همایش هم‌اندیشی و هم‌دلی اقوام در گچساران همایشی که باز هم مثل جشن‌ها و همایش‌های دیگری که غلامرضا تاج‌گردون بانی و ترتیب‌دهنده آن بوده با حمله منتقدان و بسیاری از رسانه‌های اصولگرایان همراه شد. گچساران یکی از شهرستان‌های مهم و استراتژیک در استان کهگیلویه و بویراحمد است که به دلیل وجود منابع عظیم نفت و […]

همایش هم‌اندیشی و هم‌دلی اقوام در گچساران همایشی که باز هم مثل جشن‌ها و همایش‌های دیگری که غلامرضا تاج‌گردون بانی و ترتیب‌دهنده آن بوده با حمله منتقدان و بسیاری از رسانه‌های اصولگرایان همراه شد.

گچساران یکی از شهرستان‌های مهم و استراتژیک در استان کهگیلویه و بویراحمد است که به دلیل وجود منابع عظیم نفت و گاز و تاسیسات نفتی و عوامل دیگری از جمله مهاجرت بسیاری از طوایف دارای گستردگی و تنوع قومیتی زیادی است؛ مولفه‌ای مهم که در انتخابات به ویژه مجلس شورای اسلامی جاذبه زیادی برای کاندیداها دارد.

حاشیه‌ها اما غلامرضا تاج‌گردون نماینده اصلاح‌ِ‌طلب گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی را در همایش هم‌اندیشی و هم‌دلی اقوام گچساران هم رها نکرد تا رسانه‌ها و منتقدان او را یک پوپولیست تمام عیار خوانده و این همایش را نیز تبلیغات زودهنگام انتخاباتی قلمداد کنتد.

تاج‌گردون که در این همایش در کنار فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد؛ نماینده ولی فقیه در این استان؛ استاندار در ردیف نخست و ویژه نشسته بود با اتفاقی به ظاهر ساده اما جنجالی مواجه شد؛ پیرمردی که تاج‌گردون کاملا او را می‌شناخت به ردیف نخست رفته و در حالی که نامه‌ای به دست داشت با او مشغول گپ و گفت شد.

رسانه‌های منتقد تاج‌گردون با شکار این لحظه و لحظاتی قبل از این رویداد با حمله به تاج‌گردون او را پوپولیستی تمام عیار دانسته و آن را برنامه‌ای از قبل طراحی شده عنوان کردند؛ یکی از این رسانه‌ها با انتشار عکسی از محافظ تاج‌گردون در حالی که پیرمرد ملاقات‌کننده با او را آماده می‌کرد مدعی شد این صحنه برنامه‌ای طراحی شده و خروجی اتاق فکر تاج‌گردون است.

تاج‌گردون اما با انتشار تصویر این صحنه سعی در پاسخ به منتقدان کرد اما حجم اتتقادات و کامنت‌ها علیه او آنقدر زیاد بود که او مجبور به حذف این پست از اینستاگرامش شد؛ تاج‌گردون در توضیح عکس جنجالی همایش هم‌اندیشی و هم‌دلی اقوام گچساران نوشت:

بچه که بودیم این سید عزیز و قبل از آن هم پدر بزرگوارش سالی یکی دو بار به منزل ما می آمدند. چند روز قبل که همایش همدلی اقوام بود آمد جلو و با من یک صحبت خصوصی داشت. عکس جالبیست شکار لحظه. افراد اطراف نگاهشون به من و این پیرمرد بود. جالبی این عکس اینه که هیچ کس نفهمید او چه گفت و من چه گفتم.

از آنسو درست چند روز بعد از حملات منتقدان تاج‌گردون و پوپولیست خواندن او؛ برچسپ پوپولیست این بار به ستار هدایت‌خواه نماینده دور هفتم و هشتم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی زده شد؛ انتشار فیلمی از او در حال برنج‌کاری در فضای مجازی یا واکنش رسانه‌های اصلاح‌طلب و نزدیک به تاج‌گردون مواجه شد؛ تا به نوعی فشار ناشی از حملات منتقدان تاج‌‌گردون در همایش هم‌اندیشی و هم‌دلی اقوام گچساران کاهش یافته و حمله به منتقد نام‌آشنای تاج‌گردون در دستور کار قرار گیرد.

حال تاج‌گردون و هدایت‌خواه متهمان ردیف اول پوپولیست در عرصه سیاست کهگیلویه و بویراحمد شده‌اند و باید دید تا برگزاری انتخایات در ۸ اسفندماه چه حواشی تازه‌ای برای آنها ایجاد خواهد شد.

کوروش رضایی

  • نویسنده : کوروش رضایی
  • منبع خبر : خبرآوران