تاریخ : جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021
0

انتقادات پزشک گچسارانی از مشکلات و کمبودهای مراکز بهداشتی و درمانی کمبودها و مشکلات متعدد، ناقض ادعاهای گل و بلبلی مسئولان است

  • کد خبر : 42958
  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
انتقادات پزشک گچسارانی از مشکلات و کمبودهای مراکز بهداشتی و درمانی کمبودها و مشکلات متعدد، ناقض ادعاهای گل و بلبلی مسئولان است

آناهیتا نجفوند پزشک عمومی گچساران در گفت‌وگو با خبرآوران با بیان اینکه سوء‌مدیریت در بخش بهداشت و درمان به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا و سویه‌ دلتا ملموس است، اظهار کرد: به دلیل تعطیلی کلینیک خصوصی مهر گچساران در اوج بیماری کرونا، حجم بیماران مراجعه‌ کننده به بیمارستان شهید رجایی و بی‌بی حکیمه چندین […]

آناهیتا نجفوند پزشک عمومی گچساران در گفت‌وگو با خبرآوران با بیان اینکه سوء‌مدیریت در بخش بهداشت و درمان به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا و سویه‌ دلتا ملموس است، اظهار کرد: به دلیل تعطیلی کلینیک خصوصی مهر گچساران در اوج بیماری کرونا، حجم بیماران مراجعه‌ کننده به بیمارستان شهید رجایی و بی‌بی حکیمه چندین برابر شد و این کار را برای پرسنل سخت‌تر کرد.
وی افزود: عدم رضایت پرسنل بیمارستان بی بی حکیمه از پرداختی و حقوق خود سبب اعتصاب پزشکان این بیمارستان شد اما متاسفانه ریاست بیمارستان و مسئولان ذیربط توجهی به این دغدغه پرسنل نداشتند.
این پزشک عمومی در گچساران تصریح کرد: بنده به عنوان پزشک درمانگاه سرپایی بیمارستان شهید رجایی بارها شاهد تماس‌های پرسنل بیمارستان بی‌بی‌حکیمه مبنی بر نبود پزشک بوده‌ام آنها بارها از ما تقاضای پذیرش بیماران اطفال و زنان باردار را داشتند.
وی عنوان کرد: در بسیاری از مواقع زنان باردار و والدین کودکان بیمار پس از مراجعه به بیمارستان بی‌بی حکیمه به دلیل نبود یا عدم حضور پزشک به ما در بیمارستان شهید رجایی مراجعه می‌کردند.
نجفوند در بخش دیگری از گفت‌وگویش با اشاره به سرگردانی بیمارانی که به رادیولوژی نیاز داشتند، عنوان کرد: در بیشتر اوقات بیمارانی که نیاز به رادیولوژی داشتند و ما برای آنها درخواست رادیولوژی می‌دادیم به بهانه خراب بودن رادیولوژی، به بیمارستان بی‌بی حکیمه ارجاع داده می‌شدند که برای بررسی گرافی باید دوباره به درمانگاه سرپایی شهید رجایی باز می‌گشتند.
این پزشک عمومی در گچساران ضمن تسلیت و همدردی با خانواده‌هایی که عزیزانشان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته‌اند، بیان کرد: به عنوان یک پزشک در خط اول درمان کرونا باید بگویم در اکثر مواقع با شک بالا یا یقین کامل نسبت به درگیری ریه و فاز التهابی برای بیمار انجام عمل سی تی اسکن را لازم تشخیص می‌دادم که به دلیل کمبود امکانات نوبت‌دهی با تاخیر انجام می‌شد و نکته جالب اینکه با چک کردن اکسیژن خون بیمار به او اعلام می‌کردند که نیاز به انجام سی تی اسکن ندارد این در حالی است که اکسیژن خون در شرایطی عدد پایین را نشان می‌دهد که ریه شخص کرونایی حدود ۴۰ درصد درگیر شده باشد.
وی یادآور شد: در درگیری ابتدایی ریه، عدد اکسیژن خون نرمال نشان داده می‌شود، استناد و اطمینان به عدد نرمال اکسیژن خون به مفهوم درگیر نشدن ریه، صحیح نمی‌باشد.
نجفوند با اشاره به تعطیلی موقتی درمانگاه سرپایی بیمارستان شهید رجایی گچساران گفت: بیمارستان درمانگاه سرپایی بیمارستان شهید رجایی سال‌هاست که به بخش خصوصی واگذار شده و پیمانکار آن را مدیریت می‌کند اما تعرفه‌ها دولتی حساب می‌شود.
وی تصریح کرد: در حال حاضر طبق مصوبه هیئت دولت ویزیت پزشک عمومی ۵۲۰۰۰ تومان لحاظ شده اما در درمانگاه شهید رجایی ویزیت با دفترچه ۶ هزار تومان و بیمه تأمین اجتماعی و سلامت هم ۱۳ هزار تومان پرداخت می‌‌شود که سرجمع ۱۹ هزار تومان می‌شود.

