تاریخ : دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021
3

واکنش روابط عمومی شرکت نفت گچساران به سرقت لوله‌های انتقال نفت

 • کد خبر : 39485
 • ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
واکنش روابط عمومی شرکت نفت گچساران به سرقت لوله‌های انتقال نفت

رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: ۵۴۰۰ متر لوله خط انتقال نفت بی بی حکیمه به گوره صنعت نفت گچساران به سرقت رفت. به گزارش خبرآوران علی جعفری دیزگانی در این خصوص افزود: طبق شواهد این میزان خطوط لوله ۸ اینچی  انتقال نفت در اواسط مهر امسال به سرقت رفته است. وی […]

رئیس روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران گفت: ۵۴۰۰ متر لوله خط انتقال نفت بی بی حکیمه به گوره صنعت نفت گچساران به سرقت رفت.

به گزارش خبرآوران علی جعفری دیزگانی در این خصوص افزود: طبق شواهد این میزان خطوط لوله ۸ اینچی  انتقال نفت در اواسط مهر امسال به سرقت رفته است.

وی بیان کرد: قدمت خطوط لوله های سرقت شده ۴۵ سال بوده و به دلیل فرسوده بودن در سالهای گذشته به عنوان خط لوله پشتیبانی در موقع اضطراری استفاده می شد.

جعفری دیزگانی تصریح کرد: آخرین بار در دی ماه سال ۹۸ از خط لوله انتقال نفت به سرقت رفته بی بی حکیمه به گوره استفاده شد.

وی ادامه داد: ارزش ریالی لوله های فرسوده سرقت شده ۱۰ میلیارد ریال است.

جعفری دیزگانی گفت: با توجه به حجم گسترده خطوط لوله صنعت نفت این شهرستان در چهار استان  سالانه بصورت فصلی از خطوط لوله های این شرکت بازدید به عمل می آید و آخرین بازدید از خطوط لوله بی بی حکیمه به گوره تابستان ۹۹ بوده است.

وی ابراز کرد:  این شرکت دارای بیش از هفت هزار کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ است که به دلیل پراکندگی تاسیسات این اداره نگهداری تعمیرات و خطوط لوله نفت گچساران نسبت به دیگر نقاط از حساسیت بیشتری برخوردار است. 

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=39485

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۲
 1. سلام.سرتیتر خبر رو عوض کنید.این متن خبری بیشتر شبیه گزارش کار بازدیدها از خطوط لوله و متراژ کل و پراکندگی و وسعت خطوط لوله نفت و گاز گچساران بود نه واکنش به سرقت لوله ها.دوشب پیش تمام رسانه ها از برآورد ۵میلیارد تومانی خبر دادند امروز روابط عمومی شرکت میگه ۱میلیارد تومان.بهانه که لوله ها فرسوده بوده و متعلق به ۵دهه قبل بوده.

 2. جهت اطلاع
  این لوله لوله پشتیبانی نبود بلکه نفت شیرین بی بی حکیمه یک از طریق این خط به سمت گوره و نفت نمکی آن به سمت بی بی حکیمه دو می رفت که با توجه به کاهش تولید این مدت فقط از مسیر بی بی حکیمه استفاده میشد.
  این لوله جز اموال شرکت نفت بوده و مهم این است که سرقت رفته حالا هر چند سال قدمت داشته باشد.
  اگر خطوط زیاد است تعداد پرسنل و خصوصا پرسن حراست هم زیاد است.
  ارزش این خط لوله حتی از پنجاه میلیارد تومان هم بیشتر است چون هزینه احداث آن را هم باید حساب کرد.
  همین الان اگر تولید افزایش یابد امکان انتقال ندارند.
  پس تو جیهات درست نیستند.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
 • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.