یک کشاورز ساکن گچساران با ارسال فیلمی از حمله عجیب ملخ‌ها به مزرعه‌اش در روستای سرآب‌ننیز به خبرآوران گفته بود که ملخ‌ها مزرعه توت‌فرنگی‌اش را ظرف ۴۸ ساعت از بین برده‌اند. او از عملکرد جهاد کشاورزی گچساران در این خصوص انتقاد کرده و معتقد بود جهاد کشاورزی می‌توانست عملکرد بهتری در مبارزه با ملخ‌های مهاجم داشته […]

یک کشاورز ساکن گچساران با ارسال فیلمی از حمله عجیب ملخ‌ها به مزرعه‌اش در روستای سرآب‌ننیز به خبرآوران گفته بود که ملخ‌ها مزرعه توت‌فرنگی‌اش را ظرف ۴۸ ساعت از بین برده‌اند.

او از عملکرد جهاد کشاورزی گچساران در این خصوص انتقاد کرده و معتقد بود جهاد کشاورزی می‌توانست عملکرد بهتری در مبارزه با ملخ‌های مهاجم داشته باشد؛ حالا سید عبدالوهاب پورالحسینی که چندی پیش جانشین علی مرادی رئیس بازنشسته جهار کشاورزی گچساران شده در واکنش به این ادعا  به خبرآوران می‌گوید من از فروردین ۹۸ تمام تمرکزم را در اداره جهاد کشاورزی بر خدمت و تلاش گذاشته‌ام و در این راستا نیز مصمم هستم.

پورالحسینی با اشاره به گزارش منتشر شده در خبرآوران با عنوان حمله وحشتناک ملخ‌ها به روستای سرآب‌ننیز می‌گوید ما هر کانون و توده‌ای از ملخ‌ها را در مناطق مختلف گچساران مشاهده کرده‌ایم آن‌ها را کاملا از بین برده‌ایم.

او تاکید می‌کند که جهاد کشاورزی گچساران حتی تخم‌‌ریزی‌های ملخ‌های مهاجم را شناسایی کرده و آنها را از بین برده است و به کار خود در صورت مشاهده ادامه می‌دهد.

پورالحسینی می‌گوید در مناطق حاشیه‌ای جنوب کشور که درگیر هجوم ملخ‌ها شده‌اند تنها شهرستانی که به خوبی با این رویداد مبارزه کرده‌است؛ گچساران بوده و این موضوع البته با همکاری‌های سپاه و بسیج و نیروهای جهاد کشاورزی محقق شده است.

او به خبرآوران می‌گوید اکیپ‌های استانی و شهرستانی مبارزه با ملخ‌های مهاجم در گچساران مستقر  و به شدت در حال فعالیت در مناطق مختلف هستند.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران از پایش و سم‌پاشی بیش از ۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان می‌گوید و یادآوری می‌کند که بیش از پنج هزار و ۳۵ مورد پایش صورت گرفته و نتیجه هم راضی‌کننده بوده است.

پورالحسینی تصریح کرده که سم‌پاش‌های اداره جهاد کشاورزی گچساران در آماده‌باش کامل قرار دارند و مانند نیروهای آتش‌نشانی منتظر دریافت گزارش هستند تا به سرعت به مناطق مورد نظر اعزام شده و سم‌پاشی علیه ملخ‌ها را انجام دهند.

او عنوان می‌کند که سم‌پاشی و پایش مزارع مختلف در روستای سرآبننیز گچساران مرتب انجام می‌شود و هجوم ملخ‌ها در این منطقه کنترل شده و البته مزارع توت‌فرنگی نیز ثمر خوبی داشته است.

پورالحسینی می‌گوید برای مهار و پایش مناطق ملخ‌زده وقت و زمان مهم نبست و در هر ساعتی از شبانه‌روز در صورت مشاهده یا گزارش اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

کوروش رضایی