تاریخ : شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰ 6 رمضان 1442 Saturday, 17 April , 2021
0

بازاریابان فضای مجازی

  • کد خبر : 41223
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
بازاریابان فضای مجازی

بنام خداوند جان و خرد سلطه گران بازار جدیدی را در فضای مجازی تاسیس کرده اند که بدنبال خرید فضای ذهنی و فکری ماست . در این بازار چیزهایی راکه حقیقت ندارد برای جذب افکار من و شما ، دروغ سازی و بزرگنمایی و زیبانمایی و ظاهر سازی مردم پسند تولید میکنند. تا چشم های […]

بنام خداوند جان و خرد
سلطه گران بازار جدیدی را در فضای مجازی تاسیس کرده اند که بدنبال خرید فضای ذهنی و فکری ماست . در این بازار چیزهایی راکه حقیقت ندارد برای جذب افکار من و شما ، دروغ سازی و بزرگنمایی و زیبانمایی و ظاهر سازی مردم پسند تولید میکنند. تا چشم های مارا و دلهای ما در مسیر باطل محصور و محسور کنند .
این بازاریابی جعلی بعضا با افرادی با هویت های نامعلوم ، افکار و اندیشه ما را درخدمت خود میگیرند تا اطلاعات دروغین خود را در آن تخلیه کنند به همین خاطر از نام های جعلی برای بزرگ نمایی مسائل یا افراد کم ارزش ، با ساختن القاب یزرگ و دهن پرکن دروغین استفاده میکنند. و برای افراد معمولی ، رتبه ها ، درجه ها و مقام ها و افتخارات ساختگی ترویج میکنند و در افکار عمومی نفوذ کرده تا مردم به سمت و هدفی که آنها میخواهند گرایش پیدا کنند. آنها وقت ما ، فضای ذهن ما و زبان و گوش ما را مجانی در خدمت خود می گیرند. از طرفی چون زبان ترجمان دل و نماینده عقل و کلید شخصیت و دریچه روح است. و بفرموده پیامبراکرم (ص) : فتنه زبان از شمشیر شدیدتر است . ما را در گروه های مختلف واتس آپ یا تلگرام و فضای بیهوده گویی عضو میکنند تا در پروسه ی دروغ سازی –تهمت روایی–غیبت و هرزه گویی و سخن چینی شریک خود گردانند. در حقیقت آنچه در بعضی از این گروهها میگذرد. مصداق “لهو” میباشد. طبق نظر علامه طباطبایی : لهو کاریست که مشغول شدن به آن انسان را از کارهای مهم و اصلی بازمیدارد. یا مرحوم شیخ طوسی : لهو کاری تعریف شده است که مشغول به آن شایسته نیست . لذا اگر بخواهیم سلامت خود را حفظ کنیم اول باید زبان خود را حفظ کنیم و گوش خود را رایگان در اختیار آنها نگذاریم .در این فضا ی مجازی علاوه براینکه عمر مارا تلف میکنند شخصیت و شرافت مارا بازیچه دست هرزه گویان قرار میدهند. عدم عضویت در اینگونه گروهها و سکوت و کنترل زبان بهترین سلاح و مانع در مقابل این بازاریابی دنیای غرب و غارتگران افکار و اندیشه انسانها میباشد . هر چند دقت کنیم ولی فضای مجازی وقت ما و کانال اندشیدن ما را ماهرانه می دزدد تا از آن به عنوان انبار آمارهای نادرست. اخبارجعلی و بزرنمایی های بی ارزش واطلاعات سمی استفاده نمایند . و جنگ روانی در اندیشه و ارتباطات ما آغاز کنند. بهترین راه این است که یا از این گروهها خارج شویم و یا فقط تماشگر آنها باشیم و سکوت کنیم . و مشتری بی جیره و مواجب آنها نباشیم . بگذاریم تا خود بگویند و خود بشنوند.
(سیداکبرعلیزاده)

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=41223

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.