تاریخ : دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹ 5 جماد ثاني 1442 Monday, 18 January , 2021
1
مشروح کامل نشست خبری زینل‌زاده پس از ثبت‌نام برای انتخابات

به نفع کسی کنار نمی‌روم/حوزه نفوذ من با دیگر رقبا قابل قیاس نیست/خیانتی نکرده‌ام که نگران باشم/این انتخابات شگفتی‌ساز می‌شود

  • کد خبر : 30636
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
به نفع کسی کنار نمی‌روم/حوزه نفوذ من با دیگر رقبا قابل قیاس نیست/خیانتی نکرده‌ام که نگران باشم/این انتخابات شگفتی‌ساز می‌شود

به گزارش خبرآوران اردلان زینل زاده؛کاندیدای انتخابات مجلس ۹۸در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در جمع خبرنگاران  و در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب شعار انتخاباتی اش، گفت:با توجه به شرایطی که در جامعه وجود دارد شعار انتخاباتی “عبور” را انتخاب کردیم ، عبور به معنای برون رفت از شرایط فعلی در جمیع ابعاد […]

به گزارش خبرآوران اردلان زینل زاده؛کاندیدای انتخابات مجلس ۹۸در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در جمع خبرنگاران  و در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب شعار انتخاباتی اش، گفت:با توجه به شرایطی که در جامعه وجود دارد شعار انتخاباتی “عبور” را انتخاب کردیم ، عبور به معنای برون رفت از شرایط فعلی در جمیع ابعاد اقتصادی،سیاسی،اجتماعی ،فرهنگی و دیگر ابعادی است که می تواند بر زندگی همه ایرانیان اثر بگذارد.

شعار مهم زینل زاده؟

وی در پاسخ به این سوال که چه کاستی هایی در این شهرستان بوده است که وارد صحنه انتخابات شده اید،افزود:نقطه ضعف هایی ما داریم در ابعاد خُرد که سوای از مسائل و مشکلاتی که در ابعاد کلان مملکت وجود دارد ،نیست  و آنچیزی که امروز در بین مردم وجود دارد و ابراز نگرانی می کنند این است که فرصت ها به یکسان نیست و حس می کنند که سلیقه ای است و به عبارتی فرمول یا ضابطه خاصی در ارتباط با توزیع فرصت ها وجود ندارد .

خروج از رفتار سلیقه ای

زینل زاده در ادامه تصریح کرد: بنابراین هر فردی در طول دوران خدمتش نقاط قوتی و نیز نقصان هایی هم داشته است،آن چیزی که بایستی اتفاق بیافتند این است که نمی توانیم شرایط محلی را در شهرستان تغییر بدهیم ،اما در بالا و سطح مملکت نیز مشکلاتی داشته باشیم هرچند سلیقه هایی وجود دارد که حس می کنم که خیلی از مسائل بایستی فرموله شود و از حالت سلیقه ای هم خارج شود.

این کاندیدای انتخابات مجلس در ادامه با اشاره به برخی از برنامه هایش ،گفت: مدرک تحصیلی بنده کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه شهید بهشتی تهران است و در سال ۸۰فارغ التحصیل شدم و آن زمان هم اینگونه نبود که کارشانسی ارشد در هر کوچه ای صادر شود، در رشته ای تحصیل کرده ام که بتوانم در بحث برنامه ریزی و مدیریتی با دیدگاه کالبدی،آمایشی ،اقتصادی و اجتماعی اثر گذار باشم.

برنامه های ویژه

وی تصریح کرد:در خصوص برنامه ها نیز متاسفانه نگاهی در جامعه وجود داد که مثلا برنامه شما چیست؟ درحالی که اشتباه ترین پاسخ یک کاندیدای مجلس این است  که بخواهد پروژه عمرانی تعریف کند اگر چه وظیفه یک نماینده این است که ساختارها را سیاستگذاری کند و نظارت بر اجرا و تصویب قوانینی که لازم است را داشته باشد و نیز  اصلاح قوانین ماضی از کارهایی است که یک نمانیده می توان انجام دهد.

احتمال بالای قبولی درانتخابات

زینل زاده گفت:اینکه شما فکر کنید که بنده برای شما پروژه عمرانی تعریف کنم هرگز این کار را  نخواهم کرد ، اگر روزی قبول شدم که محتمل هم هست و عملکردم تنها منحصر به پروژه های عمرانی باشد پس بدانید که زینل زاده به شما دروغ می گوید چرا که پروژه های عمرانی وظیفه دولت است.

