تاریخ : پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹ 13 ربيع أول 1442 Thursday, 29 October , 2020
0

بیانیه منتسب به عالیشاهی‌های گچساران و معرفی کاندیدا برای انتخابات ۱۴۰۰ مجلس

  • کد خبر : 38546
  • ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
بیانیه منتسب به عالیشاهی‌های گچساران و معرفی کاندیدا برای انتخابات ۱۴۰۰ مجلس

ایل بزرگ عالیشاهی درگذر تاریخ از شمال به جنوب و شرق به غرب از پتانسیل و توانمندیهای معنوی و مادی بسیاری برخوردار بوده است. عالیشاهی از قدمت تاریخ گچساران برخوردار بوده وریشه عمیق فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در این  دیار دارد. عالیشاهی از جغرافیای سیاسی گرفته تا منابع طبیعی و منابع انسانی متفکر و باهوش برخوردار […]

ایل بزرگ عالیشاهی درگذر تاریخ از شمال به جنوب و شرق به غرب از پتانسیل و توانمندیهای معنوی و مادی بسیاری برخوردار بوده است. عالیشاهی از قدمت تاریخ گچساران برخوردار بوده وریشه عمیق فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی در این  دیار دارد. عالیشاهی از جغرافیای سیاسی گرفته تا منابع طبیعی و منابع انسانی متفکر و باهوش برخوردار بوده و همواره در معادلات سیاسی و اجتماعی منطقه به عنوان یک عنصر مهم و تاثیر گذار نقش آفرینی کرده است.اما متاسفانه در ادوار مختلف مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفته و از ظرفیت این ایل بزرگ استفاده شایسته ای به عمل نیامده است. در زمینه مطالبات به حق این مردم از جمله استفاده در  مدیریت اداری ،اشتغال جوانان ، عمران و سازندگی و توسعه کشاورزی و…. نسبت به سایر مناطق و ایلات و قبایل  مورد تبعیض و بی عدالتی قرار گرفته است و به هر علت زینت های این منطقه به نمایش گذاشته نشده است. در مقطع زمانی فعلی و درآستانه انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی  شهر و دیارمان در شرایط خاص سیاسی و اجتماعی قرار گرفته است.همه دلسوزان و نخبگان و افراد متنفذ وظیفه دارند نقش تاریخی خود را بازی نموده و نسبت به دیار خود ادای دین نمایند.

با این حال  به هیچ وجه معتقد به مرزبندی قومی و قبیله ای و اقدامات احساسی و هیجانی در موضوعات سیاسی و اجتماعی نبوده و همچون گذشته اعتقاد راسخ به شایسته سالاری و عدالت محوری و حرکت بر مبنای منطق و عقلانیت و خرد جمعی  داریم.معتقدیم ظرفیت و پتانسیل  ایل بزرگ عالیشاهی در ادوار مختلف انتخابات علی رغم برخورداری از افراد واجد صلاحیت ،در خدمت دیگران قرار گرفته است.اما حالا وقت آن رسیده است که  این  ظرفیت و توان  در حمایت از  فرزندان خود به کار‌گرفته شود.

بارصد شرایط سیاسی و اجتماعی منطقه و نامزدهای احتمالی حاضر در انتخابات و ضمن احترام به همه آنان اعتقاد داریم در ایل بزرگ عالیشاهی افرادی با مراتب علمی و عملی و شایستگی بهتری برای حضور در  این  عرصه مهم وجود دارد.

در این فرصت تاریخی و منحصر به فرد و شرایط بوجود آمده  وقت ان رسیده است تا عالیشاهی به صورت یکپارچه و هماهنگ  فرزند شایسته خود را دعوت به حضور در این  میدان بزرگ‌  نماید.

معتقدیم وقت ان رسیده است که به حاکمیت تفکر سنتی و افراد خاص وتکراری  پایان داده و موضوعات مهم سیاسی و اجتماعی با نگاهی علمی و روزامد پیگیری و دنبال شود.

معتقدیم ایل بزرگ عالیشاهی با پیشینه و پتانسیل مورد اشاره توان تحول آفرینی مطلوب و مورد نظر را داراست.

لذا ضمن احترام به همه شخصیتها و بزرگان عالیشاهی و با توجه به شناخت موجود و بررسیهای همه جانبه صورت گرفته اعتقاد داریم جناب آقای دکتر روح الله قابضی با توجه به ظرفیت و پتانسیل علمی و اجرائی خود به نحو شایسته ای می توانند از مطالبات به حق مردم گچساران و ایل عالیشاهی دفاع نمایند .

رجا ء واثق داریم با وحدت و همدلی در گستره بزرگ عالیشاهی پیروزی در این  آزمون سرنوشت ساز و رقابت بزرگ سیاسی و اجتماعی دور از دسترس نخواهد بود.
جوانی و دارا بودن صلاحیت های علمی و اخلاقی و اجتماعی، برخاسته از طائفه  بنام ، بزرگ  و ریشه دار نارک ، بورسیه و فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت تهران ،دارای دکترای تخصصی با  ارائه ده ها مقاله علمی وحضور در همایش های ملی و بین المللی ، استاد دانشگاه های مختلف کشور در تهران و شهرستانها ،قدرت نویسندگی و سخنوری،دارا بودن روحیه مردم داری و حضور مستمر در میان مردم  ،شناخته شده در سطح منطقه و کشور، آشنایی با ساختار سیاسی و اداری کشور ،اعتدال گرایی و مورد احترام و توان تعامل سازنده با جریان های سیاسی ،عدم برخورداری از کوچکترین رانت در زندگی اداری و شخصی ، روحیه عدالت محوری و توجه به محرومین و از طرف دیگر دارا بودن سالها مسئولیت علمی و اجرایی و مدیریتی در وزارت نفت بخشی از دلایل قانع کننده برای حمایت از ایشان است.انشااله با نزدیک شدن به ایام انتخابات و با توجه به مقتضیات زمانی نویسندگان و حامیان این بیانیه بیشتر با مردم سخن خواهند گفت.

جمعی از دانشگاهیان ،جوانان و معتمدان ایل بزرگ ‌عالیشاهی

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=38546

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. به نظرم بین گزینه های موجود مورد مناسبی باشه

  2. اگر تاج اجازه بدهد بفرما.

  3. فردا میگه با اجازه تاجگردون

  4. شتر در خواب بیند پنبه دانه ,,,,,گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.