تاریخ : دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ 29 جماد أول 1445 Monday, 11 December , 2023
2

انتقادات معاون سابق شبکه بهداشت گچساران از نماینده گچساران و باشت در مجلس

  • کد خبر : 46293
  • 13 سپتامبر 2023 - 7:22
انتقادات معاون سابق شبکه بهداشت گچساران از نماینده گچساران و باشت در مجلس

سیدامین رضایی طی یادداشتی که برای سیدناصر حسینی‌پور، نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نوشته، گفته است امروز دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت منتشر شد و تقریبا همان دفترچه ای بود که چند ماه پیش به صورت غیر رسمی منتشر شد. در آن زمان محتوای آن را مطالعه و راهکارهای لازم برای پیگیری […]

سیدامین رضایی طی یادداشتی که برای سیدناصر حسینی‌پور، نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نوشته، گفته است امروز دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت منتشر شد و تقریبا همان دفترچه ای بود که چند ماه پیش به صورت غیر رسمی منتشر شد. در آن زمان محتوای آن را مطالعه و راهکارهای لازم برای پیگیری سهمیه شهرستان های گچساران و باشت در این آزمون را متذکر شدم. اما تقریبا مشخص می باشد هیچ اقدام موثری در این زمینه انجام نگردیده است.

این کارشناس ارشد تغذیه ادامه داده که از همان ابتدای کار حسینی پور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس و صحبت هایی که پراکنده در خصوص بهداشت و درمان عنوان می کرد، کاملا متوجه شدم که روزهای خوبی در انتظار این دستگاه فنی نیست. همانگونه شد. دو سال است از بیمارستان نرگسی گچساران به بهانه استقلال از بیمارستان شهید رجائی استفاده بهینه نمی شود و همین موضوع مشکلات زیادی را برای مردم به بار آورده است.

رضایی یادآور شده در این دو سال هر از گاهی عکس یادگاری با وزیر بهداشت و چند پست منتشر می شود و تا کنون هیچ اقدام منتج به نتیجه برای استقلال این بیمارستان انجام نمی شود. تا اینکه تنها روزنه امید باقی مانده به منظور گرفتن نیرو در بزرگترین آزمون استخدامی امسال وزارت بهداشت نیز تاریک شد و مشخص گردد آن هم هیاهو برای استقلال نرگسی تا کنون نتیجه ای در خور و ملموس نداشته است.

عضو انجمن تغذیه ایران و معاون سابق شبکه بهداشت و درمان گچساران در این یادداست آورده؛ دوست دارم این نقد نسبت به عملکرد نامطلوب بهداشت و درمان و عدم پیگیری مناسب برای این فرصت بزرگ را همراه با چند نکته و پیشنهاد به حسینی پور نماینده کنونی مردم در مجلس همراه نمایم:

اول اینکه جناب حسینی پور؛ هر چه با خود کلنجار رفتم تا ببینم این نوع رفتار نامطلوب شما در پیگیری حق مردم شهرستان چیست؟ سعی کردم همان نیمه پر لیوان را دیده و شما را فردی دلسوز اما با مدیریت ضعیف و تدبیر کم رنگی ببینم که توانی بیش از این برای پیگیری ندارد. توصیه برادرانه میکنم آبروی باقی مانده تان را در در منطقه حفظ و به همان تخصص قبلی تان برگردید تا نردبان عده ای برای رسیدن به منافع نباشید.

 

دوم اینکه تمام کسانی که تا امروز هر نوع مشورت و اطلاعاتی در خصوص بهداشت و درمان به شما داده اند یا دلسوزان ناآگاه و نابلد بودند یا عامدانه به منظور تخریب شما گام برداشتند. چرا که تا کنون غالب تصمیمات و اظهارات تان در خصوص این سازمان فنی باعث پیشرفت و در راستای پیشبرد اهداف و حرکت های روبه‌ جلوی قبلی نبوده است.

