تاریخ : یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹ 15 ذو القعدة 1441 Sunday, 5 July , 2020
1

تحلیل متفاوت انتخابات گچساران و باشت از دیدگاه یدالله مرادی: کدام انتخابات

  • کد خبر : 36081
  • ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
تحلیل متفاوت انتخابات گچساران و باشت از دیدگاه یدالله مرادی: کدام انتخابات

یدالله مرادی، فعال سیاسی و فرهنگی گچساران در مطلبی در خصوص انتخابت مجلس در گچساران نوشت: انتخابات در گچساران!؟!؟ کدام انتخابات؟ کدام مجلس؟ کدام نماینده؟ و دهها سوال دیگر و قطعا بی پاسخ ؟!!!. روزی در جایی خواندم که کورش کبیر گفته که دشمن کهنه را دوست مساز زیرا دشمن کهنه ،مانند ماری سیاه حتی،بعد […]

یدالله مرادی، فعال سیاسی و فرهنگی گچساران در مطلبی در خصوص انتخابت مجلس در گچساران نوشت:

انتخابات در گچساران!؟!؟

کدام انتخابات؟

کدام مجلس؟

کدام نماینده؟

و دهها سوال دیگر و قطعا بی پاسخ ؟!!!.

روزی در جایی خواندم که کورش کبیر گفته که دشمن کهنه را دوست مساز زیرا دشمن کهنه ،مانند ماری سیاه حتی،بعد از صد سال انتقام،از تو را فراموش نخواهد کرد !!!.

امروز که بعد از ۴۱ سال از نسیم دلنواز انقلاب اسلامی می گذرد متاسفانه، فضا ، روند و فرایند انتخابات در گچساران همان کینه و دشمنی کهنه نبرد فقر و غنا و تشکیل دو اردوگاه دارا و ندار بود و احیای رابطه کهن زمیندار و بی زمین با شکل نوین ارز و بیمه و کارخانه و رفاه در برابر بیکار و سرگردان بی زمین و کارگر بطوریکه شاعر آرامنه می گوید :

ما در خیابانها سرگردانیم ،

ما در سفارت سرگردانیم،

در مرزها سرگردانیم،

ما چون تکه های چوب بر دریا سرگردانیم،

و حتی نمی توانیم غرق شویم ،

به عنوان یک معلمی که در تمام ۳۶ انتخاباتی که تاکنون در این شهرستان برگزار شده حضور فعال داشته ام سوگند یاد می نمایم جدای از نتیجه حاصل شده، و ضمن تعظیم و تکریم حضور و مشارکت مردم که نقش بی بدیل دارند و نهایت سعی و تلاش دستگاههای امنیتی و قضایی و انتظامی در حسن برگزاری.

ولی نمی توانم باور کنم که انتخابات برگزار شد !؟!؟،این حرکت چه شاخصی از لفظ و کارکرد انتخابات را عینیت بخشید!؟!؟، کجای این حرکات جمعه دوم اسفند را بنام انتخابات باور کنم و روح و فکر سرگردانم را متقاعد نمایم ؟.

فقط می خواهم به هر کسی که به اندازه دانه خردلی دل در گرو نظام و شهدا و امام و انقلاب دارد از هر طیف سیاسی و دستگاه اداری که باشد ،برای آینده و برای بهسازی و بهبود وضع موجود، اقدام به یک مطالعه میدانی و یک پژوهش اجتماعی و آسیب شناسی انتخاباتی نماید تا بیش از این باور و اعتقاد جامعه برای انتخاب و انتخاب شدن بر مدار پول و زور و قمه و تزویر و تشویش فرو نریزد و از تکرار چنین مصایبی جلوگیری نماید ، تا امثال من بازنشسته از همه میادین، هم بخود و هم جوانان جویای نام و دارای آرمان بلند به قبولانیم که :

مهم نیست

چقدر شب تاریک است

خورشید دوباره طلوع خواهد کرد

مهم نیست

چقدر اندوهت عمیق است

دلت به نور خدا روشن باشد

قلبت دوباره لبخند خواهد زد .

ان شالله تعالی و بدانیم که زندگی معلم است و معلم هم آموزنده دانایی است و عبرت اموز تاریخ .

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=36081
  • نویسنده : یدالله مرادی
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای تحلیل متفاوت انتخابات گچساران و باشت از دیدگاه یدالله مرادی: کدام انتخابات بسته هستند

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 8انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.