، از حفاری، تولید و مدیریت کلان، تا بازرگانی و فروش نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی، در نوع خود، جالب توجه می‌باشد.

سیف‌ الله جشن‌ ساز فعالیت در صنعت نفت را از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب آغاز کرد. از ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بود. وی در سال ۱۳۸۴ به مدیرعاملی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب منصوب شد و تا سال ۱۳۸۷ سکان رهبری بزرگترین تولید کننده نفت ایران را در دست داشت. او در فاصله سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران فعالیت می‌کرد.

سیف‌ الله جشن‌ ساز در سال ۱۳۸۹ به عنوان مدیرعامل شرکت نیکو انتخاب شد و تا سال ۱۳۹۳ بیش از ۴ سال در این جایگاه فعالیت نمود. در طول سال‌های ریاست جشن‌ساز بر شرکت نیکو، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا از وی به عنوان سکاندار اصلی دور زدن تحریم‌ها در حوزه فروش نفت و نیز مرد شماره یک ایران، در بازار نفت، نام برده است.