تاریخ : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹ 11 جماد ثاني 1442 Sunday, 24 January , 2021
2

ضررهای سنگین کشاورزان لیشتری/بهره‌برداری تبلیغاتی تاج‌گردون از کلنگ‌زنی فازهای مختلف آبرسانی

 • کد خبر : 39648
 • ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
ضررهای سنگین کشاورزان لیشتری/بهره‌برداری تبلیغاتی تاج‌گردون از کلنگ‌زنی فازهای مختلف آبرسانی

به گزارش خبرآوران شهرستان گچساران با وجود بیش از هفده درصد تولید و مدیریت بیش از هشتاد و پنج درصد صادرات نفت کشور با بیشترین نرخ بیکاری به ویژه در سالهای اخیر مواجه است. بر اساس فرمایش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق […]

به گزارش خبرآوران شهرستان گچساران با وجود بیش از هفده درصد تولید و مدیریت بیش از هشتاد و پنج درصد صادرات نفت کشور با بیشترین نرخ بیکاری به ویژه در سالهای اخیر مواجه است.
بر اساس فرمایش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد، شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری دارند مناطق غیربرخوردار از اشتغال محسوب می‌شوند، بنابراین گچساران که بام نفتی ایران است جزو شهرستانهایی است که غیر برخوردار از اشتغال می باشد.
در این راستا و برای حل پاره ای از مشکلات ناشی از بیکاری جوانان، طبق قانون باید بخشی از بیست درصد مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش روستائیان هزینه شود که میتوان از این بودجه برای اشتغال جوانان نیز استفاده کرد و علاوه بر این بیست درصد عوارض واردات سیگار و دخانیات هم برای اشتغال جوانان در نظر گرفته شده است.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/07/10/2109820/نرخ-بیکاری-۶-شهرستان-کهگیلویه-و-بویراحمد-بالاتر-از-میانگین-کشوری-است
چه بودجه هایی جهت اشتغال جوانان روستایی وارد شهرستان می شده ما به همین دو مورد بیان شده بسنده می کنیم، جای سوال اینجاست؟؟؟
این ۲۰ درصد از مالیات بر ارزش افزوده و ۲۰ درصد عوارض مالیات سیگار و دخانیات چه شدند؟
بعنوان نمونه دهستان لیشتر را مورد مثال قرار میدهم، بجز سالن سرپوشیده ای که در اسلام آباد لیشتر ساخته شد آنهم در سال پایانی کار نماینده شهرستان گچساران در مجلس که آنهم مورد سوء استفاده تبلیغاتی قرار گرفته، کدامین اشتغال زایی از این بودجه شد که ما آنها را نمی بینیم؟ روستاهای دهستان لیشتر یکی از مجموعه روستاهایی است که بودجه برایش در کمیسیون برنامه و بودجه تعریف شده است بقیه روستاهای شهرستان که جای خود دارند.
آیا شایسته است که منت سالنی را که بدلیل غیر برخورداری از اشتغال احداث شده است بر مردم نهاد؟ آیا این مصداق منت بی خدمتی نیست؟ چرا بجای ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی که فقط مجبور به کشاورزی هستند و حتی در این زمینه هم مورد حمایت قرار نمی گیرند، در این هشت سال گذشته فکری نشد؟ اینهمه بودجه سالیانه چه شد؟
آیا درست است از حق مسلم مردم بیچاره برای منافع شخصی و تبلیغاتی خود استفاده کنید ؟؟
آیا این کار وجدانی است که یک طرح واجب الاجرا را به نام خود و در راستای اهداف شخصی خود مورد سواستفاده قرار دهید؟
تا صحبت از اشتغال جوانان در لیشتر می شود چرا نماینده معزول شده از آبرسانی به زمینهای کشاورزی صحبت می کند؟ آیا تمام مردم روستا توانایی مالی برای کشاورزی را دارا می باشند یا اینکه چه حمایتی از کشاورزان در این سالها شده بجز ضررهای سنگین که در این سالها متوجه کشاورزان بوده و اینکه آیا باید تمام جوانان فقط به کشاورزی بپردازند با وجود کم آبی های پیش رو که معظلی جهانیست؟ آیا ایشان جز اینکه فازهای مختلف آبرسانی را کلنگ زدند و بهره برداری تبلیغاتی کردند، اقدام دیگری در جهت آبرسانی کردند؟همچنین در این راستا باید گفت آبرسانی که به زمینهای شخصی خودشان انجام گرفته چه بسا بیشتر از آبرسانی به زمینهای لیشتر بوده پس حتما پسرهای ایشان هم که ادعا می کردند بیکار هستند! باید به کشاورزی روی زمینهای پدری مشغول شوند.
چرا آقای تاجگردون صورت مساله را پاک می کردند؟ چرا به حل مساله نپرداختند؟
عفت محمدعلیپور
۲۸ آذر ۹۹

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=39648

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 15در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۱۰
 1. خدای توکه هرکه دست ورداره تو نیورداره

 2. از کجا میسوزی خانم نویسنده
  تاریخ استان دیگر مثل تاجگردون به خود نخواهید دید…

  • بله گوهرکان چسبیده باتاجگردون بود هم خوردین هم بردین بایدم دفاع کنید و حرف حق رو نشنوید شما خودتون رو به خواب زده آید بیدار شدن تو کارتون نیست

 3. درود بر بانوی بزرگوار قلم بدست… انشاءالله راه همین باشد مطالبه‌گرانه، حتماً حتماً یا مجبور به پاسخگویی خواهند شد یا الفراررر…خدا خیرتون بده

 4. احسنت خانم علیپور حرف دل مردمو زدی درود

 5. شخص خودم سه بار تو افتتاح ایستگاه پمپاژ آب سد کوثر توسط تاجگردون بودم برای زمینهای دشت لیشتر که علیرغم تذکر به ایشان که نهایتا تا یک ساعت بعد از افتتاح کردنتون پمپها روشن هستن وابیاری بارانی صورت میگیرد گوشی بدهکار نبود که نبود وشد آنچه نباید میشد.همش شو آف بود هر سه بار افتتاح شدن .

 6. واقعا خودتو مسخره کردی

 7. احسنت برشما خانم محمد علیپور

 8. تاجگردون همه کاراش اینجوریه طرف خان احمدم اینجوری مسخره کرده

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
 • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.