وی ادامه داد: تعرفه تصویبی توسط هیئت دولت در خصوص ویزیت پزشکان و عدم اعمال آن سبب نارضایتی پزشکان در این درمانگاه شد.
نجفوند بیان کرد: با توجه به تعرفه پایین و حقوق ساعتی کم پزشکان و عدم واریز بیمه برای پزشکان یا باید اصلاح می‌ش یا درگاه اورژانس درمانگاه اورژانس تعطیل می‌شد که دقیقا روز یکم و دوم شهریور امسال اعتصاب پزشکان منجر به تعطیلی درمانگاه سرپایی شد.
این پزشک عمومی گچسارانی گفت: تعطیلی این درمانگاه رسانه‌ای شد ولی ریاست بیمارستان آن را نفی کرد و تعطیلی درمانگاه را به تعویض پیمانکار ارتباط داد در حالی که پزشکان و مسئولین می‌دانیم که اصلاً داستان اینگونه نبود‌
وی با بیان اینکه اگر درمانگاه بیمارستان تعرفه‌های دولتی دارد باید بودجه از طریق دانشگاه به درمانگاه تعلق بگیرد نه اینکه پزشکان و پیمانکار را به جان هم بیندازند؛ گفت: درمانگاه سرپایی بیمارستان طی چندین ماه حداقل امکاناتی که سیستم سرمایشی گرمایشی می‌باشد را از بیماران دریغ نمود که در برخی موارد بیمارانی که تحت مراقبت درمانی قرار می‌گرفتند دچار گرمازدگی می شدند و متاسفانه کسی پاسخگو نبود.
وی افزود: حتی اتاق پزشکان و پذیرش از سیستم سرمایشی مناسبی برخوردار نبود که یکی از همراهان بیمار این موضوع را رسانه‌ای کرد و بعد از آن اقدام به تعمیر سیستم‌ها صورت گرفت.
پزشک گچسارانی بیان کرد: در اوج بیماری کرونا و حتی قبل از آن اورژانس شهید رجایی یک پزشک دارد که مجبور به مدیریت همزمان اورژانس و ای سی یو می باشد.
وی افزود: همزمان به علت عدم حضور پزشک مقیم آی سی یو اگر بیماری در بخش یا آی‌سی‌یو دچار ارست قلبی تنفسی شود پزشک اورژانس مجبور به ترک اورژانس و حضور بر بالین بیماری می‌شود اگر اینها سوء مدیریت نیست پس چیست.
دکتر آناهیتا نجفوند در پایان با اشاره به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان گفت: کمبودها و مشکلات متعدد در بخش‌های مختلف مراکز بهداشتی و درمانی به ویژه در شرایط کرونایی ناقض ادعاهای گل و بلبلی مسئولان است.
.

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=42958

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 3انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.