تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹ 14 صفر 1442 Thursday, 1 October , 2020
1

یادداشت متفاوت عضو سابق شورای شهر دوگنبدان از روز خبرنگار

  • کد خبر : 37673
  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰:۱۷
یادداشت متفاوت عضو سابق شورای شهر دوگنبدان از روز خبرنگار

عضو سابق شورای شهر دوگنبدان طی یادداشتی به تحلیلی متفاوت از روز خبرنگار پرداخته. حمید بخشایی در یادداشتش آورده: خبرنگار ، انتخاب کننده یا انتخاب شونده؟؟؟ . روز خبرنگار را باید به خبرنگارانی که رعایت بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانند تبریک گفت. نیمی از تاریخ را خبرنگاران می سازند. خبرنگار یک فرصت است برای یک […]

عضو سابق شورای شهر دوگنبدان طی یادداشتی به تحلیلی متفاوت از روز خبرنگار پرداخته.
حمید بخشایی در یادداشتش آورده:

خبرنگار ، انتخاب کننده یا انتخاب شونده؟؟؟
.
روز خبرنگار را باید به خبرنگارانی که رعایت بی‌طرفی را وظیفه خود می‌دانند تبریک گفت. نیمی از تاریخ را خبرنگاران می سازند.
خبرنگار یک فرصت است برای یک ملت.
بخشی از مسیر توسعه از قلم خبرنگاران می گذرد.
بی شک انعکاس واقعیت‌ها، دردها و زجرها، توسط رسانه های واقعی صورت می‌گیرد. خبرنگاران می توانند با شجاعت و شهامت، طغیانگری باشند بر علیه وضعیت های نامناسب…
خبرنگاران مثل نقشه جغرافیایی هستند که مقصد و مسیر اصلی را می توانند به مردم نشان دهند. آنها یک ساختار چند وجهی هستند که می توانند آغازگر مسیر رشد و توسعه باشند و یا برعکس، می‌توانند با وابستگی به جناح ها و غرق در اشخاص و شخصیتها به انحراف مردم و افکار عمومی بپردازند. در بالغ ترین دموکراسی ها هم خبرنگاران می توانند ابزار باشد، ابزار طبقه ثروتمند و قدرتمند.
اگر خبرنگاران در یک جناح هضم شده و یا در پی یک شخصیت خاص قلمفرسایی کنندو بدتر از آن به دنبال شخصیت پروری باشند، نمی توانند گویای حقیقت و حق باشد، یا باید سبک نگارش را تغییر دهند یا نام خبرنگار را از خود حذف کنند. باید اذعان داشت، یک رسانه یک جریده آزاد ملی و هواخواه ناموس ملی می‌باشد، بنابراین رسالت یک رسانه و خبرنگار در خدمت مردم بودن است. شاید به قول سیدضیا که میگفت روزنامه‌نگاران اگرچه هیاهو دارند اما بی آزارند. تصورم این است که روزنامه نگاران علاوه بر هیاهو باید آزار دهنده هم باشند و آنهایی که نافی حقوق ملت هستند باید مورد آزار خبرنگاران قرار گیرند. یک خبرنگار می‌تواند انتخاب کننده یا انتخاب شونده باشد همان‌طور که بین نوازنده یک ساز و رقصنده با آن ساز نمیتوان فاصله ایی ایجاد کرد، نمی توان بین یک خبرنگار با مخاطبین آن هم تمایزی قائل شد. روز خبرنگاران بر تمامی خبرنگارانی که در مسیر استحقاق هویت و شأن مردم قلم فرسایی می‌کنند مبارک .

حمید بخشایی

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=37673

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.