سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا ظرف شبانه روز گذشته تاکنون با پنج نفر افزایش به ۳۲ مورد رسید. به گزارش خبرآوران محمد بانشی گفته: شیب صعودی این ویروس همچنان ادامه دارد و بهترین و مناسب ترین راهکار برای غلبه بر […]

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس یافته های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا ظرف شبانه روز گذشته تاکنون با پنج نفر افزایش به ۳۲ مورد رسید.

به گزارش خبرآوران محمد بانشی گفته: شیب صعودی این ویروس همچنان ادامه دارد و بهترین و مناسب ترین راهکار برای غلبه بر این ویروس همچنان رعایت موازین و مسایل بهداشتی، در خانه ماندن و پرهیز از سفرهای غیرضرور است.
او به ایرنا گفته این روند افزایشی را زنگ خطری برای استان دانست و گفت: بدون شک با ادامه چنین روند و کم توجهی و عدم رعایت مسایل بهداشتی و همچنین پرهیز از سفرهای غیر ضرور این آمار در روزهای آینده و با توجه به تعطیلات نوروزی افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه متولیان امر همچنان از رسانه ها، علما و روحانیون و سایر اصحاب فرهنگ و هنر ، نخبگان، دانشگاهیان و افراد با نفوذ در سطح جامعه می خواهند که با عزمی راسخ تر از گذشته برای فرهنگ سازی ، آگاهی بخشی مردم و توصیه برای در خانه ماندن و رعایت مسایل بهداشتی این مجموعه را یاری کنند.

بر اساس تصمیم استاندار هم اینک طرح های غربالگری و کنترل چندین مسیر ورودی اصلی از جمله جاده یاسوج – اصفهان، یاسوج _ شیراز و یاسوج به بهبهان در حال انجام است.

همچنین تمامی اماکن عمومی، رستوران ها، مکان های تفریحی و گردشگری تعطیل شده اند و استان کهگیلویه وبویراحمد بنا به تصمیم ستاد مدیریت کرونا هیچ گونه پذیریشی برای ایام نوروز امسال نخواهند داشت.

سرپرست مرکز بهداشت کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که مبادی ورودی استان همچنان با قوت و جدیت تمام کنترل و بازرسی می شود و هر مسافری که از استان های درگیر این ویروس به استان سفر می کنند در اسرع وقت مورد آزمایش و تست کرونا قرار می گیرند.

وی گفت که برای ایجاد یک بیمارستان صحرایی در منطقه چنارستان یاسوج با هماهنگی سپاه فتح استان نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

بانشی با اشاره به لزوم حذف جلسات غیر ضرور در استان نیز گفت : بدون شک رعایت نکردن در ورود و خروج ادارات و حضور برخی افراد مشکوک ومبتلا به کرونا در جلسات خود می تواند عاملی برای شیوع بیماری باشد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.