به گزارش خبرآوران صبح امروز و بعد از برگزاری نماز عید فطر در شهرستان باشت، اردلان زینل‌زاده شهردار سابق دوگنبدان با حجت‌الاسلام عبودی امام جمعه باشت دیدار و گفت‌وگو کرد. حجت‌الاسلام عبودی در این دیدار با اشاره به اهمیت تلاش برای رفع مشکلات و خواسته‌های مردمی اظهار کرد: به نظرمن هرشخصی احساس توانایی خدمت به مردم […]

به گزارش خبرآوران صبح امروز و بعد از برگزاری نماز عید فطر در شهرستان باشت، اردلان زینل‌زاده شهردار سابق دوگنبدان با حجت‌الاسلام عبودی امام جمعه باشت دیدار و گفت‌وگو کرد.
حجت‌الاسلام عبودی در این دیدار با اشاره به اهمیت تلاش برای رفع مشکلات و خواسته‌های مردمی اظهار کرد: به نظرمن هرشخصی احساس توانایی خدمت به مردم را در خود داشته باشد واقعا تکلیف است که وارد صحنه خدمت به مردم شود.
وی افزود: البته بعضی افراد بدون داشتن توانایی لازم احساس تکلیف می‌کنند اما همانگونه که گفتم اگر کسی دارای توانمندی خدمت به مردم و جامعه در هر مسندی باشد باید احساس تکلیف کند به ویژه در موضوع انتخابات که بسیار موضوع حساسی است.
امام جمعه باشت عنوان کرد: همه کسانی که قصد ورود به انتخابات برای خدمت به جامعه را دارند، قابل احترام هستند.
عبودی افزود: آقای زینل‌زاده از نیروهای ارزشی و توانمند هستند که سبب خشنودی جبهه انقلابی هستند و نشانه این موضوع نیز تبرئه وی و خوشحالی همه بود که من این موضوع را از نزدیک شاهد بودم.
اردلان زینل‌زاده نیز در این نشست ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنان و جمع حاضر اظهار کرد: مسائل و مشکلاتی که امروز در عرصه کشور وجود دارد، عمدتا ناشی از مسائل اقتصادی است، مردم ما مردمی خوب، متدین و نجیب هستند.
وی افزود: در کشور ما کمترین انحراف عقیدتی نسبت به دیگر کشورها ی منطقه وجود دارد به همین دلیل برخلاف دیگر کشورها ما از آرام‌ترین کشورها هستیم.
این کاندیدای دور آینده مجلس شورای اسلامی در حوزه گچساران و باشت تصریح کرد: مردم کشور ما با توجه به اعتقاداتی که به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه دارند، پایبند انقلاب و ارزش‌های انقلابی هستند و این وظیفه مسئولان است که با دقت نظر بیشتر به حل مشکلات مردم بپردازند.
زینل‌زاده عنوان کرد: مقام معظم رهبری طی چند دهه اخیر با نامگذاری‌های که در آغاز هرسال دارند،به ترسیم مولفه‌های توسعه و پیشرفت به ویژه در حوزه اقتصاد پرداخته‌اند که استمرار توجه به اقتصاد و معیشت مردم در شعارهای عنوان شده نشان از حساسیت، اهمیت و قدرتمندسازی اقتصاد کشور و مردم دارد.
وی ادامه داد: اگر مسئولان دقت عمل و توجه بیشتری نسبت به عملیاتی کردن شعارهای نجات‌بخش مقام معظم رهبری داشتند شاید امروز با اقتصادی شکننده و فشارهای ناشی از آن بر مردم نبودیم.
شهردار سابق دوگنبدان بیان کرد: البته وجود دشمنی‌ها و برخی تحریم‌ها در فشارهای اقتصادی غیرقابل کتمان است اما متاسفانه در بسیاری از مواقع و آن هم ناخواسته شرایط توسط افراد داخلی آنچنان مهیا شد که اقتصاد کشور آسیب‌پذیر شود.
وی افزود: می‌توانستیم از این شرایط سخت تحریم‌ها با تکیه بر پتانسیل های داخلی فرصت ساخته و با ایجاد توانمندی در خود به خودکفایی دست پیدا کنیم و اگر برنامه‌ریزی صحیحی صورت بگیرد، تهدیدهای بیرونی به فرصت‌های سازنده تبدیل خواهد شد.
زینل‌زاده یادآور شد: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب تحول در ساختار اداری را عنوان کرده‌اند که معنایش این است بسیاری از رویکردهای ما در عرصه اداری و اقتصاد باید تغییرکند و پتانسیل‌های داخلی مدنظر قرار گیرد.
وی بیان کرد: اعتقاد بنده بر این است که مشکل اساسی کشور نوع رابطه میان قوه مقننه و قوه مجریه است، شاید در دوره فعلی وضعیت بدتر و بدتر از گذشته شده است اما با بررسی این موضوع قوه مقننه ما عملا به عنوان یک باجگیر برسرراه قوه مجریه قرار دارد نه ناظر بر قوه مجریه ، قصد دفاع از قوه مجریه را ندارم بلکه می‌گویم یک رئیس جمهور باید جسارت اقدامات لازم در راستای اجرای قانون را داشته باشد و استقلال خود را در برابر سایر قوا حفظ کند .
زینل‌زاده تصریح کرد: در دولت آقای احمدی‌نژاد فارغ از نگاه سیاسی چپ یا راست علی رغم ایراداتی نظیر عمق کم کارهای کارشناسی ، وی شجاعت و شهامت خاصی در این خصوص داشت.
وی در ادامه با بیان اینکه جمله از امام راحل که مجلس در راس امور است، چه معنای دارد، گفت: این یعنی مجلس توانایی کنترل دیگران را دارد و در قانون اساسی ما بالاترین دستگاه نظارتی مجلس است.
زینل‌زاده با گریزی به رزومه کاری خود و اهمیت قانون گفت: من یک زمانی معاون اداره شهرسازی تعاون مسکن بودم، زمانی مدیرکل تعاون و کار بودم، چند دوره عضو شورای شهر دوگنبدان و شهردار این شهر نیز بودم بنابراین مواد قانونی در برنامه‌های توسعه، محلی، برنامه‌های منطقه‌ای آشنایی کامل دارم و میدانم اشکالات ما کجاست.
وی گفت: اشکالات ما این است ما برنامه‌ها را روی طاقچه می‌گذاریم و حب پست و مقام ما را از اعمال وظایف خود دور می‌کند و منتفع کردن اطرافیان و کسانی که به قول معروف برای ما چماق کشیده و سنگ انداخته‌اند، در دستور کار قرار می‌گیرد که این موضوع بزرگترین ایرادی است که باید حذف شود.

 

  • نویسنده : کوروش رضایی
  • منبع خبر : خبرآوران