عبادی، رئیس سازمان ملی ‌جوانان دولت اصلاحات در گفت‌وگو با امتداد: هرگونه ارتباط دلاویز با دولت و شخص خاتمی را تکذیب می‌کنم/ او باید پاسخگوی عملکرد خود باشد به گزارش خبرآوران سیدمحمد حسینی، وزیر اسبق ارشاد در دولت احمدی‌نژاد، در توئیتی، محاکمه هادی رضوی و احسان دلاویز را “محاکمه دو نور چشمی رانت‌خوار” نامیده و […]

عبادی، رئیس سازمان ملی ‌جوانان دولت اصلاحات در گفت‌وگو با امتداد:
هرگونه ارتباط دلاویز با دولت و شخص خاتمی را تکذیب می‌کنم/ او باید پاسخگوی عملکرد خود باشد

به گزارش خبرآوران سیدمحمد حسینی، وزیر اسبق ارشاد در دولت احمدی‌نژاد، در توئیتی، محاکمه هادی رضوی و احسان دلاویز را “محاکمه دو نور چشمی رانت‌خوار” نامیده و دلاویز را به عنوان مشاور امور جوانان سیدمحمد خاتمی معرفی کرده است. همچنین، برخی افراد با انتشار توئیت‌هایی، مسائل مالی مربوط به پرونده این فرد را نیز به رئیس دولت اصلاحات منتسب کرده‌اند.

 

در همین رابطه، رحیم عبادی، مشاور رئیس جمهور در دولت اصلاحات و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، ضمن اشاره به مسائل مطرح شده در این باره، اظهار داشت:

این روزها اخباری مبنی بر بازداشت فردی به نام احسان دلاویز به عنوان مشاور امور جوانان سید محمد خاتمی در فضای مجازی منتشر شد که بنده به عنوان رئیس سازمان ملی جوانان و مشاور امور جوانان رئیس جمهور در دولت اصلاحات، طرح این مسائل را قابل تامل می‌دانم.

اولا، احسان دلاویز، هیچ گونه سمت رسمی در حوزه جوانان در دولت آقای خاتمی نداشته و هرگونه ارتباط ساختاری و تشکیلاتی این فرد به رئیس جمهور اصلاحات، چه به عنوان مشاور امور جوانان ایشان و یا مسئولیت نامبرده در سازمان ملی جوانان را قویا تکذیب می‌کنم.

در ثانی، احسان دلاویز در سال ۱۳۷۸ از سوی دانش‌آموزان استان کهکیلویه و بویراحمد در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی سراسر کشور به عنوان نماینده انتخاب و به وزارت آموزش و پرورش معرفی شد. این فرد، برای مدتی در وزارت آموزش و پرورش به همراه دیگر دانش‌آموزان به عنوان نمایندگان شوراهای دانش‌آموزی با معاونت پرورشی این وزارتخانه همکاری داشت.

این فرد، بعدها در قالب تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان، مانند همه جوانانی که در آن مقطع به رئیس جمهور اصلاحات علاقمند بودند، در برخی از مراسم و مناسبت‌ها حضور یافته و با ایشان عکسی به یادگار می‌گرفتند.

داشتن عکس یادگاری با سیدمحمد خاتمی که مورد اعتماد و وثوق بسیاری از جوانان کشور، از جمله این فرد بوده، دلیلی بر ارتباط نامبرده با رئیس‌جمهور در آن برهه و داشتن مسئولیت در حوزه جوانان نیست.

تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده، مشابه با هزاران تصویری است که جوانان و بسیاری از نیروهای علاقمند به شخص آقای خاتمی، در کشور با ایشان داشته و به اشکال مختلف در معرض دید افکار عمومی قرار داده‌اند.

همچنین، نکته‌ای در خصوص فعالیت‌های اقتصادی این فرد در دفتر رئیس‌جمهور اصلاحات یا بنیاد باران از سوی برخی ذکر شده که لازم است که به صراحت عنوان کنم که فعالیت‌های اقتصادی احسان دلاویز، کوچک‌ترین ارتباطی با تشکیلات امور جوانان آقای خاتمی نداشته و این فرد، باید پاسخگوی عملکرد خود در حوزه‌های اقتصادی و یا هر حوزه دیگری باشد.

شان و منزلت سیدمحمد خاتمی و بنیاد باران، فراتر از آن است که نیازمند به تامین هزینه‌های این‌چنینی از سوی نهادها یا افراد بی‌ارتباط با آن باشد.