تاریخ : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ 10 شوال 1441 Monday, 1 June , 2020

اخبار ویژه

1

واکنش مدیرعامل اسبق نفت گچساران به جلسه گزارش عملکرد تاج‌گردون

  • کد خبر : 30523
  • ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
واکنش مدیرعامل اسبق نفت گچساران به جلسه گزارش عملکرد تاج‌گردون

جلسه گزارش عملکرد بدون ارائه هیچگونه عملکرد!! جلسات گزارش عملکرد جلسات بسیار مهمی هستند که بایستی در تمامی سطوح و توسط تمام روسا، مدیران، مدیران عامل، فرمانداران، استانداران و کلیه مسئولان و کارگزاران خصوصا” کسانی که مسئولیتهای دوره ای و به نمایندگی از گروهی از مردم به آنها واگذار می شود مانند نمایندگان مجلس، برگزار […]

جلسه گزارش عملکرد بدون ارائه هیچگونه عملکرد!!

جلسات گزارش عملکرد جلسات بسیار مهمی هستند که بایستی در تمامی سطوح و توسط تمام روسا، مدیران، مدیران عامل، فرمانداران، استانداران و کلیه مسئولان و کارگزاران خصوصا” کسانی که مسئولیتهای دوره ای و به نمایندگی از گروهی از مردم به آنها واگذار می شود مانند نمایندگان مجلس، برگزار شوند و معمولا بسیاری از مردم و کسانی که وکالت را به کسانی سپرده اند، به صحبتها و گزارشهای جزئی و جسته و گریخته در طول دوران کاری کمتر توجه دارند و تمام توجه شان معطوف به گزارش عملکرد پایان دوره است. در این جلسات به چشم انداز، راهبردها، ماموریت ها، اهداف، فرآیندها اشاره می شود و شاخص های عملکرد و مقیاس اندازه گیری آنها مشخص شده و شفاف گزارش داده می شود که بر اساس اندازه گیریها و اعداد و ارقام ابتدای دوره یا طبق گزارش قبلی کجا بوده و الان کجا هستیم و مقایسه های لازم صورت می گیرند. با توجه به وجود امکانات، شایسته است این گزارشات مصور، دارای منحنی های لازم و بصورت پاور پوینت باشند.بر اساس اعلام و فراخوان قبلی دیشب نهم آذر ماه نود و هشت جلسه گزارش عملکرد نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ولی آنچه مغفول ماند و خبری از آن نبود گزارش عملکرد بود!! و مردمی که جمع شده بودند تا گزارش عملکرد را بشنوند بازهم شاهد صحبتهای شعاری و بدون سند، مدرک و یا مقایسه ای بودند که فقط احساسات، عواطف و تعصبات قومی و قبیله ای را هدف گرفته بود و از فرصت پیش آمده و حضور آنها به جای گزارش عملکرد شاهد و شنوای تلاش برای تحقیر برخی فرزندان آن خطه، شایعه، عدم شفافیت و خیالبافی هایی از جمله نشستن بعضی ها پای میز معامله ( مانند تقاضای نه میلیاردی که هنوز هم افکار عمومی بنا به وعده نماینده منتظر اعلام متقاضی است تا معلوم شود خدای ناکرده دروغ نفرموده اند!)، رفتار پوپولیستی مشمئز کننده و حاضر نشدن به پذیرش اشکالات گذشته علی رغم بی توجهی به نقدها، کامنتها، پیشنهادها و فریادها ( مانند فریاد صادقانه جوانانی که گفتند باید چاقوکشی کنیم تا جذب شویم؟)، باز هم چشم در چشم مردم می فرمایند: اگر اشکالی هست بگوئید!!! و این قبیل شعارهای تبلیغاتی بودند.

حال از این جلسه و این نحوه گزارش عملکرد، سه حالت بیشتر متصور نیست:
۱- از جلسات عملکرد و نحوه گزارش عملکرد بی اطلاع و فاقد سواد ان هستند که البته از نظر نگارنده بعید می نماید ولی اگر اینگونه باشد جای بسی تاسف است و اگر شرایطمان با این تصمیم گیرندگان از این هم اسفبارتر باشد، جای تعجب نیست.

۲- عملکرد قابل دفاعی نیست و در این مدت بدلیل نحوه نگاه ایشان به رسالت نمایندگی به بیراهه رفته اند و چیزی بعنوان عملکرد برای گفتن ندارند و از مقایسه با عملکرد نمایندگان قبلی هراس دارند، که باید از اینکه دوباره اعلام حضور می کنند تعجب کرد!

۳- مردم را ساده و بی خبر از همه جا انگاشته و بعد از هشت سال پذیرش وکالتشان، بجای گزارش عملکرد و پاسخگویی، احساسات و عواطفشان را هدف گرفته و از آن بعنوان یک فرصت تبلیغاتی و به نوعی معرفی ژست قهرمان و طلبکارِ خویش بهره می برد که قطعا توهین به شعور آنهاست.

بدیهی است هر کدام از موارد فوق باشند، در قامت نمایندگی مردم حکایت از ضعف مفرط است و مردم حق دارند در جلسه مبهوط مانده و با یک عالمه سوال بی پاسخ جلسه را ترک و لذا تصمیم شایسته خود و فرزندان و آینده شان را بگیرند.

 

غلامرضا پاکدل
۱۰ آذر ۹۸

 

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=30523

نوشته های مشابه

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. کاش گزارش عمل‌کردی که آقای پاکدل داد را تاجگردون می دید تا می دونست گزارش عملکرد یعنی چه. واقعا تاجگردون اگه بخواد گزارش عملکرد بده باید فقط از پارتی بازی، بی عدالتی، نخبه کشی، رانت، فساد و حکومت خانوادگی و ارباب و رعیتی می گفت

  2. بازهم که توتپق زدی مگه خودت یانماینده دوران مدیریت خودت گزارش عملکرددادین که حالامنتظرگزارش عملکرد نماینده باشین خداوکیلی چرااینقدرخودتودیگردوستانت دارین ازعقده نماینده نابودمیشین باباسکته میزنی هروقت خودتون گزارش‌های کارهای خلاف خودتون روتونستین پنهان کنیدبعدبیاین حرف بزنیدالبته فکرمیکنم که بااین کاراتون فقط میخوان خودتون رونشون

  3. خدا وکیلی چقدر ملت بدبخت شدن.آقای ریس اسبق کیه که ندونه و خدا هم میدونه خودت هم میدونه درد تو و امثال تو جز عقده ها که از آدمهای کار بلد دارید چیز دیگه ای نیست

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.