 

سوم اینکه بارها عنوان کردید که تمام تلاش و توان تان را برای استقلال بیمارستان نرگسی از شهید رجایی به کار خواهید بست و به همین بهانه مردم منطقه را از یک واحد خدمت رسان با کیفیت محروم نمودید. چند روز پیش ساخت و تعمیر فاضلاب بیمارستان شهید رجائی را پیش زمینه و نیاز استقلال عنوان کردید و چندین بار تفکیک بیمارستان جدید را راهی برای گرفتن مجوز دانشکده در گچساران عنوان نمودید. این که می گویم اطلاعات تان ناقص هست و کدهای اشتباه به شما می دهند همین است. پیش زمینه تفکیک نرگسی از شهید رجایی گرفتن اخذ مجوز تشکیلات بود. شما اگر نفوذ و قدرت چانه زنی داشتید می توانستید تا به امروز مجوز تشکیلات بیمارستان نرگسی را اخذ نمایید تا در آزمون مهرماه وزارت بهداشت حداقل ۳۰۰ نفر سهمیه استخدام بگیرید و بعد به فکر حل مشکلات دیگر مثل فاضلاب باشید. مورد دیگر در خصوص گرفتن امتیاز دانشکده؟! یعنی تا کنون هیچ یک از دوستان و نخبگان اطراف تان که در زمینه بهداشت و درمان به شما اطلاعات می دهند به حضرتعالی نگفته اند که مجوز اخذ دانشکده و آموزشکده و سایر موارد بر اساس شاخص جمعیتی بوده و ارتباطی با تعداد بیمارستان در گام اول ندارد؟

 

 

چهارم اینکه شما می توانستید پیگیر ردیف های خالی موجود در شهرستان شوید و برای مرکز جامع سلامت خیرآباد که هنوز تکمیل نشده در این آزمون سهمیه اخذ نمایید تا سهم شهرستان های گچساران و باشت در این آزمون این عدد ناراحت کننده نباشد.

 

 

پنجم اینکه گچساران یک بار سابقه اخذ مجوز بیمارستان جدید و تفکیک از شهید رجائی را داشت. در آزمون استخدامی سال ۹۴، قبل از بهره برداری از بیمارستان بی بی حکیمه(س) مجوز اخذ نیرو گرفته شد. شما نه توان تکرار این کار را داشتید نه هنر استفاده از تجربه آن روز و نه شهامت مشورت با دلسوزان واقعی مردم! و نتیجه گرفتار شدن در شرایط اسفبار فعلی است. زمانی به صورت میانگین هر دو سال یک بار در این دو شهرستان یک بیمارستان با ارزش ریالی چند ده میلیاردی افتتاح میشد. چندین پایگاه و مرکز و کلینیک و اورژانس و تجهیزات تهیه می‌شد. الان بعد از دو سال در افتتاح پروژه هایی شرکت می کنید که نه نقشی در تامین اعتبار و پیگیری موثر آن داشتید و نه حتی اطلاعات دقیق از نحوه ساخت و بهره برداری آن پروژه ها! و به همین خاطر است که اطلاعات اشتباه در خصوص ظرفیت، نحوه اخذ مجوز و هزینه صرف شده در آن ها را بیان می کنید. کل پروژه هایی که در این دو سال به بهره برداری رسیده است به اندازه تنها یک بخش بیمارستان بی بی حکیمه (س) که در سال ۹۶ افتتاح شد ارزش ریالی نداشت.

 

در آخر دیدن آن همه تحصیل کرده حوزه بهداشت و درمان در این شهر ناراحت کننده است. کسانی که قریب به دو سال در انتظار این آزمون استخدامی بودند تا در نهایت نداشتن فردی دلسوز و پیگیر، شهرستانی را که از لحاظ زیر ساخت های سلامت در شرایط فوق العاده ای بود، در این آزمون استخدامی در شرایط بسیار بدی قرار دهد.

 

لینک کوتاه : http://khabaravaran.ir/?p=46293

برچسب ها

نظرات مخاطبان خبرآوران

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت خبرآوران منتشر خواهد شد.
  • توجه داشته باشید عدم انتشار دیدگاه شما به معنای جانبداری از شخص یا موضوع خاصی نیست؛ دیدگاه‌های که حاوی تهمت، افترا و الفاظ غیراخلاقی باشد به دلیل رعایت حرمت افراد منتشر نخواهد شد.