تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹ 14 صفر 1442 Thursday, 1 October , 2020
6

تحلیلی بر تلاش تاج‌گردون در راه‌اندازی فراکسیون زاگرس‌نشینان

 • کد خبر : 36514
 • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
تحلیلی بر تلاش تاج‌گردون در راه‌اندازی فراکسیون زاگرس‌نشینان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران همانطور که در محافل خبری خوانده ایم  یک فراکسیون که هدف از تشکیل آن برای یک نفر و آن هم به اسم زاگرس نشینان شکل گرفت و بانی راه اندازی این فراکسیون بی شک غلامرضا تاجگردون نماینده دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و منتخب در دوره یازدهم […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرآوران همانطور که در محافل خبری خوانده ایم  یک فراکسیون که هدف از تشکیل آن برای یک نفر و آن هم به اسم زاگرس نشینان شکل گرفت و بانی راه اندازی این فراکسیون بی شک غلامرضا تاجگردون نماینده دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و منتخب در دوره یازدهم از حوزه انتخابیه شهرستانهای باشت و گچساران بوده است.
اما دلیل تشکیل این فراکسیون چیست؟ اگر برای خدمت به مردم محروم زاگرس نشین است چرا در دو دوره تصدی غلامرضا تاجگردون  بر ریاست کمیسیون  برنامه و بودجه  در دو دوره گذشته شکل نگرفت،حال چه شده است که باید گروهی دور هم جمع شوند و این فراکسیون را به وجود آورند.
همانطور که می دانیم این موضوع دو دلیل بیشتر ندارد،اول اینکه تاجگردون به این یقین رسیده است که با تشکیل مجلس یازدهم راس کمیسیون استراتژیک برنامه و بودجه را از دست رفته می داند،و با جمع کردن محدود نمایندگان از اقلیت ها و تعدادی از مستقلین شاید به جایگاه دوست داشتنی خود برسد،که شاید کمی دور از تصور باشد.

دومین مطلبی که می توان به آن اشاره کرد این است که با تشکیل  چنین جلسه ای که در شان مردم محروم و زاگرس نشین و سفرهای خالی این مردم نیست ،او می خواهد تاثیر گذاری نمایندگان را جهت امضای اعتبار نامه خود ایجاد کند.

اما با توجه به ائتلاف جریان اصلی  مجلس یا همان نیروهای  جبهه انقلاب  واصولگرایان که تعدادآنها بر روی کاغذ بیش از ۲۲۰ نفر است زمزمه هایی به گوش می رسد که طبق شنیده ها و طبق جلسات هماهنگی که با سران این جبهه گرفته شده است ،حداقل ریاست محمد باقر قالیباف بر ریاست مجلس برای سال اول مسجل خواهد شد، و از طرف دیگر میر سلیم هم می تواند گزینه نائب رئیسی اول مجلس یازدهم باشد.

همچنین احتمال می رود که زاکانی بعنوان نائب رئیس دوم مجلس شروع به کار کند،در کمیسیون اقتصادی مجلس نام سید شمس الدین حسینی بیشتر از بقیه به چشم می خورد و سایه حمید رضا حاجی بابایی بر کمیسیون برنامه بودجه مجلس یازدهم سنگینی می کند ،همین امر می تواند پایانی بر تحرکات تاجگردون برای فتح کرسی ریاست کیمیسون برنامه و بودجه باشد.

با این اوصاف احتمالا تمام تحرکات تاجگردون  و دوستانش به در بسته خواهد خورد و تاجگردون جایی در ریاست کمیسیون های مجلس نخواهد داشت.

یادداشت: صادق هاشمی

 

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=36514

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 2انتشار یافته : ۲
 1. تاجگردون اولا اعتبار نامه وش نیدن…دوما اگه بده من مجلس هم دیه هیچ ارزش و اعتباری نداره..

 2. متاسفانه شهر ما دچار توهمی است که میتواند در نبود دکتر تاجگردون وضعیت شهرستان را بهتر پیش ببرد
  بهترین زمان برای بهتر شدن اثبات موقعیت گچساران بدون استثناء در زمان تاجگردون رقم خود و چه بسا افرادی که جوگیرانه و بدون هیچ منطقی بر طبل مخلافت میکبوند یاریگر ایشان بودند اکنون شاهد رشد بیشتر شهرستان بودیم
  و من به شخصه افراد بی بصیرت را مسیول هر گونه رخدادی در گچساران میبینم
  دکتر تاچگردون تکرار ناشدنی هستند
  تاریخ این وا اثبات مکند
  کاش حداقل در این ۴ سال پیش رو یاریگر ایشان باشیم تا پیشرفت شگرفی در شهر اتفاق بیفد
  ایشان مسیر هبورش را پیدا خواد کرد
  کاش از سد ها گوچک در مسیر ایشان بپرهیزیم
  مطمین باشیم که گچساران بدون برنامه و بودجه و بدون تاجگردون وضعیتی بهتر که پیدا نمیکند قطعا پیشرفت دهه اخیر را هم از دست میدهد
  خواهش مکنم دست از تخریب بی مورد بردارید
  به عنوان همشهری استدعا دارم
  🌹🌹🌹

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
 • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.