تاریخ : جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱ 9 جماد أول 1444 Friday, 2 December , 2022
2
نماینده گچساران و باشت در برنامه تلویزیونی شبکه دنا:

خبرهای خوبی در فاصله یک‌سال آینده در راه است

  • کد خبر : 44041
  • ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
خبرهای خوبی در فاصله یک‌سال آینده در راه است
نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی از خبرهایی مبارک طی یکسال آینده در بحث اشتغال خبر داد.

به گزارش خبرآوران سیدناصر حسینی نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در یک برنامه تلویزیونی از شبکه استانی دنا با مردم سخن گفت.
نماینده گچساران و باشت در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: تاکنون هیچ کسی در استان در خصوص دو وظیفه یک نماینده مجلس در حوزه های تقنین و نظارت از من مطالبه نکرده است، در عوض این عادت شده که مردم حل مشکلات ریز و درشت خود را از نماینده می خواهند.
وی با اشاره به موضوع رتبه‌بندی معلمان و نهایی شدن این طرح گفت: در بحث رتبه بندی معلمان ۱۳۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز بود، اما با ۳۰ هزار میلیارد تومان از طریق مجلس پیشنهاد شد.
حسینی‌پور در بخش‌های دیگری از سخنان خود که از شبکه استانی دنا پخش می‌شد، با اشاره به اهمیت اشتغال و رفع بیکاری عنوان کرد: ما به عنوان منتخبین شما احساس می کنیم بر اساس اولویت هایی که داریم بخش عظیمی از مشکلات ما اشتغال است، اشتغال راه حل دارد، در این خصوص آقای استاندار در مرکز استان اتاق عملیاتی تشکیل داده اند برای اینکه سرمایه گذاران در روند بوروکراسی اداری مشکلی برایشان پیش نیاید، دست هر سرمایه گذاری که حاضر است در استان سرمایه گذاری کند می بوسیم.
وی یادآور شد: از روز اول به این نتیجه رسیدم اگر بخواهیم در جامعه مشکلات نباشد، طلاق نباشد، باید به ریشه آن یعنی بیکاری رسیدگی کنیم.
حسینی‌پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی پروژه‌های اشتغال‌زا افزود: به نیروگاه سیکل ترکیبی در منطقه لیشتر ورود کرده ایم، در موضوع پتروشیمی ورود خواهیم کرد.
گفت و گو با سرمایه گذاران، در اختیارگذاشتن زمین برای سرمایه گذاران و حل مشکلات از جمله فعالیت هایی بوده که انجام داده‌ایم.
نماینده گچساران و باشت در ادامه با اشاره به برنامه توسعه هفتم گفت: یکی از مشکلات وزرای دولت آقای رئیسی این است که بر اساس برنامه هفتم توسعه چیده نشده است.
وی بیان کرد: قوانینی داریم که دست و پای ما را می بندد، گمرک به سامانه جامع تجارت وصل نیست و این منشأ فساد است، امروز مجلس انقلابی باید ورود کند و این مشکل را حل کند و مشکل واردات را حل کند.
حسینی‌پور افزود: در خصوص ساختارهای فسادپرور، مجلس انقلابی شرایطی برایش به وجود امده و می تواند این روزنه ها را ببندد.
در خصوص طرح ها و پروژه های گچساران، به دلیل نبود بودجه متوقف شده، اینها را پیگیری می کنیم، برخی از طرح ها به طرح های آبیاری برمی گردد. دیگر طرح های آبیاری در منطقه لیشتر، خیرآباد، نازمکان، امام زاده جعفر را پیگیری می کنیم، آبیاری لیشتر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که قابل حل است، اما طرح های دیگری که ۳۵ درصد را باید به صورت جدی پیگیری کنیم.
وی با اشاره به راکد ماندن پروره تونل دیل گفت: بیش از دو سال است که تونل دیل راکد مانده که ، ردیف بودجه ملی داشت، از طریق وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه پیگیر هستیم، که ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته شود.
نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از میزان ۶۰ کیلومتر جاده پل بریم تا خیرآباد هنوز مانده است که دنبال تأمین بودجه آن هستیم،افزود: در خصوص طرح های گردشگری، دنبال این هستیم که سرمایه گذاری روی این طرح ها انجام بگیرد.
حسینی‌پور خاطرنشان کرد: در محضر رئیس جمهور بر روی ظرفیت نخبگان استان در مدیریت کشور تأکید کردم. از ظرفیت این نخبگان استفاده نمی شود، در حالی که خیلی از جوانان ما با مدارک فوق لیسانس و دکتری بیکار هستند. با سه وزیر صمت، اقتصاد و … صحبت کردم و بخشی از رزومه این افراد را در اختیارشان قرار دادم. در تقسیم عادلانه قدرت و ثروت حرف های فراوانی داریم و برای وزرا حرف برای گفتن داریم.
وی تاکید کرد: بخش عظیمی از گرانی هایی که امروز در بازار وجود دارد، مربوط به ساختارهای درون کشور و مجموعه های اقتصادی است و مربوط به تحریم ها نیست. گرانی هایی که کمر مردم را شکسته است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی، دستگاه قضا، سازمان بازرسی، اصناف که باید به گرانی های سرسام آور ورود کنند ورود نکرده اند.
نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ویژگی های دموکراسی دینی این است که مردم مطالبه داشته باشند،گفت: مطالبه گری صداوسیما مبارک است و خیر و خدمت را به دنبال دارد. مطالبه صداوسیما از مدیران موجب می شود که من مسئول به خود بیایم.
وی با اشاره به حواشی پتروشیمی گچساران گفت: پتروشیمی گچساران دغدغه ما و مردم است، روز اول گفتیم که تحقیق و تفحص از پتروشیمی را شروع کردیم. فساد در پتروشیمی را پیگیری می کنم، بصورت کلان بحث تفحص از مجموعه های هولدینگ خلیج فارس بحثی است که در کمیسیون اصل نود پیگیری می شود.
وی افزود: چند درصد از غیرگچسارانی ها و غیرباشتی ها در پتروشیمی مشغول به کارند؟ بیش از ۶۰ درصد. ۴۰ خانواده دو برادره در پتروشیمی مشغول به کار هستند. خانواده های ۳ برادره و ۴ برادره نیز در پتروشیمی مشغول هستند. در حالی که خانواده های ۶ نفره بیکارند.
وی در پایان گفت: ما توان و هم و غم خود را روی بحث اشتغال گذاشته ایم. فعلا فعالیت های خود را در این حوزه شرح نمی دهم تا به سرانجام برسند، فقط این را عرض می کنم که خبرهای خوبی طی یک سال در راه است و اتفاقات خوبی در شهرستان های گچساران و باشت وقوع می پیوندد.
ارتباط دلی که با دولت و قوه قضاییه وجود دارد، ادامه خواهد داشت، اگر آسیب شناسی کنیم می توانیم در راه خدمت به مردم، و رضای خالق باشیم.

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=44041

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 2انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.