به گزارش خبرآوران سعید کوتی مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به همراه مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران و جمعی از کارشناسان عملیاتی و فنی روز گذشته از تاسیسات تلمبه خانه گوره دیدن و در جریان آخرین فعالیت های آن قرار گرفتند. مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در این […]

به گزارش خبرآوران سعید کوتی مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به همراه مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران و جمعی از کارشناسان عملیاتی و فنی روز گذشته از تاسیسات تلمبه خانه گوره دیدن و در جریان آخرین فعالیت های آن قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در این بازدید به ویژگی های تلمبه خانه اشاره کرد و افزود: تلمبه خانه گوره بعنوان شاهرگ حیاتی و اقتصادی کشور شناخته شده است و به این نقطه باید توجه حیاتی داشته باشیم.
وی ادامه داد: نیروی انسانی بزرگترین سرمایه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است که بی وقفه چرخه اقتصادی کشور را در قلب نفتی ایران میچرخاند.

صیدالی تصریح کرد:تحریمها فرصت خوبی شد تا ما بتوانیم با دانش فنی و عملیاتی کارکنان خود کارهای بر زمین مانده از جمله ایمن سازی خطوط لوله ، توپک رانی عملیاتی بعضی نقاط حساس و مهم ،تعمیرات اساسی تاسیسات و تجهیزات و بالاخص تعمیرات اساسی جهت راه اندازی تلمبه خانه گوره ( C) بعد از ۳۰ سال را انجام دهیم.

گفتنی است تلمبه خانه گوره که کار انتقال نفت از حوزه های نفتی را به پایانه های نفتی در خلیج فارس میسر می کند در مجاورت روستای سیاهمکان قرار دارد.

نفت هزاران چاه از اهواز، مسجد سلیمان، آغاجاری، اندیمشک و امیدیه که در خشکی استخراج می‌شود به این منطقه می‌آید.
نفت در تلمبه خانه گوره پمپاژ،سپس به جزیره خارک ارسال و از آنجا هم بار نفتکش‌ها می‌شود.

این مرکز در طول فعالیتش که بیش از ۵۰ سال از آن می‌گذرد حتی برای لحظه‌ای هم از کار نیفتاده و زمان جنگ که چندبار مورد حمله هوایی قرار گرفت با همت مهندسان و تکنیسین‌ها به کار خود ادامه داد.