محرم و صفر که تمام شود عروس ۱۱ ساله و داماد ۳۰ ساله اهل بهمئی که ازدواج‌شان جنجالی شده بود، مجددا پای سفره عقد و ازدواج خواهند رفت. به گزارش خبرآوران  خبرآنلاین با انتشار توئیتی مدعی شده که خانواده فاطیما و میلاد از دخالت در امر ازدواج فرزندانشان به شدت ناراحت شده و قصد دارند پس […]

محرم و صفر که تمام شود عروس ۱۱ ساله و داماد ۳۰ ساله اهل بهمئی که ازدواج‌شان جنجالی شده بود، مجددا پای سفره عقد و ازدواج خواهند رفت.

به گزارش خبرآوران 

خبرآنلاین با انتشار توئیتی مدعی شده که خانواده فاطیما و میلاد از دخالت در امر ازدواج فرزندانشان به شدت ناراحت شده و قصد دارند پس از محرم و صفر آن دو را به خانه بخت بفرستند.

در پی انتشار فیلمی از جشن عقد یک دختربچه‌ روستایی کهگیلویه و بویراحمدی با مردی ۲۲ ساله که روز دوشنبه، ۱۱ شهریور، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، رئیس دادگستری این استان از «منتفی و منحل شدن عقد تا زمان مقتضی با اخذ مجوز از دادگاه» خبر داد.

در فیلم پخش‌شده، جشن ازدواج دختری حدوداً ۹ساله در روستای لیکک بهمئی نمایش داده می‌شود که لباس محلی عروسی به تن دارد و خانواده‌ها با شور و شعف درباره پرداخت «زیرلفظی» با هم چانه می‌زنند و شوخی می‌کنند و عاقبت دخترک «بله» را می‌گوید و همگان کل می‌کشند.

این فیلم که انتشار آن با واکنش گسترده و پرحجم کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

به‌گزارش خبرگزاری ایسنا، حسن نگین‌تاجی، رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، با اعلام این‌که منحل شدن عقد در طی گفت‌وگوی مقام‌های قضایی شهر بهمئی با دختربچه و داماد و خانواده‌های آنان انجام شده، اضافه کرد که «اقدام زوج، ولیِ زوجه و عاقد بر اساس ماده ۵۰ قانون حمایت از خانواده جرم بوده و جهت برخورد قضایی متناسب به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی و دادسرای ویژه روحانیت اعلام جرم شده است».