وی درادامه افزود:بنده قریب به دو دهه مدیر بوده ام و با وزارتخانه های بسیاری هم کار کرده ام و با نمایندگان ،استانداران ، فرمانداران و عزیزان تاثیرگذاری از بعد ملی تا پایین مرتبط بوده ام ، اشتباه ترین فعلی که نمایندگان ما امروز انجام می دهند دخالت بی جا در امورات اجرایی دولت و انحصار عملکرد دولت به نفع شخصی خودشان است و متاسفانه دولت های ما و مجلس های ما تنها فعالیتشان این است که عملکرد دولت را به نفع خودشان مصادره می کنند.

 کنار نخواهم رفت

 زینل زاده در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه در صورتی که تایید صلاحیت بشوید آیا به نفع گزینه ای دیگر(سید قدرت حسینی) کنار می روید،گفت:کنار رفتن بنده هیچ نفعی برای آقای حسینی ندارد و بنابراین کنار هم نخواهم رفت.

آرای خاکستری زینل زاده

و در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا رای شما بیشتر از آقای حسینی پور است ،اظهارکرد:حوزه های نفود بنده با حوزه نفود هیچ کدام از دیگر کاندیداها و نماینده فعلی قابل قیاس نیست، به دلایل مختلفی نفوذ بنده به لحاظ قومیتی هم وسیعتر است و هم عمیق تر و در ابعاد مختلفی هم اطلاعات دارم و نیز در زمینه آرای خاکستری می توانم مردم را قانع کنم و عملکرد بنده هم در ادوار گذشته به نوعی هم کمک کارم است و نیز دستم را می گیرد.

خیانتی نکرده ام

این کاندیدای انتخابات مجلس در پاسخ به سوالی در خصوص حواشی ایجاد شده در بحث رد صلاحیتش، گفت:بنده خیانتی نکرده ام که بخواهم نگران بشوم و زمانی که دستگاه قضایی این مسئله را رصد می کرد اصلا نگران نبودم چرا که می دانستم بی گناه پای دار می رود اما بالای دار نمی رود و از این بابت نگرانی ندارم.

حرف برای گفتن دارم

وی افزود:اما تشخیص شورای نگهبان هرچه باشد همه باید تمکین کنیم و به قانون حرمت بگذاریم ؛اگر نظرم براین بود که تایید نمی شوم اصلا ثبت نام نمی کردم ، هم تایید خواهم شد و هم اینکه در این انتخابات حرف برای گفتن خواهم داشت و این انتخابات انتخاباتی متفاوت خواهد بود و انتخابات شگفتی ها خواهد شد.

زینل زاده در پاسخ به سوالی مبنی براینکه تیم رسانه ای نزدیک به شما برچسب خیانت به تاجگردون زده است و اینکه نقل قولی از دوره گذشته انتخابات از شما بوده که با حضور تاجگردون کسی در اندازه ایشان نیست که بخواهد وارد صحنه شود،اظهارکرد:شک نکنید که در تمامی رخدادها بنده همه عزیزان را به رعایت حرمت برای همه دعوت کرده و می کنم و این کلمه با نگاه بنده متفاوت است و بحث خیانت اصلا مطرح نیست و خوب انجام دادن کار مهم است.

دوره افول تاجگردون

وی تصریح کرد:دوره گذشته به بنده پیشنهاد دادند که کاندیدا شوم ، اینکه اولا آقای تاجگردون با دولت همسو بود و در حالت صعود منحنی مدیرت بودند و غالب شهروندان حس می کردند که کاردر حوزه عمرانی خوب دارد انجام می شود و همکاری خودم را نیز در چارچوب کار قانونی در آن دوران شهرداری انجام دادم .

زینل زاده تصریح کرد:آقای لاریجانی هم بهترین کار را کردند و این بود که گفت نیستم  چون در حالت افول بودند و اگر می بود هم ضربه می خورد و هم به مملکت ضربه می زد؛و دور گذشته هم این منحنی مدیرت آقای تاجگردون در حالت صعود قرار داشت و شایسته نبود بنده منافع دراز مدت مردم را برای خواست شخصی ام زیر پا بگذارم، اما امروز اوضاع و احوال متفاوت است.

