تاریخ : چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹ 20 رجب 1442 Wednesday, 3 March , 2021
2

ورود شورای نگهبان به حواشی انتخابات میان‌دوره گچساران و باشت

  • کد خبر : 40194
  • ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
ورود شورای نگهبان به حواشی انتخابات میان‌دوره گچساران و باشت

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی جرم است، گفت: بدون شک کسانی که به قانون پایبند نباشند بعنوان موراد منفی در پرونده صلاحیت آنها درج می شود. به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تبلیغات میان دوره ای انتخابات در گچساران و باشت این روزها […]

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی جرم است، گفت: بدون شک کسانی که به قانون پایبند نباشند بعنوان موراد منفی در پرونده صلاحیت آنها درج می شود.
به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تبلیغات میان دوره ای انتخابات در گچساران و باشت این روزها به صورت مجازی، حضوری و خانه به خانه در حال انجام است.

این تبلیغات در حالی صورت می گیرد که طبق قانون تا زمان ثبت نام، تایید صلاحیت ها و همچنین زمان آغاز تبلیغات، هرگونه فعالیت انتخاباتی خلاف قانون محسوب می شود.

با وجود موارد قانونی و همچنین تذکر نهاد های قانونی هنوز شاهد برگزاری نشست های انتخاباتی هستیم، در این رابطه دادستان گچساران در خصوص تذکر به کاندیداهایی که فعالیت های زودهنگام انتخاباتی دارند بیان کرد: برخی از کاندیداها برای تذکرات لازم دعوت شده‌اند و با برخی دیگر از کاندیداها نیز در هفته های آینده جلسه برگزار خواهد شد و در فضایی دوستانه تذکرات لازم داده خواهد شد.
ادیبان گفت: تبلیغات انتخاباتی و پوشش رسانه‌ای دیدارهای کاندیداها تا یک ماه قبل از انتخابات ممنوع است.

در همین رابطه مسئول دفتر شورای نگهبان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت گفت: فرایند انتخابات یک جدول زمانبندی دارد که در موعد مقرر از سوی شورای نگهبان و وزارت کشور به استان ها جهت اجرا ابلاغ می شود.

حجت الاسلام خرم روز با بیان اینکه هنوز در خصوص موعد تبلیغات هیچگونه دستور العمل مشخصی وجود ندارد، گفت: فرایند تبلیغات یک زمان مشخص و معین بعد از بررسی تایید صلاحیت ها و ثبت نام ها است، بنابراین تحرکاتی که در فضای مجازی یا به صورت گروهی گاها دیده می شود، و برخی رعایت چهارچوب قانون ندارند خلاف قانون است و جرم محسوب می شود.

وی افزود: در قانون انتخابات متولیان امر برای جلویگری از ایجاد چالش و مشکلاتی برای مردم مشخص شدند و باید با کسانی که قانون شکنی می کنند و به قانون پایبند نیستند برخورد شود

خرم روز با بیان اینکه تحرکات تبلیغات زودهنگام خلاف قانون است، گفت: از نامزدهای احتمالی و کسانی که داعیه طرف داری دارند تقاضا داریم که به قانون پایبند باشند زیرا بدون شک دست اندرکاران و متولیان انتخابات این تحرکات را رصد کرده و در هر حوزه ای ملزم به برخورد با قانون شکنان هستند و در چهارچوب های مشخص به وظایف خودمان عمل می کنیم.

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: بدون شک نامزدهای احتمالی که به قانون پایبند نباشند جزء موراد منفی در پرونده صلاحیت آنها درج می وشد و به آن توجه خواهد شد.

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=40194

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام شیخ عزیز سرکشی به فامیل که تتبیغات نیست

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.