وی درادامه در پاسخ به این سوال که آیا هدفتان از حضور در انتخابات رقابت با تاجگردون است ؟ وبا توجه به حضور تاجگردون در کمیسیون برنامه و بودجه ،چه برنامه ای در صورت قبولی درانتخابت دارید؟،اظهارکرد:کسی که حس می کند کرسی وکالت مردم، نرم است یا واقعا درکش از مسائل ضعیف است  و یا هم برای چیز دیگری رفته است یعنی هدف خدمت ندارد،کرسی مجلس جایی است که یک نماینده تمامی کاستی از قانون و ضعف در دستگاه های اجرایی  که وجود دارد، باید بنشیند و این ها را پالایش کند و هرجایی که مشکل است نیز رفع کند.

اثرگذاری ملی

زینل زاده اظهارکرد:یک نماینده در طرح ها و لوایح باید اثر گذار باشد به این معنی که فرد بتواند مشکلات را حل کند، پیشنهاد دهد و دولت را تحت تاثیر خودش قرار دهد اما نه با های و هوی و فریاد،بلکه با ارائه راهکار و اگر کسی رفت مجلس و توانست کاری انجام دهد این صندلی پیشکش آن شخص و اگر رفت و مشکلات مردم کم نشد این از درک ناصحیح آن شخص است و آن کرسی سخت است اینکه کسی برود و کاری انجام ندهد و اثر گذاری ملی نداشته باشد.

کارچاق کن مجلس؟

وی تصریح کرد:یا اینکه فردی هدفش از مجلس کاری دیگری باشد و یا کار چاق باشد و بحث هیچ شخصی هم نیست و بنده اگر حس می کردم امورات درست تمشیت می شود و رسالتی که در مجلس وجود دارد و خود آقای لاریجانی کجا توانست اثر گذاری مثبت داشته باشد تا برسد به باقی کمیسیون ها و دیگر نمایندگان.

ضعف تاجگردون در عدالت

وی گفت:رسالت نمانیده صرفا تاثیر در بودجه نیست و آقای تاجگردون در بودجه اثر گذار بوده و من هم شهردار بودم و میزان اثر گذاری آقای تاجگردون را هم می دانم و در بحث بودجه از بقیه نمایندگان ادورا گذشته بیشتر اثر گذار بوده است، اما در برخی ابعاد دیگر وی قابل قیاس با دیگران نبوده است مثلا در بعد عدالت اثر گذاری گذشتگان بیشتر بوده است.

نگرانی ها از نابرابری ها

زینل زاده افزود:یک وکیل مردم باید در ابتدا آب را از سرچشمه درست هدایت کند و آبی که از سرچشمه بد هدایت شد در پاین دست نمی شود کاریش کرد و نیز درست به مزرعه هدایت کرد و مردم ما نگرانی از نابرابری ها دارند.

وی تصریح کرد:مدیر هم بایستی زهر داشته باشد و هم پادزهر ، خروجی باید برای مردم ایجاد امنیت روحی و روانی داشته باشد و اینکه خاطر مردم جامعه هم جمع شود که ساختار مملکت ما حق را به حق دار می رساند و بنده در شرایط فعلی این نگاه را دارم که اینگونه نیست و اگر غیر از این بود وارد صحنه نمی شدم.

شگفتی انتخابات

زینل زاده درادامه تصریح کرد: کمیسیون های مختلفی در مجلس داریم و نگاه نماینده بایی یک نگاه ملی باشد،اما برنده شدن در انتخابات شاید در دوره گذشته بیشتر قابل پیش بینی بود اما این دوره رقابت ها بسیار نزدیک است و این انتخابات شگفتی های بسیاری را برای صاحب نظران در عرصه سیاسی ایجاد خواهد کرد ،بنابراین اگر فکر می کردم که خروجی کارم به نسبت دیگران و نیز شرایط حال در همه ابعاد پول آوری،ارز آوری ،سرمایه گذاری و دیگر موارد کمتر است، پس شک نکنید منافع مردم را به خطر نمی انداختم.

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=30636

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. چ با اعتماد ب نفسم صحبت میکنن- حرفی نزنید که بعد از پیروزی دکتر تاجگردون هواداران خودتون بهتون بخندن

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.